Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Diszlexiás gyerekek szulei!...

Diszlexiás gyerekek szulei! Leírnátok, hogy mikor és hogy tudtátok meg, hogy gyermeketek diszlexiás, hogy ment a tanulás, kellett-e integrálni és mi a helyzet most?

Figyelt kérdés
2019. szept. 7. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Sok gyereknek van az iskolában tanulási nehézsége, közel sem biztos, hogy diszlexia. Nekem azt mondta a logopédusunk, hogy ez egy nagyon ritka rendellenesség, A diagnosztizált gyerekeknek igazából nagyon kis százaléka valóban az, inkább más probléma van. Pl. rossz módszerrel tanítják őket írni-olvasni. Vagy figyelemzavaros.

A lányomat elsőben diagosztizálta egy logopédus, hogy diszes, de a Szakértői Bizottságban azt mondták nem az. Idézem a kedves hölgyet:

-Azért, mert anyuka olvasott valamit a neten, az még nem biztos, hogy igaz.

Na, majdnem mondtam neki egy szépet, nem az ujjamból szoptam. Amúgy a húgomnak is volt, de felsőre érdekes módon kinőtte, bár még mindig utál olvasni, és a helyesírása is pocsék. De ezek szerint őt is félrediagnosztizálták.

A lányom most 6. osztályos, és nagyon rossz a helyesírása. De alapokat nem tud pl tulajdonnevek. Elég rosszul olvas, csomó mindent félreolvas, elnéz. De azt mondták, hogy érti, amit olvas, nem diszes. A tied érti?

Nekünk figyelemzavar diagnózisunk van. Nyelvtan, matek 3, a többiből 4-es volt tavaly. Elvileg kap fejlesztést, meg könnyítéseket (amit persze egyik tanár sem tart be).

2019. szept. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Azért ez felháborító.


Nekem több egyetemet végzett diszes ismerősöm van, van két nyelven beszélő is, nyelvvizsgával(nem írtak).


Iszonyat a helyesírásuk, párszor neki kell futniuk mondatoknak, de a szavakban felcserélnek betűket, elhagynak betűket, és nem esik le nekik, mi a gond, ha ránéznek, kb csak ebben térnek el.


Aki nem érti, amit olvas, annak szövegértési problémája van.. 3 diszt összeszedett ismerősöm is van, a kedvenc könyve a harrypotter és abszolút képben van, miről ír és olvas, csak megküzd vele, mert nem megy neki készségszinten.


Lehet felülvizsgálatot kérni szakértőinél, nekem egy suttyó pszichiáterhölgy mondta, hogy ne számítsak rá, hogy a gyerekem valaha is normális lesz.


Azóta eltelt 3 év, kértem és kaptam másodvéleményt, pont olyan, mint mások, a hölgy tévedett és suttyó is volt.


Nem kell istenként tekinteni a szakértőire, ott is csak emberek ülnek, akik lehet, hogy a szakmájukban sem kiemelkedőek, vagy még csak nem is elég jók.

2019. szept. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi válaszokat, kicsit megnyugodtam. Az iskolai pszichologus azt mondta a lányomra másodikban, hogy enyhén diszlexiás, rogton ezután elvittem kulon egy szakértohoz, o azt mondta, nem az, csak éretlen az idegrendszere, voltunk pár fejleszto foglalkozáson. Most kezdte az otodiket a lányom, még mindig sok betut téveszt, utálja is az olvasást, a tollbamondás mindig rosszul sikerul, a nyelvek nehezen mennek neki, ezért tegnap megint elvittem valakihez, aki csinált vele egy másfél orás tesztet, megállapította, hogy nagyon is diszlexiás, javasolja az integrálást, ezért nagyon elkeseredtem.
2019. szept. 7. 16:02
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, a szovegértés se megy mindig, talán még a rovidebb szovegeket megérti, de ha egy kicsi hosszabb a szoveg, akkor már nem.
2019. szept. 7. 16:04
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

1-es vagyok, miért az 58 %? Leírtam nálunk mi van, semmi sértőt nem írtam.

Egyébként csak elsőben mondta egy logopédus, hogy diszes, azóta több gyógypedagógus is megnézte, állítólag a figyelemzavar miatt vannak ezek a problémák. Azért nekem nagyon fura, hogy egy szót nem tud rendesen elolvasni, azért ahhoz nem kéne 45 percig koncentrálni. Mert az oké, hogy nem tud hosszú távon figyelni, azt értem.

Hát, én nem tudom, már feladtam, elég sokáig küzdöttem, iskolát is váltottunk, de nem jobb itt sem. Annyira nem rossz tanuló, hát egyetemre nem megy, majd tanul szakmát, meg férjhez megy.

2019. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért pontoztak le, én most tettem egy zold kezecskét.
2019. szept. 9. 14:25
 7/7 anonim ***** válasza:
30%
Örökletes nálunk, így előre készültünk. 3-os korában már biztos volt. Engem sosem sikerült "kikezelni", mint ahogy semelyik családtagot sem. Nem aggódunk, ennél nagyobb baj is létezik. Remélem nálatok pozitív lesz a végeredmény.
2019. okt. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!