Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan neveljem meg a 3 éves...

Hogyan neveljem meg a 3 éves gyerekemet, hogy ne legyen ennyire eleven?

Figyelt kérdés
Borzasztó vele. Például ma is elmentünk a temetőbe végig kiabált hiába szóltam rá. Elszalad, kiràntja a kezét az enyémből. Boltba már el se merek vele menni mert mindig hisztizik mindenért, ha nem veszem meg ordít. Fizetni alig tudok tőle, ha nem fogom a kezét kiszalad a boltból. Mindig eleven volt de már egyre rosszabb. Főleg mikor valamelyik mamàjànàl van mert ők mindent megengednek nekik, hiába mondom szóljanak rá. Ha ràszólok valamiért annál jobban csinálja, ha kezére került ütök ordít. Az apjára hallgat, de rajta kívül senkire. Anyumnàl is jó összevesztem mert ütögetett és visszaütöttem, persze nem nagyot, de sírt, hogy a mamàja sajnálja. Erre anyum is elkezdett sírni, hogy ne üssek a kezére. Mintha ő nem ütött volna sose a fenekemre mikor kicsi voltam. Borzasztó fárasztóak a napok vele. Decemberben lesz 3 éves akkor megy oviba, abba bízok akkor hátha jobban lenyugodna.

2019. okt. 28. 13:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Legyél következetes.

A játszón, a téren lehet szaladgálni, a többi helyen fog a kezét, és nem, nem rántja ki! Ha tud szépen menni melletted, akkor sétálhat kézfogás nélkül, de az út szélén megáll és megfogod a kezét, ha rángatja akkor is.


Boltan hisztizik- és akkor mi van, majd abbahagyja, vagy ha úgy érzed max 1 valamit választhat.


Ha a gyerek ütöget, arra nem ütéssel válaszolunk, hisz akkor mégis azt látja, hogy ütni kell ha valami nem tetszik.


Legyél te határozott, ne azt várd hogy majd az óvónéni megneveli.

2019. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%

Olyan helyre is menj ami neki tetszik ne csak temetöbe boltba.

Meg fogja tapasztalni hogy nikor van au ö ideje amikor szaladgat maszhat anyaval nevethet es mikor van hatterbe szoritva amikor csendben kell ülni. A rendszer a kulcs.

Delelött pl jatszoter du felnött progr

Vagy ahogy nektek jo. De tudni fogja hogy ma nem sikitozunk szaladgalunk mert holnap megyünk "vidamparkba"

2019. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Ezt nem most kellett volna elkezdeni, hanem toyogó korában. De azért leírom mi, hogy csináltuk, hátha még most is beválik nálatok.


Most 21 hós, 1 éves kora óta csinálom vele.


Mielőtt bementünk a boltba elmagyaráztam neki, hogy mit várok el tőle. Csak 1 édességet választhat, és ha nem fogad szót, visszarakni mindent és kijövünk. Addig magyaráztam neki, míg nem kezdett el figyelni rám. Ha hisztizett a boltba, betartottam amit mondtam, kihoztam a boltból. Volt, hogy 3 óráig tartott bevásárolni, volt hogy elsőre betartotta amit kértem. Ma már 5 perc alatt végzünk.


Az úton átmenéssel ugyanez a helyzet. Mielőtt a zebrához érünk elmagyaráztam neki, mit fogunk csinálni, és miért. Ha nem csinálja amit kérek, le ültetem az első padra és addig nem megyünk tovább, nem állhat fel onnan amíg nem tartja be azt amit kérek. Igen, volt, hogy 2 órán át a padon ültünk, de ma már ő nyújtja a kezét, mikor a zebrához érünk.


Az én lányom is sokat csípett, rúgott, harapott. Ilyenkor mindig mondtam neki, hogy anya haragszik rád mert nem érted meg, hogy amit csinálsz anyának fáj, és otthagytam. 20-30 perc múlva ő jött utánam, bűnbánó arccal és megölelt. Az agresszióra a gyerekek csak agresszióval tudnak felelni. Mára már nagyon ritka, hogy ütögessen vagy harapjon.


Nyílván ehhez sok sok idő és türelem kell. Ezért lett volna jó még akkor megtanítani neki ezeket a dolgokat, mikor te is otthon voltál vele, és ráértetek volna, nem most, hogy te dolgozni jársz, ő meg oviba.


