Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi lesz az ételekben válogatós...

Mi lesz az ételekben válogatós kislányommal az oviban?

Figyelt kérdés
A kislányom idén megy oviba. Egy probléma van vele: nagyon válogatós az ételekben. Néztem az ovimenüket és tulajdonképpen alig van olyan étel feltüntetve, amit ő hajlandó lesz megenni. Ilyenkor mi lesz, vihetünk neki külön...?
2019. júl. 10. 14:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

Nem vihetsz, csak ha allergiás, és orvosi papírja van róla, hogy külön étkezést kell biztosítani neki.


Hidd el, a csordaszellem majd viszi.

Rajta kívül még 20 gyerek eszi, akkor jó lesz neki is. Éhen halni nem fog, az biztos.

2019. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
43%
Az oviban nem lesz válogatós! Amikor azt látja, hogy a barátai is jó étvággyal esznek, ő is fog. A barátnőm fia is durván válogatós, de az oviban mindent megeszik, sőt, még repetát is kér! Eszedbe ne jusson külön csomagolni. Hidd el, nem fog éhenhalni, csak meg fog mindent kóstolni. Nyáron olvasgasd neki a Meseleves c. könyvet, nagyon jó.
2019. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%
Nem vihetsz neki. Nem is kell. Majd nem lesz valogatos, ha nem kap mast, plusz ott a csordaszellem is : ha mindenki eszik, ő is fog
2019. júl. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%

🤣 Mi lenne?

Majd megeszi az oviban a kaját és kész! Senki nem fogja körbeugrálni, hogy jaj Pirike legyen kedves enni. Ha nem eszik, éhen marad és kész.

2019. júl. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%

Semmi! Vagy hat rá a csordaszellem és megeszi, amit a többiek, vagy nem fog enni és ellesz kenyéren és vízen, néha 1-1 olyan fogáson, ami a fogára való.

A fiam az utóbbi kategória volt.

Most annyi "könnyebbség" adódott, hogy 2. osztálytól már vihette magának a suliba az ebédet. Így én főzök neki minden nap és azt eszi, amit szeret. Már amikor hajlandó megenni.

Amúgy abszolút fényevő.

2019. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
31%

Ha külön csomagolsz, a többi gyerek is otthon hisztizni fog, hogy bezzeg a bendegúznak csomagol az anyukája, akkor nekem miért nem... és elindul egy hisztilavina az oviban.

Ha a gyerek éhes, meg fogja enni a tökfőzeléket, mert rá fog kényszerülni. Azzal csak még jobban elkényeztetnéd, ha csomagolnál, az meg a másik, hogy meg sem engedik, csak ha allergiás valami összetevőre.

Hidd el, lehet az elején hisztizni fog, de egy-két hónap, és szlapálni fogja az ovis kaját.

2019. júl. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
Eleve nem lehet külön vinni neki semmit.
2019. júl. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
Ne aggódj. A keresztlányom dettó ilyen. Konkrétan már ki jelenti otthon, hogy én ezt nem szeretem csak az oviban eszem meg.
2019. júl. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy valóban válogatós (és nem pusztán finnyás) gyerek NEM fogja megenni azt a kaját, amit nem szeret. Mi lenyomtunk így 5 évet (bölcsi, ovi és 1. osztály).

Szóltam, hogy válogatós, mondták, hogy majd odafigyelnek, hogy MINDEN menü mellé kapjanak pár szelet kenyeret is, illetve a mindenféle pástétomos, zöldséges szendvicsek mellé kapjanak üres kenyeret is. Na, ezt ette a gyerekem.

Nem volt öröm, főleg nem kevés pénzést, de túlélte.

2019. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
Nekem volt egy ovis társam, aki mást nem volt hajlandó megenni csak a "csupasz" kenyeret. Nem csináltak belőle gondot, azt kapott mindig, egy idő után megunta elkezdett kóstolgatni, felnőtt ő is. Nem kell kinyalni a popóját, az én lányom is válogat, igyekszem úgy főzni, hogy legyen mindig valami, amit szívesen eszik, de ha nincs, akkor max. eszik szárazat, kikötés, hogy legalább kóstolja meg, amit szerinte nem szeret... Van, amit 3X-i kóstolás után már simán megesz..
2019. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!