Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tennétek, ha a gyereketeke...

Mit tennétek, ha a gyereketeket ilyen módon bosszantanák az osztálytársai?

Figyelt kérdés
ADHD-s a fiam, normál suliba jár, harmadikos. Pár napja mesélte, hogy az egyik fiú osztálytársa beírt róla egy kommentet egy online játék chat-jébe. Nem írom le, pontosan mit, kb. olyan, hogy "xy-nak büdös a lába". A játék elég népszerű az osztályban, azt nem tudom, hányan szoktak vele játszani az osztálytársai, iskolatársai közül, de elég kellemetlen, megalázó lehet neki, ha mások, akik ismerik őt, elolvassák. Kérte a srácot, hogy törölje a kommentet, de ő azt válaszolta, hogy nem lehet (szerintem ez valószínűleg igaz is). Korábban volt olyan eset, hogy egy másik osztálytársa a telefonjával fényképet, videót készített róla, amihez ő nem járult hozzá. Ez megoldódott azzal, hogy a felügyelő tanár letöröltette ezeket a sráccal. Úgy tűnik, ők nagyon jól szórakoznak azon, hogy a fiamat ilyenekkel bosszantják. Neki nincs telefonja, és nem játszik online játékokkal.

2019. dec. 5. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha mindig ugyan azok a gyerekek, akkor szolhatsz a gyerekek szüleinek.

DE ezzel az egész élete nem lesz megoldva a gyerekednek. mindig lesz aki piszkálja. Még a legmenöbb gyereket is piszkálják a többiek.


DE ha a gyereked ezt felfogja, hogy ilyen a diák élet, és hogy ha piszkálják, akkor lépjen túl rajta, vagy ha vicce s nevessen rajta.

2019. dec. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ő nem tud ilyeneken nevetni, talán éppen ez a baj. Temperamentumos, könnyen feldühödik, és nehezen nyugszik meg, ahogy sok más ADHD-s gyerek. Egyébként okos, jól tanul, az órákon nincs vele baj, a magatartása is meglepően jó. Az első év óta nem kapott beírást az üzenőjébe, míg a többi gyerek, aki őt piszkálja, többször is. A szóbeli piszkálásoktól, cikizéstől nem tudom őt megvédeni, nem is igazán akarom, inkább beszélgetek vele otthon sokat arról, én hogyan oldanám meg békésebb módszerrel a konfliktusokat.

Leginkább az zavar, hogy pár gyerek visszaél azzal, hogy nekik már van mobiljuk, és nem fogják fel, hogy nem írhatnak ki, tehetnek közzé bármit bárkiről az interneten, főleg, ha még vissza se lehet csinálni.

Azt tervezem, hogy bemegyek a suliba és beszélek erről az osztályfőnökkel, nevek nélkül. Nem csak az én gyerekem megvédése céljából, mások is lehetnek célpontok. Jó lenne, ha megbeszélnék ezeket a gyerekekkel.

2019. dec. 5. 10:14
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Harmadikos, ADHD-s a kisfiam, de nálunk fel sem merült még az osztályban, hogy ezek a gyerekek online nyomják egymással akármelyik játékot (vagy én vagyok nagyon szemellenzős anyuka).

Telefont nem engednek a suliban, főként alsóban. Csak napközi végén lehet max elővenni, anyának szólni, hogy végzett a gyerek.


Na, mindegy, az hogy nálunk mi van, a te problémádat nem oldja meg. Azt gondolom, ezt nem a gyereknek kell intézni. Nem az ő dolga kérni az osztálytársat, hogy törölje, vagy ne csináljon ilyet, hanem a te dolgod ebben megvédeni, kvázi utasítani a gyereket, hogy viselkedjen normálisan a társaival (így a te fiaddal is), illetőleg felvenni a kapcsolatot az osztályfőnökkel, majd a szülővel, hogy megoldást keressetek.


Magán a kiíráson már nem segít, de elveheti a későbbiektől a gyerek kedvét eg osztályfőnöki, vagy igazgatói (az én fiam miatt már kapott osztálytárs, amikor rászálltak. Igazgatóit is, meg otthon az anyjáéktól is. Fura, hogy pár hónap elteltével tök jó haverok lettek)

2019. dec. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Azt tervezem, hogy bemegyek a suliba és beszélek erről az osztályfőnökkel, nevek nélkül."

Nem tervezni kell, hanem azonnal ezt kellett volna lépni. És nem nevek nélkül, hanem konkrétan megnevezve a gyereket, hiszen az ofő csak így tud tenni bármit is.


Bizony volt, hogy odamentem hozzá, hogy "Gizi néni, beszélnünk kell. Máté sír otthon, nem akar iskolába jönni, mert minden ami baj és rossz, az a Gáborka, és piszkálja, megüti, csúfolja, stb, stb, stb" Mire jön a válasz, hogy oké, beszél Gáborkával és a szüleivel... És megoldódik. ha a tanítónőt érdeklik a gyerekei, akkor megoldja.

2019. dec. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
"Telefont nem engednek a suliban, főként alsóban. Csak napközi végén lehet max elővenni, anyának szólni, hogy végzett a gyerek." Ezek napközi után, ügyeletben szoktak történni, kb. fél órát van ott a fiam sok más gyerekkel együtt. Ilyenkor már nyugodtan használhatják a telefonjukat, netezhetnek is, senkit nem érdekel (sajnos).
2019. dec. 5. 10:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A nem ADHD-s gyerekeket is froclizzák még a saját barátaik is hasonlókkal. Szerintem is az ofőnek kell ilyenkor szólni, hogy ez ne harapózzon el, mert ebben a korban nagyon jellemző.
2019. dec. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, ez a pszhichológiai szakirodalomban is kimeríti a bullying fogalmát. Nem olyan bagatell. Sürgősen beszélni kell az ofővel, akár az igazgatóval is, és nevekkel! Az internetes zaklatás, lejáratás nagyon komoly dolog, az osztály köreiből is kikerülhet, ország-világ előtt lejárathatja a gyereket, komoly lelki törést okozva ezzel neki.
2019. dec. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 7-essel teljesen egyetértek, örülök, hogy nem csak én gondolom így. Beszéltem az osztályfőnökkel, amint lehetőségem volt. Egyetértett velem és azt mondta, el fog beszélgetni az osztállyal erről a dologról (nevek nélkül), illetve ő is azt szeretné, hogy ügyeletben ne lehessen a telefont (telefonáláson kívül) használni. Az osztálytárs nevét tudni akarta, ezért elmondtam neki, vele külön beszélni fog és az anyukájával is. Mint kiderült, a sráccal mostanában sok probléma van. Egyébként a fiam nem utálja őt, már nem is haragszik rá, szoktak játszani is együtt, ezt is megemlítettem a tanítónéninek. Én nem akarok neki rosszat, csak azt, hogy értse meg, ezt nem teheti meg egy másik gyerekkel, sőt senkivel, és azt is, hogy miért nem.
2019. dec. 12. 08:54
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
fúúúúú, ezután tudni fogják melyik gyerek köpte be őket, kitartást kívánok a kis srácnak, mert ő lesz az aki köpött anyucinak (nem mintha nem lenne igaza,de így működik a suli).
2019. dec. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

utolsónak sajnos igaza van. engem is bántottak ilyesmikkel általánosban, aztán idővel átment csak beszólogatásba, én meg megtanultam visszaszólni.

ha beszélsz, inkább ofővel, mint a gyerekekkel, mert tényleg kapni fog érte...

sok sikert és kitartást a fiúnak! 💞

2020. jan. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!