Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tennétek, ha személyes...

Mit tennétek, ha személyes problémátok lenne a gyereketek óvónőjével (flört, kibeszélés)?

Figyelt kérdés

Én alapvetően elégedett vagyok az óvodával, direkt azért választottuk ezt az intézményt, mert már elsőre is szimpatikus volt a környezet, a pedagógusok, a módszerek, a tevékenységek és tulajdonképpen az egész szellemiség, amivel működnek (már amennyire ebbe beleláthattunk). A kisfiam is nagyon szereti, örömmel megy oviba. Vannak barátai, az óvónénikről is jókat hallok és mindig boldogan mutogatja, hogy miket csináltak. Mi ennek nyilván nagyon örülünk, hiszen ebben reménykedtünk, hogy majd jó helyre kerül. Viszont nekem van egy kis problémám az egyik óvónénivel, ami miatt nekem már nincs is kedvem bemenni oda közéjük és legszívesebben elkerülném az egész ovit.

Már az elején éreztem, hogy nem vagyok neki szimpatikus, de nem foglalkoztam ezzel, mert úgy voltam vele, hogy nem is kell nekünk jóban lenni. Pedagógus, biztosan tudja kezelni és amíg én normálisan viselkedem vele, addig ő is ugyanígy tesz majd. Viszont velem a mai napig ilyen. Nem nagyon akar velem szóba állni, szinte kerül, alig mond valamit, nekem kell faggatni és szinte mindenről csak utólag értesülök (olyankor pedig jön az, hogy jobban kellene figyelnem, többet kellene foglalkoznom a gyerekkel, kövessem az ovis életet stb.). Ilyen lekezelő, kioktató stílusban beszél hozzám, lassan, kb. mintha valami értelmi fogyatékos lennék.

Ellenben a párommal... Rögtön az első perctől kezdve rá volt kattanva és vele mindig beszélget, vele mindent megoszt, dicséri a gyereket (bezzeg én maximum azt kapom, hogy milyen rendetlen, milyen ügyetlen, milyen lassú és foglalkozzak vele többet, neveljem így, neveljem úgy stb.). Tőlem is meg szokta kérdezni, hogy hol van a gyerek apukája és miért nem ő jött a gyerekért vagy szól, hogy majd szeretne vele beszélni... Ha együtt jelenünk meg, akkor engem kb. levegőnek néz és végig a párommal kommunikál, hozzá beszél, kísérgeti a folyosón. Látom és a párom is mesélte, hogy vele mindig nagyon kis kedves, mosolyog, nevetgél, bókol, megsimítja a karját, flörtöl vele. Nem azt mondom, hogy nekem ez jól esik és öröm nézni/hallani, de tudom, hogy nem ez az első és az utolsó eset, hogy egy nőnek bejön a párom, felnőtt emberrel történik ilyen és ez van. A páromban is megbízom, tudom, hogy ő ezt a helyén kezeli. Viszont ettől még megalázónak érzem és engem valahol felháborít, hogy az óvónéni ezt egy kapcsolatban élő, kisgyerekes apukával műveli, akár az én jelenlétemben vagy a gyerek vagy mások szeme láttára.

Nemrég pedig azon is rajtakaptam, hogy kibeszél egy kolléganőjével. Tulajdonképpen azt pedzegették, hogy én milyen anya vagyok, mert szerintük a páromnak sokkal jobban szokott örülni a kisfiam és akkor ez biztosan nem is véletlen. Akkor ott nem mondtam semmit, de nagyon rosszul esett. Elkezdtem picit jobban odafigyelni, kérdezősködtem és kiderült, hogy nem ez az első eset, hogy kibeszél. Nem csak az a téma, hogy én hogyan nevelem a gyerekünket, hanem az is, hogy én mit keresek a párom mellett, mégis milyen közös témánk lehet, biztosan otthon is mindent a párom csinál, hogyan nézek ki, biztosan nem értek semmihez és nem tanultam, nem dolgozom. Ez pedig megint kiakaszt. Szerintem nekik ehhez semmi közük nincsen és lehetnék egy 6 osztállyal rendelkező közmunkás is vagy egy piperkőc eltartott háziasszony, akkor is normálisan kellene viselkedniük velem. Lehet véleményük, felőlem beszélhetnek is rólam, de szerintem ezt nem etikus a munkájuk során bármilyen módon kifejezésre juttatniuk.

Én nem tudom, hogy mit kezdjek ezzel a helyzettel, a párommal is már ezerszer beszéltünk róla. Szerinte nem lenne jó ötlet kiszakítani innen a gyereket, mert jól érzi magát ebben a közösségben, szereti, sokat tanul és fejlődik. Ebben én is egyetértek vele, illetve az is igaz, hogy nekünk is praktikus (pl. jó helyen van, vannak ismerős szülők). Szerinte csak csináljak úgy mintha meg sem hallanám, ne foglalkozzak vele vagy pedig beszéljük meg a nővel. Viszont engem egyre jobban zavar és igazából már semmi kedvem sincsen a kedves óvónénivel bármiről is beszélgetni.


