Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Oviban a nagycsoportosoknak...

Oviban a nagycsoportosoknak hogy zajlik a megállapítása hogy ki mehet iskolába?

Figyelt kérdés
Mikor mérik fel őket? Vagy csak külön azokat mérik fel,akik kérdésesek?
2019. júl. 21. 15:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Valakitől kaptam egy privátot, de nem értem, mi a célja vele. Egy dolog, hogy van új törvény, de halasztást lehet kérni, ha indokolt. Én nem a törvényről írtam az előző (10-es) hozzászólásban, hanem a "felmérés" jellegéről óvodában - a kérdés erről szólt.


Nem mondtam ellent a válaszommal az új törvénynek. De ha mégis félreértettük volna egymást valakivel, szívesen veszek további reagálást, kiegészítést, mégpedig itt (nem privátban).

2019. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Még én vagyok, idézek a netről:


[link]


"Szakmailag erősen kifogásolható az a módosítás, amely megszüntetné a rugalmas iskolakezdést, és 6 éves koruk betöltése után a lehető legtöbb gyermeket beiskolázna. A PSZ Óvodapedagógiai Tagozata szerint - miként az többször nyilvánosságra került - a mostani rendszerben, amelyben az óvodapedagógusok a szülőkkel együttműködve is eldönthetik, hogy egy gyermek kellően iskolaérett-e, kifogástalanul működik, így nem volt szakmai indok a változtatásra” – írják."


Tehát: a LEHETŐ legtöbb gyermeket beiskoláznák 6 évesen az új tv szerint, tehát nem az összeset.


(Ráadásul, a legtöbb óvodapedagógus meglátásaként (tehát a szakmai konszenzus szerint) szakmailag kifogásolható a az új törvény több pontja is.)

2019. júl. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Továbbra is én írok. A gyermekek érdekében javaslom mindenkinek az alábbi oldalt, de előtte még egy idézet, máshonnan:


[link]

"A tervezet szerint a szülő az iskolakezdés évében január 15-éig nyújthat be kérelmet arról, hogy a gyermek további egy évet az óvodában tölthessen."


A gyermekek érdekében javaslom végigböngészni a kedves szülőknek és pedagógusoknak az alábbit, hogyan lehet eljárni a nevelési intézmény által, a gyerekek (és szülők) érdekében, a törvénykezés hibás pontjait ellensúlyozandó (részletes és hosszú, három fő témát taglal) :


[link]

2019. júl. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!