Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akinek nincs segítsége, hogy...

Akinek nincs segítsége, hogy oldja meg az óvódai szüneteket, betegséget?

Figyelt kérdés
Szeptembertől megy a lányom óvódába és semmi segítségem nincs, a nagymamákra nem számíthatok. Az öcsivel még itthon vagyok februárig biztos. Viszont utána fogalmam sincs hogy lesz, ha én is munkába állok. Arra lennék kíváncsi, a hasonló helyzetben levők hogyan oldják meg, amikor beteg a gyerek, vagy tavaszi-őszi-nyári-téli szünetet. Az összeset szabadsággal vagy táppénzzel ?
2019. júl. 13. 19:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Szabadság nem volt elég így táppénz.
2019. júl. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%
Apuka sincs?
2019. júl. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Az óvodában csak nyári szünet van. Nálunk 4 hétre zár be az ovi, azt meg tudtuk oldani ketten szabadsággal. Beteg nem nagyon volt, ha mégis, akkor táppénzre jöttünk vele, felváltva.
2019. júl. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Van apuka, de négy műszakban dolgozik, és vezető beosztása van, nem igazán szeretném ha kirúgnák a sok táppénz miatt. A gyerekek előtt én is több műszakban dolgoztam, de ezek után kizárt, mást kell keresnem :(
2019. júl. 13. 19:59
 5/17 anonim ***** válasza:
24%
Barátok, ovis szülőtársak? Melyik városban éltek?
2019. júl. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Mi felváltva voltunk szabadságon vele,így aránylag jól be tudtuk osztani. A férjem sokat volt itthon, nekem nem tolerálnák annyira a sok hiányzást.

Most, hogy iskolás sokkal nehezebb, mert két és fél hónap a nyári szünet a többiről nem is beszélve.

2019. júl. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
Négy hétből kettőt táborban van, egyet nyaralunk, a maradékot meg elosztjuk szabadsággal.
2019. júl. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%
Egy 35 körüli embernek általában 25 nap szabadsága van, plusz a gyerekek után járó. Tehát 2 szülőnek 10 hét szabadsága van, plusz ha egy évben elmennek 2-2 hét táppénzre, azért még senki nem rúgnak ki.
2019. júl. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó: 11 hét csak a nyári szünet. Jún 15.-étől tart egészen szept. 2.-áig. Ez csak a nyár.

Szívás az egész, az ovi még csakcsak, de a sulit megoldani az az izzasztó :)

2019. júl. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk apuka oldja meg a nagy részét,bár csak 2 hét a szünet (ovi)

Én havi 220-250 órát vagyok a munkahelyemen,plusz napi min.2 óra utazás,így amellett elég nehéz lenne össze hozni.

Az időbeosztásom is egyedi,hajnalra is megyek,hajnalra is érek haza stb...

A Páromnak nagyon normális munkahelye van,mivel nem tud menni túl sokat,így már napi bejelentéssel dolgozik (műhelyben).Nincs ott sem szakember,így most jó mindenkinek,amíg nagyobb lesz a gyerek.

Betegségek nagy része szintén az övé,akkor nincs táppénz,semmi,egyszerűen szól,hogy pl.szerdán megy,amikor én itthon vagyok.

Én egyik pillanatról a másikra nem nagyon tudok táppénzre jönni.

2019. júl. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!