2019. júl. 8. 12:55
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
és bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de úgy érzem, hogy így kerek a történet és mindenképpen le szerettem volna írni, mert kíváncsi vagyok mások véleményére. Kérlek, olvassátok el!
2019. júl. 8. 12:56
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Bejön neki a párod és irigy rád.

Én kis dög vagyok, mert az ilyen helyzetekben direkt rájátszom: feltűnően kedves vagyok, és elejtek pár szót ami tudom hogy szarul esik neki, pl. kérdezi hogy miért nem apa jött, megmondod hogy épp intézi a hétvégét, mert mentek romantikázni wellness szállodába. Legyél csinos, jókedvű mindig, ha mész a gyerekért, férjemnek meg mondd meg hogy ha hozzá megy az óvónő jópofizni, legyen kicsit kimértebb és mondja meg hogy beszélje meg veled inkább mert ő siet. Ne jópofizzon vele, éreztesse hogy nem vevő rá.


Beszélni nincs értelme vele, mindent tagadna úgyis.

2019. júl. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
*férjednek
2019. júl. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Nekem ez szinte hihetetlen. Az óvónő szakmájához nem tartozik hozzá, hogy ennyire extrém módon jóban legyen egy szülővel és rosszban egy másik szülővel. Mi annak idején pár szónál többet nem váltottunk az óvónőkkel, főleg ha minden rendben volt a gyerekkel. Nem nektek kell őt szeretni és neki nem titeket. Nektek az óvoda csak egy hely, ami gondoskodik a gyerekről. Az óvónőnek pedig egy hely, ahol szeretett szakmáját gyakorolhatja és ezért pénzt kap. Ne foglalkozzatok egymással, szűkítsétek le a kommunikációt. A gyerek jól elvan, aztán ha vége a napnak, akkor pá-pá, mindenki menjen a dolgára. Apuci se ott vigyorogjon. Szerintem tudna segíteni neked azzal, ha ő is felveszi a fapofát és max annyit kérdezzen óvónénitől, hogy a gyerek aznap jól érezte-e magát.

Amúgy én eddig csak szuper óvónénikkel találkoztam.

2019. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%

Nem kellene foglalkoznod a témával, a gyereket hozza-vigye a párod, neked nem kell találkozni vele.


Amiatt, hogy te nem jössz ki az óvónövel, a gyereket kivenni innen igen nagy hiba lenne, a lényeg az, hogy ö érezze magát jól.

2019. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Hmm, ez nehéz... Nekünk az egyik szomszédunk ilyen, de azt egyszerűbb volt kezelni, mert nem járunk össze aztán kész. Csak a férjed tudná ezt kezelni valahogy, neki kéne egyértelműen úgy viselkednie az óvónővel, hogy az ne akarjon többet flörtölni vele. De amúgy nagyon fura, ennyire szakmaiatlan hogy lehet valaki... Én tartanék tőle, hogy óvónőnek se valami penge... Esetleg bepanaszolhatná a FÉRJED a vezetőnek.
2019. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Azt tenném, amit az első, direkt kiidegelném. Mosolyogva szívnám a vérét, az ilyen nő, ha szembesítik, akkor felháborodik és tagad, sőt, még jobban indítja a lejárató kampányt. Viszont ha te meg piszkálgatod úgy, ahogy most ő téged, akkor legalább neki is szar lesz. Téged továbbra is bszogatni fog, de legalább visszaadod a kedvességet.
2019. júl. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Én azt nem értem, hogy a férjednek miért nem egyértelmű magától is, hogy ne bájcsevegjen a nővel? Megbízó benne? Az jó dolog, de nekem megszólalna a vészcsengő a fejemben. Adott egy nő, aki egy nős férfira hajt, ezt a férfi tudja, otthon a feleségével beszélnek róla és ennek ellenére jópofizik vele? Hm? Én nem akarok bogarat ültetni a füledbe, elnézést, ha nem erről van szó.
2019. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én nem ragaszkodom ahhoz, hogy valami kifejezetten szakmai és hivatalos kapcsolat legyen szülő és óvónő között. Nincsen vele probléma, ha valaki így tekint rá. Viszont azt is elfogadom, ha ez is ugyanolyan emberi kapcsolat, mint bármelyik másik és nekem adott esetben belefér a tegeződés, a beszélgetés, érdeklődés, szóval részemről ezzel semmi probléma nem lenne alapesetben. Sőt, szerintem így talán könnyebb is, mert fellazulnak a kötöttségek, őszintébben és bátrabban mernek egymással kommunikálni a felek legyen szó segítség vagy tanács adásáról/kéréséről, kritika, kérés stb., stb. Én is dolgozom emberekkel, nekem ez a tapasztalatom. Nem azt várom, hogy minden nap beszélgessünk és végül barátkozzunk össze, de nem tetszik, hogy csak úgy minden szó nélkül viszem és hozom a gyerekemet, mintha egy csomagmegőrzőből venném fel. Engem az sem zavar, ha a páromat szimpatikusabbnak találja, jobban kedveli, mint engem, mert emberek vagyunk és ez is könnyen előfordulhat. Viszont azt igenis elvárom, hogy rám ugyanolyan szülőként tekintsen és egyenrangúan kezeljen a párommal. Én azt gondolom, hogy neki óvónőként kötelessége lenne engem is tájékoztatni a gyerekkel és az óvodai élettel kapcsolatban, mert az nem normális, hogy én mindig mindent másoktól vagy késve tudok meg. Ahogyan azt sem tartom elfogadhatónak, hogy teljesen más képet fest a gyerekről nekem és a páromnak. Én megkapom, hogy rendetlen, rossz, nem fogad szót és mindenféle probléma van vele, míg a párom pedig úgy tudja, hogy egy kis angyal és minden a legnagyobb rendben. Első gyerekes szülők vagyunk, tapasztalatlanok, de szerintem ezek alapján egy 4 gyerekes szülő sem tudná, hogy most akkor melyiket higgye el.

