Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a legjobb nevelési módszer...

Mi a legjobb nevelési módszer arra, hogy a gyerek ne hisztizzen a bevásárlóközpontokban?

Figyelt kérdés
Sok ilyet látok, ti mit csináltok ellene?
2019. nov. 2. 19:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem viszem magammal. Még engem is kiborít egy hosszas keresgélés, nagybevásárlás, sorbanállás, hát még egy gyereket. Nem cipelem magammal bevásárolni.
2019. nov. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Elöször is az elsönek is igaza van. Ha sok ember van, ha stresszes a helyzet ne vigyük magunkkal a gyereket. Ha nincs választás akkor menjünk vele kora reggel mikor még mindenki friss és üde és az üzletekben is kevesen vannak.


De nálam az vált be, hogy bármit megfoghattak de aztán vissza tettük a helyére. Ha még is ott és akkor nem akarta vissza tenni, akkor mondtam neki, hogy vigyük egy kört és tegyük vissza.

Mikor még nagyon kicsik, pl 1-2 évesek foggalmuk sincsen, hogy az a dolog amit meglátnak a polcon az enni való vagy mi is az. Ök csak megfogni megnézni akarják. Ha üveg vagy veszélyes dolog volt akkor én fogtam meg és úgy néztük meg. Sokszor betette a kis kocsijába és körbe tolta az üzletbe. De mikor bele tette a kocsiba mondtam neki, hogy ezt nem vesszük meg csak körbe tologatjuk és a végén vissza tesszük, de a zsemléket megvesszük...

Ugyan ez volt a játék boltokba is. Amikor nagyobbak voltunk mindig elnéztünk ünnepek elött nagy üzletekbe és ott kinézhették mik amik tetszenek nekik és abból kaptak meg pár dolgot az ünnep napra, persze akkor nem vettem nekik semmit. De mivel minden ünnepnap megkapták a vágyott dolgot így elfogadták, hogy pár hetet kell meg rá várrni.


Ami nagy hiba a szülöknél:

nem engedik a gyereknek megfogni, mert azt hiszi a szülö, hogy ha a 2 éves gyerek valamit megfog a boltban azt tuti megakarja vetetni. A gyerek meg ordít mert ö csak azt látja, hogy nem foghatja meg a szépen csillogo, zörgö zacskót. Ekkor a szülö mondja a kicsi gyereknek, hogy veszek neked inkább egy csokit. A gyerek hozzá szokik, hogy minden bevásárlásnál kap valamit direkt ö.

2019. nov. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

Nevelési módszer erre nincs.


Senki, vagyis a normális szülő enm jókedvéből viszi a gyereket vásárolni.

Vannak időszakok, amik a hisztiről szólnak.

Kinél jobban, kinél kevésbé, jelemmtől függően.

Adott helyzetben az ember megpróbálja jól kezelni,

de sokan erre képtelenek.


Ahogy az előttem lévő írta.

Az ő gyerekének/keinek fontos, hogy meggogjanak dolgokat, az enyém messziről ámulni szeret egyelőre, de erre kell idő neki, ha egyszer bementem vele, akkor ne siettessem.

De a dackorszak nálunk most kezdődő csak.


A lányom, amig nem engedem nem fogja meg a vágyott kiflit se, de ha lehet onnan nem engedni, nem tudom elmagyarázni, hogy fizetés után esszük, mert ehhez kicsi ....persze mindig elmondom ennek ellenére és megpróbálom elvenni, hátha most már megértette. Kezelés, erővel nem veszem el, mert akkor abból hiszti lesz, és egy ölelés, nem segít, nem lehet kizökkenteni.



Viszont amikor az ember egy nagy bevásárlásra kénytelen vinni, akkor elfárad a gyerek és a szülő is. Sok az ember, frusztráló... Sietünk.. Mi magunk is türelmetlenek vagyunk.


Ha van rá lehetőség, akkor mihamarabb rövidre zárom a vásárlást.

Én ennyit teszek egyelőre

A legszerencsésebb, ha nem egyedül van az ember, az egyik fél kiviszi kocsihoz, parkba vagy a kasszákon túlra.. Stb kizökkenti..

2019. nov. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a fő szabály hogy hosszú, nagybevásárlásra ne vigyük a gyereket. Mi heti 1-2x megyunk, igy nem kell egyszerre sok minden, gyorsan letudjuk, nincs is hiszti.

Ha esetleg nagyon nincs kedvük , akkor választhatnak valami apróságot, vagy egy 10 percre oda megyunk a játék részre nézelődni, igy nekik is volt valami jo a vásárlásban 😅

2019. nov. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó vagyok.

Nem tudom Magyarországon mennyire van mar bevezetve, de nálunk mar van scanelő “pisztoly”, igy vásárlás közben csipogtatunk es nem kell a vegen sorban állni, fel pakolni, le pakolni, csak fizetünk es mehetünk.

2019. nov. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%

“Senki, vagyis a normális szülő enm jókedvéből viszi a gyereket vásárolni.”

Egyébként de. Annyi komplett családot látni, ahol apa és a gyerekek is ott vannak. Ezt ha egyszer valaki megmagyarázza nekem, hogy mi szüksége van a teljes létszámra, akkor elhiszem, hogy van rá valid indok, nekem eddig egy sem jutott az eszembe.

2019. nov. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
87%
6os: mi is együtt járunk, mert a férjemnek van jogosítványa, viszont en tudom hogy mit kell venni, en szeretem letudni a vásárlást. A muszáj nagy ur 😁
2019. nov. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%
6os.Nálunk is az a helyzet hogy a párom vezet, a picit nem tudjuk kire hagyni, viszont nekem is mennem kell mert én tudom mi kell a konyhába. Sőt anyósom is velünk szokott jönni mert már idős és így neki is bevásárolunk hogy ne kelljen cipekedni, meg néha párom tesója is jön mert neki sincs jogsija így a nehezebb dolgait ilyenkor veszi meg. Akkor jó sokan vagyunk de letudunk mindent plusz még segítséget is nyújtottunk.
2019. nov. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Kb hároméves korig beültetem a bevásárló kocsiba (a gyerekeknek kifejlesztett ültető részre), és beszélek hozzá, mesélek neki, hogy ne unatkozzon. Később a kezét fogom, nem engedem, hogy össze-vissza rohangáljon, és azt sem, hogy mindent megfogdosson, nekem herótom van attól, hogy a mazsolák össze-vissza dobálják, fogdossák, rámolják az árut. Persze, amit kiválasztottunk, azt berakhatja a kosárba. Példamutatással és magyarázattal megtanítom kicsi korától, hogy hogy viselkedünk a boltban. Előre megbeszélem vele azt is, hogy kaphat-e valamit vagy sem. Most már kiskamasz, és még soha nem rendezett hisztit a boltokban, bevásárlóközpontokban. (Csendes duzzogás volt néha, az igaz, de nem viselkedett hangosan, másokat is zavaróan.)
2019. nov. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Tesco házhozszállítás.

Szerencsére van mellettünk egy kihalt coop, ha csak 1-2 dolog kell hirtelen. Letudjuk 1,5 perc alatt így tömeg nélkül.

2019. nov. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!