Mit tehetek még?

Figyelt kérdés
Mit tehetek még? 4 éves kisfiu, megkésett beszéd, miatt Tsmt. Beszédje rengeteget fejlodott, értelmes gyerek. Óvoda pszihologus felfugyelt arra, h nem jatszik kicsikkel csak nagyobbakkal, mostanaban feladatvaltaskor kizokken, hosszasan sir, pld kell menni reggelizni ( ez eddig nem volt gond), inkabb koroket es csikokat rajzol ( igen, szereti a szamokat, formakat, de rajzolt napot, embert is). Autisztikus tuneteknek tekintette ezeket, de megjegyezte, h rendkivul ertelmes, jol elbeszelget vele. Most elkeseritett ezzel a kijelentessel. Nem lehet, h a viselkedeset mas valami valtotta ki?

2019. dec. 21. 04:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem jelenti automatikusan, hogy a gyerek beteg. Az a dolga, hogy időben figyelmeztesse a szülőt a legapróbb jelre is.
2019. dec. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vidd el pszichiáterhez, mert a pszichológus egy bölcsész, azon kívül hogy elbeszélget vele nem sokat ér, amit megállapít, mert nem pszichés zavarok diagnosztizálás a feladata(és nincs is erre kitanítva), ezt csak pszichiáter teheti meg!


Mellesleg ennyiből én nem aggódnék, gondolom még az elején vagytok a dolgoknak, 5 szakembertől 5 különböző dolgot fogsz hallani több kevesebb átfedéssel, a te feladatod hogy kiválaszd az az orvost(nem bölcsészt!)aki a szerinted is legjobban passzoló képet alkotja a gyerekedről és az alapján intézd el neki államilag és vagy magánúton a fejlesztést!


Neurológusra érdemes hagyatkozni még a pszichiáteren kívül, de mivel ők max egy óráig vizsgálják(nagyon nagyon jó esetben, általában 15 percig) a gyereket egyfajta helyzetben, így a pszichiáterek, akik egy két hétig vizsgálják több helyzetben ÉS értenek hozzá, rájuk érdemes hagyatkozni, de közülük is érdemes olyat választani, aki nem életunt vagy nem a nap végén kerülsz hozzá vagy épp nem magánéleti válságban van, ezek mindenki munkájára rányomják a bélyeget.

2019. dec. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Az utóbbi évekven egyre gyakrabban dobálkoznak ezzel az autista dologgal.

Attól mert egy kicsit másként reagál most egy két helyzetre, vagy mert nem játszik a kicsikkel, még nem autista.

Oviban én is sírtam ha mentünk reggelizni, mert a folyosó ablaka az utcára nézett és eszembe jutott h arra kell hazamenni. (Egyszerűen hiányzott az anyukám)

Én sem játszottam a kicsikkel, mert idegesítettek h nem értik h mit akarok. Nem úgy játszottak ahogy én.

Se ADHDs sem Autista nem vagyok.

2019. dec. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Nem értem a problémát. Látszana ha autista lenne, el kell vinni valahova ahol megvizsgálják. A leírtak alapján nem autista. Az, hogy nem beszélt sokáig, nem jelenti azt, hogy autista.
2019. dec. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat. Beszede kb 2,5 eves koraban indult be,mostanra jol,valasztekosan beszel,logopedus foglalkozik vele hetente,kb 3 havonta visszuk Budapestre gyogypedagogushoz ( mi Romaniaban elunk),ugy erzem most valami tortent vele es ezert ez a viselkedes...de aggodom
2019. dec. 21. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!