Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért muszáj dolgoznom?

Miért muszáj dolgoznom?

Figyelt kérdés
Direkt tettem fel így a kérdést :) 3 éves a kislányom 1 évet járt oviba,mindig délbe hoztam haza,évkezdéskor évközben meg félévkor és év végén is kérdezte óvónéni is meg dadus hogy dolgozok- e már. Tehát 4- szer is kérdezték. Valóban az a tervem mindenképp dolgozni akarok 1 évet ősztől mielőtt tesót vállalunk,csak pl.egyik anyuka akinél most lesz ovis a harmadik,és evidens hogy otthon marad velük,örült hogy de jó lesz egy szabad fél délelőttöm " én mindenképp dolgozni fogok most,de nem értem egy nőnek rögtön szülni kell de ha nem szül azonnal rögtön menjen dolgozni. Kérdezgetnek mintha kötelezőszerű lenne pedig csak a bölcsibe kell munkáltatói tudtommal. Azt érzem ettől ha egyedül lennék már elvették volna a gyerekemet.nem hiszem hogy szegénynek néznek mert befizettük a kirándulásokat,a legszebb ruhácskákban jár az összes gyerek közül,tehát nem erről van szó.de mintha sürgetnének vele és azt is kérdezik mikor alszik már ott. Ez nekem fura. Másnál is van igy ? :) a többgyerekeseket nem kérdezgetik.egyke vagyok tehát ez az egy gyerek nem gyerek " tudom milyen.pedig ugyanugy akadályba ütközöm a rossz beosztású munkákkal.vinni hozni kell a gyereket.és mindig le kell foglalnom.éjszaka felébred,nem érzem hogy 3- mal nehezebb lesz.ősztől már dolgozom de nem értem miért olyan kötelezőszerű? Miért piszkálnak csak mert nem rögtön jön a többi gyerek? Tapasztalatok?
2019. júl. 11. 08:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Az ovis adatlapon be kell írni a szülők munkahelyét,mivel a tied hiányos,gondolom ezért kérdezték.Amugy meg örülnek ha délben hazaviszi valaki a gyerekét,lehet ugy gondolták hogy találtál valami szuper munkahelyet ahol ilyen az időbeosztás...nem kell rögtön a legrosszabbat feltételezni.
2019. júl. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%

Mert pénzből él az ember és kell a 2 kereset.

El is vagyunk kényeztetve, Amerikában legjobb esetben kapsz 12 hét fizetetlen szabadságot szülés után, de a legtöbb helyen ez sincs, szóval gyerek = karrier vége.

2019. júl. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
Óvónő vagyok. Max akkor kérdezzük erről a szülőt, ha nevelés nélküli munkanapunk van, vagy ha délután annyian alszanak ott, hogy nem férnek el az ágyak a csoportszobában. Lehet, hogy mondtad, hogy szeretnél dolgozni és egyszerűen kedvesen érdeklődnek, nem?
2019. júl. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Mert Magyarorszagon kb szitokszonak számít, ha valaki háztartásbeli....
2019. júl. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%

Azt nem értik, hogy miért van az egyszem gyerek oviban, ha otthon vagy és tesó sincs. Jogilag nincs hozzá közük amúgy, de kíváncsiskodni. Én ikerbabákkal vagyok itthon, de az én ovisomat is szeretik "eltanácsolni" finoman, olykor nem finoman, merthát itthon vagyok, ráérek...


Azt meg ne hidd, hogy több gyerekkel nem nehezebb... Voltam egygyerekes anyuka én is. Hát, a három nem háromszor nehezebb,hanem legalább hatszor... Ne nyilatkozz olyanról, amit nem éltél még meg.

2019. júl. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

5!


Az óvod a jopár éve kötelező 3 éves kortól.

2019. júl. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Én is leginkább azt tudom elképzelni, hogy pusztán érdeklődtek csak.

Ha annyira muszáJ lenne, akkor nem 2-3 havonta kérdeznének rá, hanem gyakrabban.

Lehet, éppen abban az időszakban csinálták az adminisztrációt, és mivel nem voltak teljeskörően kitöltve az adataid, így rákérdeztek. Vagy csak úgy, mert említetted, hogy "majd fogsz dolgozni", hát kíváncsiak voltak, hogy halad a dolog.

Vagy a gyerek mondta, hogy anya otthon van, nem dolgozik... fene se tudja. Vagyis az óvónők biztosan.

2019. júl. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
34%
#6-os, tudom, és? Akkor is állandóan kérik a "gyeses" anyukákat, hogy lehetőleg tartsák otthon az ovikusat, ha tudják, hogy minél kevesebb gyerek legyen, mert kevés a személyzet.
2019. júl. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

8

Nàlunk vadásszák a gyerekeket

Hamarabb felveszik, mit 3 év...

Eddig az önkormányzat, ha gyerekes keresett házat, akkor kaptak támogatást...

Ne általánosítsunl



Szerintrm sem számonkértek

2019. júl. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
32%
Anyuháborúúúúú! (és a gyerek a háttérben visít)
2019. júl. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!