Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista vagy nem alvó gyerekek...

Autista vagy nem alvó gyerekek szüleitől kérdezném, van e valami megoldas arra, ha nem alszik a gyerek, egész nap semmit, éjjel legtöbször 6 órákat,3-4 óra fenntlét után még 2 órát és ennyi.2 éves. Megoldás van?

Figyelt kérdés
2020. febr. 3. 02:32
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Igen, van megoldás, tudatosan kell szervezni/tervezni az alvását. Te vagy a felnőtt, neked kell megtanítani aludni és visszaaludni.


Nekem a Békés álom könnyek nélkül meg a Békés éjszakák, vidám nappalok könyv segített. Utóbbi részletesebb, gyakorlatiasabb.

2020. febr. 3. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha autizmussal párosul,akkor tehetsz bármit nem fog aludni.Nálunk is ez van,nekik a szervezetükben kevés a melatonin hormon ami az alváshoz szükséges.Mi most ezt pótoljuk,van gumivitamin formában is.Enyém babakorában is max 15 perceket aludt egyhuzamban és 1 éves kora óta nem alszik napközben,este az segit ha ugy alszunk el(az egész család) hogy teljesen sötét van,tv se megy,akkor elalszik,igaz igy korán fekszik az egész család de legalább müködik
2020. febr. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nincs rá megoldás!

4 éves a lányom. 10kor alszik el (nyilván próbáltam már mindent h előbb elaludjon, de egyszerűen nem megy neki) és 6kor kelünk. Éjjel felkel átlag 2x. Akkor vafy átjpn és szól h ő mér nem tud aludni, vagy csak elkezd pityeregni. Félóra ébrenlét után visszaalszik, de csak ha ott marad vele valaki. A bölcsiben sem és most az oviban sem alszik délután. Csendben fekszik nem zavar senkit, de nem alszik.

Egyáltalán nem fáradt délután. 8 körül vacsi,fürdetem és megyünk lefeküdni bedzélgetünk még aztán mesét olvasok/mondok. Kijövök, de még egy fél órát hallom h motoszkál....


Egyébként az apjának is átlagtól kevesebb az alvásigénye.

Én hiába erőltettem a gyereknél, csak hiszti lett belőle (nálam is)

Sírni hagytam, szépen mondtam, csúnyán mondtam......

Belefáradtam! Mióta nem erőltetem a dolgot azóta alszik el egyedül (hogy kijöhetek mese után) és már volt h átaludta az éjszakát

2020. febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Könnyen elalszik amikor odáig jut, vagy az elalvás is lassú és gondot okoz?
2020. márc. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az elalvás is nehézkes.
2020. márc. 13. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!