Határozottnak, és következetesnek kell lenni, csak olyannal fenyegesd amit be is tudsz tartani. Pl ne fenyegesd olyannal, hogy ha nem viselkedsz jól nem megyünk le a játszótérre délután, mikor tudod, hogy muszáj levinned különben nem fárad le és még rosszabb lesz.

2019. okt. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
3 csak szólok, hogy a 21 hos gyereked fél szót se ért a hülyeségeidből, mind összetett mondatok, max. annyit ért belőle, hogy anya nem százas, ha két órát ültök a zebrát bámulva
2019. okt. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
4-es dehogynem érti! :) Okosabbak mint gondolnád. Csak szülő elintézi azzal, hogy á még kicsi és úgysem érti aztán később meg szenvedhetnek vele!
2019. okt. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Akkor ne hagyd a mamákra, ha nem értesz velük egyet és nem "engedelmeskednek". Legyél következetes és lesz eredménye - nem rögtön, pár hét alatt fokozatosan. Olyan programokra ne vidd, amire nem muszáj. Pl. temetőt, nagybevásárlást szerintem érdemes kerülni, de egy kisbolt előtt már el lehet neki magyarázni, hogy egy mondjuk müzliszeletet választhat és kész és az is jó, ha adsz neki valami feladatot, pl. tolj a kocsit vagy pakolja ki ő, amit vetettek. Senkinek nem angyal a gyereke, a legtöbben megküzdünk ciki helyzetekkel és fárasztó is, ez van, nem kész még a gyerek, fogd fel úgy mindet, mint lehetőséget a nevelésre :)
2019. okt. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Alkarját fogd, azt nem tudja kirántani.

Legyen sok mozgásos programja, futtasd a labda után, had fáradjon.

Előre beszéld meg vele mit lehet, mit nem. Azt viszont tartsd is be. akár a boltból kimenéssel is.

A rászóláshoz még kicsi, a verésből azt tanulja, hogy ezzel érvényesíjük az akaratunkat.

A rászóláson azt értem, hogy ezt ne csináld, azt ne csináld...Sokkal célravezetőbb arra rávezetni, mi az amit lehet.

Sok fiatal anyukát látok, akik halkan, de folytonosan társalognak a kicsijükkel. Lesd el tőlük, hogy csinálják.

2019. okt. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem szabad engedni neki! Ha elindultok, s elszalad, kirántja a kezét, le kell hajolni hozzá, el mondani neki, hogy ha ezt csinálja, eluti a kocsi... Vagy fogja a kezed, vagy haza mentek! Ha továbbra sem fogja a kezed, akkor ten, lég haza indulsz vele! Boltba is ha elmentek, nem fogad szót, fogni kell, haza vinni, otthon hagyni apával, érezze a büntetést, hogy akkor nem viszed ha nem viselkedik!
2019. okt. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

4es, nem is kell, hogy megértse az összetett mondataimat. De okos gyerek, és kiszedi belőle a lényeget, összekapcsolja a cselekedetemmel.


Tudta nagyon jól, hogy miért ülünk és miért nem megyünk tovább, mert mikor felállt a padról megkérdeztem, hogy megfogod a kezem? Ha nem fogta meg és elkezdett rohangálni, visszaültettem.


Ők csak gyerekek, nem hülyék. Érdemes már kicsi korban is egyenrangú társként kezelni őket, és igen, ehhez hozzátartozik, hogy normális, összetett mondatokban magyarázom el neki a dolgokat, és nem úgy, hogy "jujujj nem szabad, mer elüt az autó".


Felfog annyit belőle amennyit Felfog. 1 évesen csak 1 szót fogott fel belőle, de most 21 hónaposan bizony az egész összetett mondataimat érti.


Vannak neki is nehezebb napjai, de alapjáraton mindenki meglepődik rajta, milyen egy szófogadó, jószívű kislány. Mindenki szívesen vigyáz rá, mert nagyon együttműködő, ha egyenrangú társként kezelik. Ha ledegradálják, akkor viszont elszabadul a pokol, és csak azért is az ellenkezőjét csinálja. De ezt nem kaptuk ám ingyen a gyerek személyiségével. Baromi sok munka, türelem van benne, és szó szerint rojtosra beszéltem a számat.

2019. okt. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Kedves utolsó! Úgyis le leszel pontotza, mert "kegyetlen" vagy és amúgy sem divat manapság a gyereket nevelni!
2019. okt. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!