Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem mondta senki, hogy...

Miért nem mondta senki, hogy ilyen nehéz a gyereknevelés? Úgy érzem nem bírom.

Figyelt kérdés

Nem bírom már. Se éjjelem, se nappalom. Mióta megszületett a gyerek, nem tudok egy jót aludni.


A szoptatást is abbahagytam. Tápszerrel táplálom, úgy fáj a mellem.


Állandóan csak sír. Próbálok magamon erőt venni, de most már nem nagyon megy. Olyan vagyok mint egy zombi.

Nincs célja az életemnek.



2019. nov. 3. 13:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Ez teljesen természetes, hogy így érzel.... Fáradt vagy, aggódsz a gyermekedért, egy teljesen új szerepbe kerültél. Kérj segítséget, picit menj el sétálni, vagy csak ülj be egy kád forró vízbe. Kitartás, nem vagy egyedül :D
2019. nov. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Hogyhogy "nem mondta senki"? Az internet tele van ugyanerről panaszkodó kismamák beírásaival. Nem létezik, hogy fogalmad sem volt róla, mivel jár ez.
2019. nov. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Ne aggódj, ezen mindenki átesik - én is azt hittem anno, hogy kiugrom az ablakon...!


Az idő előrehaladtával hozzászoksz és később meg már jó dolgokat is fel fogsz fedezni az anyaságban, csak tartsál ki és legyél türelmes.


Hiába mondaná előre bárki is, hogy ilyen nehéz, átélni teljesen más....


De kár lett volna kihagyni!

2019. nov. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Mondjak pedig sokan, csak nem hiszik el a kismamák :) én sem hittem el, gondoltam h nehéz lesz de nem ennyire 😅
2019. nov. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Apuka segít valamit?
2019. nov. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Andi80018 ***** válasza:
89%
Igen, nagyon kemény, pláne, ha egyedül csinálja az ember. Szólj a férjednek, anyukádnak, vagy aki tud vigyázni a gyerekre, hogy szeretnél pihenni, feltöltődni egy kicsit, illetve éjszaka, ha úgyis már tápszerezik, akkor a férjed etesse meg, hogy tudjál aludni. Jó beszélni ilyenkor rád pozitívan ható emberekkel, pl lehet a védőnő is, szocializálódj egy kicsit. Nem szégyen segítséget kérni.
2019. nov. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
Egyrészt ne az ismerősök édesdeden alvó babafotói alapján akarjon szülni senki, nem is értem mit hittél. Másrészt ha mondják, akkor mi van? Akkor nem szülsz?
2019. nov. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Ugyanezt mondtam én is nemrég. Soha nem gondoltam hogy ez ilyen nehéz. Komoly. Pedig nem vagyok lusta ember. De adjon erőt neked az ahogy látod csöppséged fejlődni, nevetni, hidd el változni fog minden csak ki kell bírnod. Én ezeket mondogatom magamnak. Ez csak egy időszak és csak egyszer van ilyen az ember életében. (kivéve ha több gyereket akarsz) kitartás
2019. nov. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%
Pedig ezzel vsn tele az internet, hogy milyen nehéz. Emiatt is gondoltuk meg magumkat a párommal. Jobb a kényelem.
2019. nov. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

"Állandóan csak sír."

Nekem itt - a saját rossz tapasztalatomból kiindulva - megszólalt a vészcsengő a fejemben. Nem, ez nincs rendben, ennek nem feltétlenül kell így lennie. Ennyire nem kell nehéznek lennie.

Azt szokták mondani az ilyen kicsikre, hogy hasfájósak. Többnyire nem azok. Inkább egy apró (rosszabb esetben nagyobb) "eltérés" van az idegrendszerükben. Amit jó eséllyel nem fog felismerni védőnő, orvos, óvónő, hanem majd jó későn, az iskolában bukik ki igazán a dolog. Addig is ott lesz a rengeteg tünet, csak épp mindenki azt fogja mondani, hogy múló nehézség, hogy vannak ilyen babák/gyerekek, vagy hogy te rontottad el.


Kérdeznék: teherbeesés előtt milyen egészségi állapotban voltál? Volt bármilyen ismert, diagnosztizált problémád? Az apának? A várandósság hogy telt? Szülés? A megszületése utáni órákban, napokban milyen volt a kicsi?


Most mi a helyzet az állandó síráson kívül? Alvása? Ha mellfájdalom miatt hagytad abba a szoptatást, lehet, hogy rossz volt a baba technikája, ami lehet pl. hypotónia vagy feszesség miatt is. Le lehet rakni vagy semennyit sem képes megmaradni?


Ha úgy érzed, hogy nagyon sírós és nagyon nehéz vele + esetleg voltak előzmények a várandósság alatt vagy a szülésnél, én megmutatnám legalább egy dévényesnek. Vagy elvinném a BHRG-hez, ha megoldható.

Nem kell, hogy pokol legyen az életetek, kínlódás minden napotok! A gyereknevelés valóban nehéz, de mindennek van egy határa. Ha kicsinál, ha csak szenvedsz, az nincs rendben. És nem, nem te nem vagy rendben, ezt el ne hidd egy pillanatra sem!

(Csak hogy lásd, tudom, miről beszélek: az én "nehéz" gyerekemről kiderült, hogy aspergeres. De amit addig megéltem nap mint nap vele és kaptam a környezettől...)

2019. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!