Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nagy általánosságban miket...

Nagy általánosságban miket kell óvoda kezdésnél beszerezni?

Figyelt kérdés
Fiam ősszel kezdi az óvodát. Megkaptuk az első szülői időpontját, ahol mindet részletesen elmondanak majd, hogy mire lesz szükség. Ezzel csak annyi a baj, hogy augusztus utolsó hetében van. Gondoltam még a nyár folyamán elkezdem beszerezni a szükséges dolgok nagy részét apránként , hogy ne egyszerre keljen mindent megvenni. Pláne nem augusztus végén. Tudnátok olyan dolgokat mondani, amire biztos szükség lesz és előre meg tudom venni. Persze tudom biztos óvodája válogatja, vannak eltérések de egyenlőre nekem tippem sincs, mert még nem indítottam gyerkőcöt oviba. Szeretném apránként beszerezni, ezzel feldarabolni a költségeket.
2019. jún. 24. 15:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Minden oviban más.Érdemes megvárni a szülőit,vagy ha ismersz onnan anyukákat beszélni velük, vagy az óvónénivel. Nálunk pl semmit se kell vinni.
2019. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az még jó, nálunk szept. végefelé volt az első szülői... ráadásul majdnem 4 óra hosszás...


Nálunk csak benti cipő kellett, fogkefe és fogmosó pohár, na meg valami amiben bent tartja a cuccokat (ami nálunk 1 teljes váltás ruhát jelent).

2019. jún. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk kell benti cipő, tesire tornacipő világos talppal, rövidnadrág, laza póló és tornazsák(szatyor is lehet)


Kell 2 váltás ruha is, amit bent kell hagyni.


Vihetsz be bármikor szappant, wcpapírt, papírzsepit, szalvétát, játékot, gyümölcsöt, de semmi sem kötelező!


Túl van misztifikálva az ovikezdés..

2019. jún. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Hívd fel az ovit kérdezz rá nyugodtan.

Nálunk pl felnőtt méretű pled kell, huzattal kisparnaval. Ebben alszanak.

Pizsama, ovis zsák, vallfaval.

2 váltás ruha, fogkefe fogkrem, poharat ok adnak.

Törölköző.

De sztem ezekről adnak egy gyors tájékoztatást telefonon is.

Lesz csoportpenz, nálunk ez 800 ft/hó volt idén, felkinalzqk a tappancs újságot megvételre, meg szavazzuk, hogy legyen e Zoldseg-gyumolcs nap, illetve nálunk van féléves barkács pénz, ez 1000 Ft.

Ebből vesznek kreatív dolgokat.


Illetve van alapítvány pártoló jegy, ezekből vették tavaly például trambulint, legot. Ezeket az első szülőin lehet nálunk megvasarolni.

2019. jún. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Ovifüggő, teljes mértékben. Felesleges már most rápörögni. El fogják mondani hogy mi kell a tisztasági csomagba, stb. Nálunk volt ami kötelező volt (pl. havi zsepi, budipapír stb.) de valahol meg semmi nem kell. A ruhát nem sorolom, gondolom ruhái amúgyis lesznek..
2019. jún. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%

4# ja a benti cipő lemaradt, nálunk fontos, hogy ne papucs legyen, szandál vagy mamusz.

Én a nyári szandál szoktam be inni az első félévet általában kibirja.

2019. jún. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%

2 gyerek, 2 különböző ovi: kellett bentre szandál és ennyi + tisztasági csomag: fogkefe, fogkrém, egy pospsitörlő kendő, wc papír, papírzsepi és szalvéta.

Ágyneműt, törülközőt nem kellett vinni. Bent kellett hagyni egy garnitúra váltás ruhåt. Ruházat ugyanaz mint otthon: póló, rövidnaci vagy tréningnaci.


Szóval nagy bevásárlást nem kell kalkilálni, a szandival számolj, abból kell plusz egy.

2019. jún. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
Ja, egy tornacipő is kellett, tépőzáras
2019. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a benti cipő az, ami mindenhova kell. De ezt se vennék előre, mert ki tudja mennyit nő a lába addig.

Hívd fel őket vagy érdeklődj helyi baba-mama csoportban (pl: fb-n).

Nálunk még ovin belül se ugyanaz kell, mert pl: van olyan csoport ahol régi csővázas fektető van, máshol pedig már műanyag. Az elsőre nem kérnek lepedőt, mert van nekik. A másodikra igen.

2019. jún. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
16%
Nálunk kellett benti szandi, tornához másik szandi, tornazsak + tornaruha, egy váltás teljes szett ruha. Aztán az én fiam pelenkas volt, tehát pelust, popsitorlot és krémet is vinni kellett. Kell ágynemű, takaró, párna, pizsama. Kellett még tisztasági csomag, amiben volt fogkefe, fogkrem, szalvéta, WC papír, zsepi, papirtorlo. Kellett a foglalkozasokhoz is egy csomagot vinni, amiben volt pl. festék, ecset, gyurma, ceruza, rajz papír, karton. Az egész egy nap alatt beszerezheto, az egyik fele drogériaban, másik fele papirboltban. Ruhát, szandit a meglevőket küldtem be én is.
2019. jún. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!