Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nevelési tanácsadáson mi...

Sankarea kérdése:

Nevelési tanácsadáson mi történik?

Figyelt kérdés

Akit az ovi küldött vizsgálatra, (nem iskola előkészítő) érdekelne mi hogyan zajlott? Milyen feladatokat kellett megoldania a gyermeknek?

Gyermekem 4 éves elküldték nevtanba (1 barátja van,keveset eszik, nagyon beteges)



2019. nov. 13. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt küldtek nevelési tanácsadóba ????

Nem kell feladatokat megoldania. A pszichológus -beszélget majd vele -a jelenléted nelkul-, játszik majd vele. Az egyetlen "feladat", amit adhatnak az a család és a környezet milyensege a gyerek szemszögéből. Ilyenkor különböző alakokat kell egy terepen elhelyezni. Anya, apa, testvér, egyéb csaladtag, óvónő, baratok, stb figuráit teszi a gyerek mondjuk egy játszóteret ábrázoló asztalra, vagy egy babahazba. Nálunk volt először egy -beszélgetés külön velem, gyerek nélkül, aztán a következő alkalommal kb 5 percig voltam beng a gyerekkel, utána egyedül vele ment a foglalkozás tovább.

2019. nov. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ahh köszönöm. A beszéde le van maradva azt ki hagytam. Minket egyből gyerkőccel hívtak be. Azt írták a papíron 4 óra lesz alkalmanként

Járunk fejlesztésre (logopédus, gyógypedagógus) azt nézik a nevtanba?, számít valamit?

2019. nov. 13. 10:38
 3/10 anonim ***** válasza:

4 óra alkalmanként????? Atya ég. Ilyet még nem is hallottam.

Igen, érdekli őket minden ami a gyerekkel kapcsolatos.

Biztos jól értetted ezt a 4 órát? Hihetetlen nekem. Egy órás, 45 perces foglalkozások vannak csak

2019. nov. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen jól értettem, a levélben ez áll. Ott a dátum mikor kell menni. És alá van írva hogy alkalmanként 4 órát vesz ígénybe. Telefonon is azt mondta a hölgy vigyünk enni inni valót mert 4 órát ülünk ott. Örülnék ha csak 45 perc lenne, van kistesó is aki valószínű nem fogja ki bírni a 4 órát. Apával csak magunk vagyunk nem tudjuk hova tenni és ugye kell
2019. nov. 13. 11:02
 5/10 A kérdező kommentje:
Anya is apa is
2019. nov. 13. 11:02
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát érdekes.... Sok sikert kívánok előre is.
2019. nov. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Felmérik, hogy van-e probléma, ha van, miben van elmaradva, milyen segítség kell neki. Kb 1-1 órát foglalkozik vele a gyógypedagógus, és a pszichológus külön-külön, utána megbeszélik, majd nektek is elmondják, és kaptok egy ideiglenes határozatot. Ez sajna eltart egy darabig. A gyógypedagógus ilyen picivel játszik, rajzoltat, nagyobbaknak vannak feladatlapok, a pszichológus iq tesztet szokott csinálni.
2019. nov. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

A határozat az jelent majd valami hátrányt az iskolai éveire nézve? Milyen az a határozat mi szerepel benne?

2019. nov. 13. 16:33
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez lehet 4 óra, sajnos, ezért nem is ad reális képet, mert a gyerek már elfárad.

Amúgy téves az infó, hogy a jelenléted nélkül. Jogodban áll bent lenni a vizsgálaton végig. Csak azt kérik, hogy ne szólj bele. Persze szeretik, ha anyuka kimegy, mert akkor a gyerek másképp viselkedik, de én pl. nem akartam kimenni.

A 4 év nálunk pont kimaradt, mert 3 és 5 évesen voltunk a fiammal. 3 évesen valóban még semmi tesztet nem csináltak vele, nagyon kicsi volt még. Tele volt játékokkal a terem, és a pszichológus azt vizsgálta, hogyan és mivel játszik a gyerek. Kérdezett tőle, instrukciókat adott neki, hogy hogy reagál, megérti-e.

5 évesen már voltak tesztek, azt mondta a nő 5 év az alsó korhatára az iq-tesztnek. Tehát veletek még nem csinálnak. Bár, a várólista nagyon hosszú, akár egy év is lehet, simán betöltheti az 5-öt, mire sorra kerültök.

Egyébként rajzolni kellett meg szókincset vizsgáltak, pl. dolgokat kellett megmagyarázni. De nekem úgy tűnt, mintha fogalma sem lenne a pszichológusnak, hogy milyen egy ennyi idős gyerek. Emlékszem, hogy mondták neki, mondja meg mi a kutya.

Erre a gyerek a következőt mondta:

-Ez egy állat. Narancssárga, és kint él a kertben, mert olyan nagy, hogy nem fér be a házba.

A nő kihúzta neki, hogy nem tudta mi a kutya. De most komolyan? A mi kutyánk narancssárga! (vörös, de emlékszem gyerekként én sem értettem, mi az hogy vörös, az nem ilyen, ez a szín a narancssárga.) És tényleg kint van az udvaron, és nem szabad bejönnie, ellenben a cica bejöhet. Soha nem jutott eszembe, hogy a gyerek azt hitte a nagysága miatt nem jöhet be. Amúgy beférne a házba.

Nálunk volt még GMP-teszt, ami a nyelvi érettséget vizsgálja, de ezt nem mindenkinek csinálnak, attól függ mire gyanakodnak, voltak logikai feladatok.

A határozat az azt jelenti, hogy leírják, milyen vizsgálatokat végeztek el, mi lett az eredménye, és hogy kap-e btm-et, vagy nem, illetve az óvónőknek adnak ötleteket, hogy hogyan kell a gyerekkel foglalkozni. Nem fogják érteni, és nem is érdekli őket. Esetleg logopédust kiírnak neki, ahova munkaidőben neked kell majd hordani. Más szakembert nagyon nem tudnak biztosítani, legalábbis mifelénk nem.

Ha súlyos dolgot vesznek észre továbbküldik a megyei bizottságba, hogy vizsgálják ki sni-re.

2019. nov. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Ti milyen státuszt kaptatok? Tovább kellett menni a bizottsághoz? Miért kellett mennetek már 3évesen?
2019. nov. 16. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!