Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti milyen óvónőkkel találkozta...

Ti milyen óvónőkkel találkoztatok eddig? Mindegyikre szívesen bíznátok a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés

Nekem még nincs gyerekem, de ismerek óvódapedagógus hallgatókat és kistesóm miatt már dolgozó óvónőket is. Sajnos az a benyomásom, hogy nagy többségük nagyon butácska, sokukra nem szívesen bíznám a gyerekem.

Ennek valószínűleg az az oka, hogy azért választják ezt a szakmát, mert máshová nem kellenek. Tisztelet a kivételnek, sajnos kevesen csinálják hivatásként.


2019. júl. 2. 09:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Sajnálom, hogy ennyire ledegradálod az óvónőket.

Ez a "máshova nem kellenek" hozzáállás meg elég sértő.

Tudod te mennyi iskola, és milyen végzettség kell ahhoz, hogy valaki óvónő legyen?

Vagy szerinted nézegetik a hirdetést, hogy gyárba menjek a sorra, vagy óvónőnek. Ó inkább óvónőnek jelentkezek...

2019. júl. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%
Nagyon kevés okos óvónő van. És még kevesebb, aki felismeri, hogy nem a szülőt kell nevelni, hanem a gyereket.
2019. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Hiába írod hogy tisztelet a kivételnek, valójában biztos vagyok benne hogy nem láttál még jó óvónőt. Szerintem tisztességes szakma, olyan amilyen a többi. Mit gondolsz hogy esik egy óvónőnek ilyet olvasni hogy máshova nem kellett? Képzeld gyerekkorom óta arról álmodtam hogy óvónő legyek. Nem szakács, nem fodrász, nem vezérigazgató, hanem óvónő. Amíg ilyen beszűkült látóköröd van, ne is alapíts családot, mert a gondolkodásod megmérgezi az embert.
2019. júl. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
2 es a szülő nevelhe a gyereket! Az óvónő tanítja. Nem mindegy...
2019. júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
16%
Nem akarok általánosítani, de az egyik legbutább nő, akit ismerek pont óvónő.
2019. júl. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
27%

4es. Ha nem inged, ne vedd magadra. Tudod, mint egy felnőtt. Nem, mint egy hisztis gyerek.


Amúgy te látod a kollégáid? Akik nem képesek két összefüggő mondatot elmondani? Akik nem köszönnek a szülőknek? Akik nem tudnak két szót helyesen leírni?

2019. júl. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
#4 De, láttam, összesen 3-mat. Szerintem nem az összes óvónőt minősítettem, hanem csak egy részüket. Ha neked nem megy a szövegértés, az már nem az én problémám.
2019. júl. 2. 10:21
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

7-es, nem értem, ezt miért mondod az óvónőkre. Ez a mai társadalom jellemzője.

A szülők nem köszönnek, és még írni sem tudnak, lekezelőek, bunkók...stb

Nézd csak meg pl FB-on, hogy nyilvánul meg a legtöbb ember... szörnyű.


Szóval ne szidd az óvónőket, mert ez a mai társadalom. Üdv a 21. században...


(akiket én ismerek, kedves okos óvónők. lehet, a Marson élek...)

2019. júl. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
A fiam most ballagott az oviból (nagy ovi, 8 csoporttal). Az összes âltalam ott megismert óvónő és dadus kedves, intelligens ember volt, akikre nyugodtan bíztam a gyerekemet, szóval nem értek veled egyet. Arról nem beszélve, hogy minden tiszteletem az óvónőké és dadusoké, mert 30 gyerekkel (ez egy csoport) bizony nem csak énekelgetni kell ám naphosszat, hidd el.
2019. júl. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%

Az óvónőkkel ellentétben én megcsináltam a pedpszi szigorlatot, és nem írnék ekkora baromságot.

"2 es a szülő nevelhe a gyereket! Az óvónő tanítja. Nem mindegy"



Aminek az óvodában történnie kellene, az az intézményes nevelés. Ehelyett anyuka kioktatása folyik egyfeszt, hogy miért ismer a gyerek több állatot, mint gyümölcsöt.


Arra, hogy az óvónő nem tud köszönni, meg írni, nem mentség, hogy mások sem. Bemegyek az oviba, köszönök, jó hangosan, hogy mindenki hallja. Ott ül 8 óvónő, szerinted hány köszön vissza? Egy sem. Tegnap úgy hoztam el a gyerekemet, hogy a 3ból egy óvónő se vett észre (feltételezem, ha észrevettek volna, veszik a fáradtságot, kinyitják a szájukat, és áramoltatnak át rajta némi levegőt, de ez nem történt meg).


Lehet lepontozni. De az már 20 éve volt, hogy az óvónők kedvesek voltak és példát mutattak a gyerekeknek. Ma 90 százalékuk bunkó, neveletlen és ostoba.

2019. júl. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!