Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 10 éves evészavaros kislány...

10 éves evészavaros kislány kövérnek látja magát, ezért alig eszik. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Anyuka miatt lett a kislány evészavaros mert élete első 3 évében szó szerint lefogta és megtömte. Azóta, hogy elhoztam onnan, nem erőszak az evés, így elértem, hogy nagyjából 10 féle ételt megevett önszántából. Nem érezte már büntetésnek ha enni kellett, volt, hogy magától kért ételt. Nemrég anyuka újra képbe került, és azt mondogatja folyton a kislánynak, hogy ő kövér és mekkora a feneke. Eközben nagyon sovány a gyerek, minden bordája látszik. Azóta alig eszik, vacsorát sosem, ebédet ritkán, suliban semmit, amit csomagolok neki kb mindig haza hozza, gyümölcsöt se mert az hízlal, és azt hajtogatja, hogy ő kövér és le kell fogynia. Nem bírom elmagyarázni, hogy törpe marad ha nem jut tápanyaghoz a szervezete. Egyértelmű, anyuka azért csinálja, hogy engem bosszantson, ő pszihésen terhelt, nem lehet beszélni vele, tagad, hazudik. Azt se lehet, hogy ne láthassa a gyereket. Mit csináljak? Az erőszakkal etetés az előzmények miatt kizárva, meg amúgy is. Miért nem látja a kislány, hogy nagyon sovány? Pszichológus tudna ezen segíteni? Utálom, hogy ez az elmebeteg visszamászott megint valahogy az életünkbe, és tudom, hogy minden egyes alkalommal kitalál majd valamit amivel árthat a gyereknek. Borzasztó ez a tehetetlenség.
2019. okt. 2. 04:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus, és az ő véleményével kérni a távoltartásit nő ellen. Nem csak a testi erőszak erőszak,hanem ez is. Tönkreteszi a gyereket, ne hagyd.
2019. okt. 2. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Minél előbb pszichológus!

Anyuka 'akciózása' miatt nagyon sürgető lenne egy távoltartásit beszerezni, mert erre a legjobban csak a kicsi lány fog rámenni.

Nem tudom Te ki vagy a történetben, de becsülendő a hozzáállásod az egész étkezési zavar témához.

2019. okt. 2. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el pszichológushoz minél hamarabb!! Kérd a kapcsolattartás módosítását felügyelt kapcsolattartásra!
2019. okt. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Anyával beszélj, akkor is ha hülye, akár fenyegesd meg valamivel vagy bármi, hogy fejezze ezt be.
2019. okt. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően megvan a véleményem a pszichológusokról, de most tényleg az kell. Vannak evészavarra specializálódott pszichológusok, olyat keress. Amelyik nem ért hozzá, az is csak megtömi.
2019. okt. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!