Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért fél ennyire a gyerekektő...

Miért fél ennyire a gyerekektől? 2 éves

Figyelt kérdés

Ma egy kislány hordta az újságot az anyukájával (kb 8-10 éves), én csak odaléptem hozzá elvenni de az én gyerekem keserves ordításba kezdett. Ez mai eset.

Viszont ha hozzászól egy gyerek vagy van a közelébe esetleg egy vele egykorú akkor bújkál, lesüti a szemét de volt már rá példa hogy sír. Azt látom rajta, hogy rossz érzés neki “barátkozni”, mert nagyon keservesen sír, mintha bántaná valaki.

Hogyan segítsek neki, hogy jobb legyen? Volt valaki hasonló helyzetben? Fog ez változni? Tapasztalatokat kérnék.

Bölcsibe sem tudtam adni emiatt. Jövőre ovi, muszáj mennie.


2019. okt. 31. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem hordtad játszótérre?

Keress közösséget neki mert így rémálom lesz a beszoktatás.

Játszótér, baba-mama klub, ismerős kisgyerekesek.

2019. okt. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Én egyetértek az Elsővel... Vidd társaságba, különben nem fogja megtanulni, hogy igen, bizony léteznek más gyerekek is!
2019. nov. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy viselkedett az én gyerekem is, én is mindenkitől azt a tanácsot kaptam, hogy hordjam társaságba, erőltessem. Nem javult a helyzet ettől, sőt, csak rosszabb lett. Az oviba beszoktatás nagyon nehézkesen ment, később már elviselte a társaságot, de csak az óvónénikkel és a dadussal "barátkozott", a gyerekeket levegőnek nézte. Most elsős, és most kezd nyitni a gyerekek felé, elég félénken, de legalább már nem fél mindegyiküktől. 6 évesen aspergerrel diagnosztizálták, de szerintem 2 évesen nem kell még ilyen következtetéseket levonni, én úgy tudom, 3-4 éves korukig nem barátkoznak még, max egymás mellett játszanak. Én azt tanácsolom, hogy ne erőltesd görcsösen, ha láthatóan frusztrálja a gyerekek társasága, mert még inkább belelovalja magát ebbe a szorongásba. Majd kialakul.
2019. nov. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Kedves utolsó, az én gyerekem autista gyanús, enyhe fokon valószinű érintett. Beszél, beszédértésével soha nem volt gond, nagyon okos, viszont a gyerekekhez nem tud hogyan viszonyulni. Az idegen emberektől fél, ha beszélgetek egy ismerőssel, akkor hátrébb megy tőlem és halandzsázik, látszólag rám mérges olyankor, hogy beszélgetek. Vizsgálatokra járunk. Neked külön köszönöm a válaszokat.

2019. nov. 2. 10:08
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Utolsó vagyok. Az én gyerekemnél sem volt soha gond a beszéddel és a beszédértéssel, sőt, az átlagosnál korábban kezdett beszélni, a szókincse nagyon gazdag, olyan "felnőttesen" beszél, nagyon különbözik a beszéde a kortársaitól. Többek között ezért sem nagyon tud mit kezdeni a hasonló korúakkal, mert a többiek minden részletbe mélyen belemászó filózgatások helyett inkább rohangálnának, neki az meg nem pálya :)

Csak annyit tudok neked tanácsolni, hogy várj, ebben a korban még nagyon elhamarkodott kijelenti, hogy autista lenne. Ha pedig kiderül, hogy mégis az, nagy valószínűséggel magasan funkcionáló lesz az eddigiek alapján, ami messze nem tragédia... Sőt. Amikor az ember megkapja a diagnózist, az sokkoló lehet, de igazából ha biztosítjátok neki azt, amire szüksége van, és még egy kis szerencséje is van a környezetével, akkor ezt az "adottságát" könnyen az előnyére is fordíthatja. A magasan funkcionáló autisták nagy része kiemelkedően jól teljesít valamiben, például ritka tehetsége van a zenéhez, vagy éppen extrém magas IQ-val rendelkezik. Szóval ne keseredj el, figyeld a gyerekedet és hallgass a megérzéseidre :)

2019. nov. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még egy dolog eszembe jutott. Ebben a korban az én gyerekem is félt minden idegentől, nem csak a gyerekektől, bár a gyerekek társaságát még nehezebben viselte. Ha vendégségbe mentünk, vagy csak az utcán beszélgettünk valakivel, vagy jött hozzánk valaki, vagy sírt, vagy csak magába fordult és nem volt hajlandó megszólalni. És néha ugyanazt csinálta, amit írtál, ránk haragudott, hogy szóba állunk az "idegennel". Ez hamar változott, 3-4 évesen már nem zavarta az idegen, ha felnőtt volt. Volt egy időszak, amikor az utcán leszólított random felnőtteket, megdicsérte a ruhájukat, vagy szóba elegyedett velük bármiről. Néha már-már "ciki" volt, hogy ennyire közvetlen. Közben pedig ha a játszótéren megjelent egy gyerek, menekülni akart. Szóval szerintem érdemes lesz figyelni a továbbiakban a gyerekedet, hogy különbséget tesz-e az idegenek közt a koruk szerint, talán árulkodó jel lehet.
2019. nov. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam ADHD-s, de voltak jócskán autizmusra utaló tünetei is ennyi idősen. Ő csak felnőttekkel és nagyobb gyerekekkel állt szóba ovis kora előtt, a kisgyerekek láthatóan idegesítették, nem játszott hasonló korú gyerekekkel. Később az oviban vegyes csoportba került, ott a nagyobb gyerekekkel (főleg lányok) kezdett először barátkozni, aztán szépen lassan kinyílt, ovi végére vele főleg egykorú fiú barátai voltak, és a kicsikkel is elvolt (kivéve talán azokat, akik egyébként is problémás gyerekek voltak, pl. nagyon sokat kiabáltak, hangosan sírtak, verekedtek).

