Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit lehet tenni ilyenkor?

Mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az öcsémet az óvodában nagyon kiszemelték maguknak és minden szülő ellene van.Viselkedés problémái vannak, azon belül egy érzékeny kisfiú akit ha bántanak erőszakosan reagál.Már jó ideje ez megy,és úgy mond tehetetlenek vagyunk ezzel kapcsolatban mert valamiért mindig csak a másik oldalt látják,és a miénkre nem figyelnek.A szülők konkrétan összefogtak az öcsém ellen és rohantak a vezető ovónőhöz,mindezt édesanyám háta mögött.Igazságtalannak érzem,hogy mindenki csak egy oldalt hallgat meg.Szerintetek mit tudnánk tenni?Köszönöm előre is a segítséget, és érdekel a véleményetek is.

2019. jún. 21. 18:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Kap az öcséd segítséget/fejlesztést? Van speciális óvoda a környéken?


Az a baj,hogy egy szülő sem fogja tűrni,hogy bántsa a gyerekét egy másik gyerek. Te sem tűrnéd!!!!


Vigyétek pszichológushoz,pszichiáterhez,mert nagy gondok lesznek!!!

2019. jún. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
hát ne haragudj de én sem ugrálnék az égig ha a gyerekem csoportjában lenne egy erőszakos gyerek. de ezt az egymás háta mögött intézkedést elítélem. és ha az óvónő belemegy és nem beszélget el az erőszakos gyerek szülőjével, azt ugyanúgy elítélem. meg lehet oldani az ilyen problémákat őszinte ember módjára
2019. jún. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Nézd, ha nem a te öcséd lenne, te is azonnal a megoldást keresnéd, hogy hoyhan lehetne megszabadulni tőle. Normális ember nem akar a gyereke mellé egy vielekedeszavaros agresszív gyereket....
2019. jún. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak! Igen,jár fejlesztésekre ami nagyon is sokat neki!
2019. jún. 21. 18:30
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez tény,hogy én sem viselném el ha ez történne vele!De ő sem ok nélkül cselekszik,minden éremnek két oldala van!És azokat a szülőket se tudom megérteni akik egyből ezek után már kis csoportokban összeállnak és nekilátnak a pletykának!Szóval,persze, igazuk van nem mondtam hogy nem,DE az hogy ezt felnőtt emberek módjára nem lehet megbeszélni az is elég érdekes szerintem..köszi a válaszokat!
2019. jún. 21. 18:38
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
és a ti érmetek oldalán mi van? miért erőszakos a gyerek?
2019. jún. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
De mit kellene megbeszélni? A gyerek agresszív. Ha a szülőm odamennek anyádhoz és elmondják neki, attól a gyerek meg agresszív marad.
2019. jún. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem anyád,hanem anyukád maximum! Ez olyan mintha megkérdezném egy diszlexiás kisgyerektől miért diszlexiás.De szerintem ti kicsit sokat beleképzeltek az agresszív szóba.Tehát,őt piszkálják,bántják és ő így reagál,de nem szétüti a gyereket csak megüti,DE nem olyan erővel hogy kórházba kerüljön vagy akármi.
2019. jún. 21. 18:49
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Ugyanúgy panaszkodjatok mint a többiek. Ha bántják, jelezzétek.


Sajnos tipikus egyébként. Ha valakinek kódja van, vagy tudják, hogy fejlesztésre jár, akkor rögtön ő az ördög (akkor is, ha a problémájának nem része az agresszivitás), míg a "normál" gyerek nyugodtan bánthatja a többit, neki elnézik.


Egyébként ha nem sikerül megoldanotok, akkor óvodaváltás.

2019. jún. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

"nem szétüti a gyereket csak megüti,DE nem olyan erővel hogy kórházba kerüljön vagy akármi"

az ütés ténye elég, hogy felháborodjon a bántalmazott gyerek szülője, függetlenül az ütés erejétől. és az sem érdekelné hogy miért történt. az érdekelné hogy NE történjen meg többet. ha a te gyerekedet verné, megnyugodnál, hogy jaj biztos problémás, akkor nyugodtan verje tovább? ugye hogy nem.

2019. jún. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!