Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves lesz a fiam és nem úgy...

4 éves lesz a fiam és nem úgy beszél mint kénne . Aggódjak? Többi lent

Figyelt kérdés
4 éves lesz a fiam Januárban. Ovis már beszéde óvónő szerint elvan maradva társaikhoz képest . Hozzá teszem apuka angol így itthon vegyesen beszélünk neki . De megérteti magát az hogy néha igen helyet azt mondja aha stb ezek ilyen nagy gondok? De szólunk neki hogy igent mondjon. Mért van az hogy rögtön már szólnak 2 hónap utáni ovoda járás után hogy jaj nem beszél a gyerek úgy mint a többi sose értem ezt . Nem mindenki egyforma .
2019. okt. 25. 05:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Nem mindenki egyforma...ez igaz,de ha az én 4 éves gyerekem nem beszélne jól,én aggódnék.Az én gyerekem 2 éves korában szépen beszélt.
2019. okt. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

A kétnyelvû gyerekek lassabban fejlôdnek beszéd szempontjából, olvass utána.

[link]

Az óvónônek pedig mondd meg, hogy ô meg a szakirodalom olvasásában van lemaradva....

2019. okt. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
#1 neked is kétnyelvû?
2019. okt. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Semmi baj, valamilyen szinten természetes is, így, hogy 2 nyelvet kellett megtanulnia. Nincs még elkésve semmiről.

DE te is figyelhetnél a helyes beszédre, mert amit itt leírtál, tele van hibával. Ne a "mért"-ezésre tanítsd szegényt.

2019. okt. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
A két nyelv nem zárja ki azt hogy 4 évesen szépen beszéljen!Nem akarok és nem is fogok vitatkozni!
2019. okt. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
Az "aha" nem beszédhiba, hanem nevelési... Nem tudja, hogy hol, hogy illik. Gondolom sose tanítottátok olyan hívságokra sem, mint kérem, köszönöm...
2019. okt. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Olvass neki minden este mesét. Rengeteg új szót fog tanulni belőle.

Egyik rokon gyerekkel ezt csinálják a szülei, hihetetlenül választékosan beszél. Csak úgy ragadnak rá a szavak.

Persze nehezebb dolgotok van az angol miatt, de ki fog alakulni.

Az aházást gondolom tőled tanulta, te is próbálj meg ezekre figyelni.

2019. okt. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az "aha" dolognak semmi köze a két nyelvűséghez!

Az oviban tudják h 2 nyelvű?

Egyébként én biztos,ami tuti elvinném egy szakemberhez, és,a tőle kapott eredményt bevinném az oviba.

Így ha gond van idejében kiderül, ha nincs akkor megértethető az óvónővel

2019. okt. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Én is két nyelvű gyerek voltam. Tökéletesen beszéltem s váltottam a két nyelv között otthon a szüleimmel. Aztán kevertem mert végül mindkettő megtanulta a másik nyelvét. Ha apukám családjához mentünk lengyelre váltottam itthon csak a magyar. Ez nem a nyelv miatt van. 4evesen tudnia kell folyamatosan beszélni. Ne sértődj meg, vidd el egy fejlesztő hoz nézze meg. A kérdést is már úgy írtad ki, hogy megmagyaraztad, hogy az óvónő kvázi hulye. Nem valami bölcs hozzáállás. Ő a te gyereked, ha nem viszed sehova az ovononek mindegy, az ő gyereke szépen beszél. Ez a ti érdekeltek!
2019. okt. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha már az ovónő szól, nem kéne elgondolkodni? Nem hinném h az a baj h igen helyett azt mondja aha.
2019. okt. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!