Én is próbáltam pici korától kisgyerekek közé vinni, de utálta az egészet. Egy idő után láttam, hogy nincs értelme, így abbahagytuk, szerintem jobb volt így mindenkinek.

Még annyi, hogy elég korán elkezdett beszélni és nagyon gyorsan fejlődött ilyen téren, ezért a hasonló korú gyerekekkel nem nagyon tudott kommunikálni (nem értették meg egymást), és rettentően zavarta a hangoskodás, sírás, érzékeny volt a hangos zajokra (ez sokat javult mostanra).

Ezek az én tapasztalataim. Remélhetőleg nálatok is sokat fog javulni a helyzet, mire ovis lesz.

2019. nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. 5-ös válaszoló, azt veszem észre, hogy sok hasonlóság vam a gyerekeink között. Megkérdezhetem hogy nektek volt e több tünet 2,5-3 korban? Az étkezése milyen?

Várok, persze még van 1évünk az oviig, csak aggódom miatta. Nagyon zavarja, ha gyerekek vannak körülötte (a rokongyerekeket szereti, játszik velük), és félek hogy az ovi csak tönkre fogja tenni, szorongani fog.

Mindenképp várni szeretnék, hogy mennyit fog változni a helyzet és persze pozitív vagy negatív irányba.

2019. nov. 4. 07:26
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom ugyanezt csinálta anno.. játszótéren, játszóházban, utcán. Sokáig próbálkoztam szoktatni, megbarátkoztatni a gyerekekkel eredménytelenül és három év után belefáradtam, főleg amikor elkezdődött az óvoda. Ő is csak az óvónénikkel barátkozott és sokat sírt a többi gyerek miatt semmiségekért. Csak nagyon lassan enyhült ez a dolog, 5 éves kor körül, lassacskán lettek "barátai", de sosem érezte magát feszélyezetlenül közöttük. Minden apróságért sírt, kiborult, árulkodott. És ezt toljuk, görgetjük magunk előtt egy éves kora óta, mindig reméltem, hogy majd jó lesz, hogy majd nagykorában kinövi, de sose nőtte ki igazán. Most 13 éves, van néhány barátnője, amiért hálát adok, mert elfogadták őt, de a mai napig megsértődik, kiborul minden apróságon (hát még a komolyabb bántásokon, felső tagozatban abból nincs hiány sajnos!) még baráti körben is folyton drámázik, azt mondják rá a barátnői, hogy már nem mernek neki semmit mondani, mert megsértődik és napokig haragszik, problémázik. (kis korában hónapokig!) Az osztályban ő erről híres a diákok és a tanárok között is és szokták bántani is ezért. Kiskorában hordtam gyerek pszichológushoz, nem is egyhez, kineziológushoz, de nálunk nem segített :( azt mondták, hogy minden rendben van vele, ő ilyen típus, amit én sose hittem el! Mindenki látta és látja a problémát az óvónők, a tanárok, a család, a rokonság, a többi szülő, a többi gyerek, de a pszichológusok valahogy nem akarták látni "ő ilyen típus, majd kinövi". Hát köszi.. Szóval mi ezzel élünk együtt és rengeteget beszélgetünk róla, hogy hogyan kellene felfogni a dolgokat és csak remélem, hogy egyszer eljut a kis tudatalattijába, amiket mondok, de egyenlőre.. marad a szenvedés.
2019. nov. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. A fiamnál azok a tünetek, amik ilyen korban jelentkeztek, nem voltak feltűnőek, nem gyanakodtunk semmi ilyesmire, csak utólag gondoltunk bele, hogy "aha, hát ezért lehetett". De ezek a dolgok sok neurotipikus gyereknél is előfordulhatnak.

Például ezek jelentkeztek: mint írtam, nagyon korán beszélt, és nagyon hamar gyarapodott a szókincse, soha nem úgy beszélt, mint a kortársai,

hanem felnőttesen, jellegzetesen, kifejezően, olyan tudálékosan. Játszani nem igazán szeretett, inkább csak olyasmiket akart csinálni, amit tőlünk látott, például takarítani,főzni, ilyesmik. Ha mi próbáltuk bevonni közös játékba, látszott rajta, hogy nem igazán élvezi, csak a kedvünkért csinálja. Ha mégis a kezébe vett egy játékot, nem rendeltetésszerűen játszott vele, pl a kisautót nem tologatta csak felfordította és pörgette a kerekeit. Rajzolni sem szeretett, nem is nagyon ment neki, csak firkált. Azt sem szerette, ha meséltem neki, untatta. Nagyon ragaszkodó volt, állandóan velünk akart lenni, és mindenben részt venni, amit mi csináltunk. Ha valami nem úgy történt, ahogyan azt ő elképzelte, nagyon durva hisztiket vágott le, teljesen belelovalta magát, nem is volt magánál szinte olyankor. Ennyi jutott eszembe hirtelen :) Amúgy ezeknek a nagy része a mai napig megvan, némelyik tünet erősödött, mások enyhültek, de ezek a főbb jellemvonások maradtak.

2019. nov. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!