Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni ilyen esetben?

Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Kisfiam (10 éves) osztályába jár egy kislány, aki rendszeresen bántalmazza őt ok nélkül. (belerúg, verbálisan is bántja stb. ) Ha elköszön, a kislány mindig így válaszol vissza: "A soha viszont nem látásra, remélem holnapra beteg leszel. " A múltkor sétáltak a Dunaparton és majdnem belelökte a fiamat a vízbe.

Nem egy bántalmazásnak szemtanúja voltam, és tudom, hogy ok nélkül bántja, az osztályfőnök is megerősítette. Már próbáltam beszélni a kislánnyal, hogy mi baja van a fiammal, a válasza csak annyi volt: "Az, hogy a világon van és fiú." Egyszer meg próbáltam neki mondani, hogy nem muszáj szeretni a fiamat, csak elfogadni, hogy az osztályközösség tagja ő is, mire hevesen megrázta a fejét. Legutóbbi alkalommal a fiamra bízta az osztályfőnök a feladatlapok kiosztását, a kislánynak mikor odaadta a feladatlapot, ő levágta a földre és végighúzta a földön, mondván, hogy ne legyen rajta a fiam bacija. Ép, egészséges kisfiú, semmi baja nincsen, nem értem mire ez a nagy ellenségeskedés és bántás a részéről, de a szívem hasad meg tőle. Még annyit, hogy a fiam abszolút nem egy árulkodós gyerek, csak miután többször felfedeztem a kék-zöld foltokat a lábán, árulta el, hogy bántalmazta ez a lány.



2019. dec. 4. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Ugyan nem 10, csak 5 évesek, de az én gyerekem is megszokásból pikkel egy másikra. Egyszer a srác nevetett rajta, megjegyezte(rosszul esett neki, pedig mások is nevettek, de valamiért ő égett be neki), és azóta figyeli, hogy mit árthat neki a srác. Levegőt vesz, megszólal, nevet, ránéz(úgy néz) stb:


Már nem is emlékszik, hogy a Máté kinevette csak azt tudja, hogy nem szereti mert csak.


Vagy még azt tudom elképzelni, hogy emlékezteti valakire, vagy tetszik neki. Én egyszer azt mondtam, tetszik egy osztálytársam szeme, onnantól a sátánt szabadítottam el, mert folyamatosan piszkált csak alapon, csúfolt, megütött, zaklatott, pedig kerültem és utáltam, csak szép szeme volt. Utólag tudom, hogy kellemetlen helyzetbe hozhattam, de akkor csak azt tudtam, hogy rendes voltam vele és folyton piszkált...

2019. dec. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Nem a gyerekkel kell beszélned, a szüleivel! Az osztályfőnök is észrevette a problémát, meg is kérheted, hogy közvetítsen.. Gondolom egyszerűen tetszik neki a fiad, és fel akarja hívni magára a figyelmet.
2019. dec. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

"Az, hogy a világon van és fiú."

Erről az jutott eszembe, nem lehet, hogy van a kislánynak fiútestvére, akivel esetleg otthon kivételeznek, ő meg a fiadon vezeti le? Az ofőnek kéne beszélni a lány szüleivel, mert a hiba ott keresendő, ez szinte biztos.

2019. dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%
Ez komoly probléma, és a lány szüleivel mindenképpen beszélni kell! Ha nem vezet eredményre, akkor a fiad szóljon vissza minden alkalommal! Fizikai erőszakot ne alkalmazzon, de próbálja megelőzni, hogy a lány megüsse, pl. kapja el a karját, vagy lökje el, ha a lány közelít hozzá vagy rántson maguk közé egy széket. Egyébként a Dunaparti sztori kiverte a biztosítékot, a lány konkrétan veszélyezteti a fiadat, amilyen kis agresszív liba, bármikor eszébe juthat valamilyen őrültség. Nagyon határozottan le kell állítani.
2019. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!