Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az új köznevelési törvény...

Az új köznevelési törvény értelmében a jövő nyáron 6 éves kislányom nem maradhat az óvodában? Segítsen értelmezni valaki, aki ért hozzá!

Figyelt kérdés

Tudom, hogy addig még sokat változhat, de egyenlőre úgy gondolom, hogy szeretném egy évet az óvodában tartani. A korához képest kicsi, nagycsoportba megy de még sem a számok, sem a betűk nem érdeklik, erősen igényli a délutáni alvást is. Eléggé megsínylette az állandó Óvónő váltakozást és két évet vegyes csoportban a kicsikkel töltött.

Ha az óvoda is egyetért velem, akkor kell szakértő bizottság elé vinnem? Vagy ez attól függ, hogy az iskolaérettségi felmérésen milyen eredményt ér el?



2019. júl. 15. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Az óvónő már nem dönthet, szakértő bizottság elé kell vinni.
2019. júl. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Maradhat, de már nem az óvónő és a te döntésed, hanem lényegében a nevtané. Persze ott is emberek dolgoznak, jószerivel olyanok, akik pont ugyanúgy nem értenek egyet ezzel a fossal... szóval jó eséllyel figyelembe veszik a te kérésedet, ha valóban van értelme.


Nekem van egy abszolút iskolaérett nyári születésű unokaöcsém. Ismeri a betűket, számokat, van feladattartása, differ mérésen jól teljesít... de muszáj oviban maradnia, mert ebéd után egyszerűen kidől és alszik 2 órát. Szerencsére nála még ez szülői döntés.

2019. júl. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2019. júl. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem is épp most lett 5 éves, később lett szobatiszta és késett a beszéde, így 4 évesen kezdte csak az ovit, előtte bölcsis volt.


Most megy majd középsőbe, több hasonló gyerek jár a csoportjába, akik vagy kétszer járták a kiscsoportot, vagy plusz egy évet bölcsiben voltak bármi miatt.


Szerintem abszurd, hogy a mostani törvény szerint lehet, hogy nem is járhat nagycsoportba,, nem azokkal a gyerekekkel kezd, akikhez hozzászokott, csak ha az automatikus rendszer ellen fellebbezek/kérvényezek.


Szerintem sem a szülő hatásköre, hanem az óvodáé, hiszen ők vannak napi 9-10 órát a gyerekkel, ez már több, mint amennyit én töltök vele, pedig csak napi 8 órás munka van, és biztosan milliószor több, mint amennyit a szakértői bizottság tölt vele(velük van tapasztalatom, és nem túl jó). Kíváncsi vagyok, ha fél óra egyhelyben töltött játék alatt megmondta az egyszerű gyermekpszichológus, hogy milyen kódot kapjon a gyerek, milyen lesz az iskolaérettségi vizsgálat.


Én évvesztes voltam, és még így is kicsinek éreztem magam másokhoz képest, csak a tanulás ment sokkal jobban, szociálisan nem tudtam beilleszkedni, testileg fejletlenebb voltam, hiába voltam idősebb, a stressztűrésem pedig kritikán aluli volt. Anyáék szerint nagycsoport végén küldeni akartak, de miattuk még maradhattam egy évet az oviban..


A közoktatás szabadulna a gyerekektől, minél gyorsabban átnyomná a rendszer őket, hogy munkaerőt kapjanak, az államnak az utcaseprő is hasznos.


Szerintem magukat és a szülőket szivatják csak a papírmunkával, aki el akarja érni, az megtalálja a módját úgy is,

2019. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pedagógiai Szakszolgáltaban dolgozom. És igaza van, aki azt írta, hogy mi sem értünk egyet a változtatással. NAGYON nem értünk vele egyet.


Ez a legújabb infónk:


A 6 évesek KÖTELEZŐ ISKOLÁBA LÉPÉSÉHEZ:


"A

tankötelezettség törvény által meghatározott ideje ... az az év, amelynek aug. 31. napjáig a gyermek betölti a hatodik életévét. Már csak a szülő kérheti, hogy a gyermek még egy évig az óvodában maradhasson, az óvodapedagógus nem. A kérvényt a" FELMENTÉST

ENGEDÉLYEZŐ SZERV"- hez kell benyújtani. .." Hogy pontosan ki lesz "a felmentést engedélyező szerv", azt

majd rendelet fogja szabályozni, hamarosan. ...


Részletesen itt nézheted meg:


[link]

2019. júl. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És ez hogy fog zajlani? Lesz felmérés egyáltalán hogy iskolaérett-e,vagy alapból mindenki aki aug.31ig betölti mennie kell? Tehát én kérelmezhetem magamtól januar 15ig ha nem szeretném hogy menjen,de ezelött felmérik egyáltalán a gyerekeket?
2019. júl. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!