A párom sem jópofizik vagy bájcseveg az óvónővel, csak szimplán őt is érdekli, hogy mi történt aznap, hogyan viselkedett a gyerek, mit csináltak és van-e bármi, amiről tudnunk kellene. Ő személyiségéből adódóan kedves, udvarias, nyitott és barátságos. Lehetséges, hogy ezt érti félre az óvónő, nem tudom. Én ismerem a páromat és tudom, hogy ő ilyen, emiatt nem is zavar, mert tudom, hogy nincsen okom féltékenynek lenni. Sőt, meg lehet kövezni, de nekem még azzal sem lenne bajom, ha bevallottam tetszene neki, hogy valaki jóképűnek találja vagy ilyesmi, mert ez valahol bók vagy elismerés. Viszont ő is kellemetlennek érzi a nő viselkedését, mert elég erőszakosan nyomul. Már ő is kevesebbet beszél vele, elhúzódik stb., de a nő nem nagyon veszi a lapot. Talán tényleg az kellene, ha konkrétan szólna neki a párom, hogy ezt most fejezze be.

Az nem megoldható, hogy csak a párom járjon az oviba, mert mindig az viszi és hozza a gyerekünket, aki éppen tudja. Valamint vannak családi programok, rendezvények és azért én sem szeretném ilyenformán kivonni magamat a gyerek ovis életéből.

Én nem vagyok ott minden nap az oviban, nem is vagyok pedagógus és emiatt nem tudom biztosan megítélni, hogy mégis milyen munkát végez nap, mint nap. Viszont a gyerek jól érzi magát, szeret oda járni és hallom/látom, hogy mennyi mindent csinálnak, sokat tanult és fejlődött. Anyukám szintén óvodapedagógus volt mielőtt nyugdíjba ment és még pár továbbképzésen találkozott az említett óvónénivel is, ami alapján jó véleménye volt róla és az oviról is. Lehet, hogy nem elég modern a gondolkodásom, de nekem az is nagyon szimpatikus volt, hogy itt nem extra kirándulásokkal és 20 millió csilli-villi programmal akarták becsalogatni a szülőket, mert én azt gondolom, hogy egy ovi ne arról szóljon, hogy ide-oda hurcibálják a gyerekeket és kosárlabdától kezdve a kínai nyelvig mindennel foglalkozzon a gyerek. Van lehetőségük sportolni is, idegen nyelvű csoport is van, de emellett nagyon sok kézműves, fejlesztő foglalkozást tartanak, tök jó kreatív programokat szerveznek a gyerekeknek, előadásokat tartanak (pl. tök jó saját készítésű jelmezeik, bábjaik vannak), odafigyelnek a környezetvédelemre, a szülőket is sok programba vonják be és nekem ezek tetszenek. Ebben pedig valahol az említett óvónő is benne van.

2019. júl. 8. 14:32
 10/13 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Én a férjed helyében kimértebb lennék, és nem lennék vevő a jópofira. Ha pedig ketten mentek, làtvànyosan, de azért nyilvàn egy hatàrt nem túllépve megölelhetne, simogathatna,kifejezhetné, h az intimitàs kettőtök közötti történet, az óvónéni ne simogassa az ő karjàt.
2019. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!