Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy gyereket mivel lehet...

Egy gyereket mivel lehet rávenni, hogy pakoljon el maga után?

Figyelt kérdés
2020. febr. 5. 09:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
Először jön a szép szó, aztán a nyakleves. Ennyi.
2020. febr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Olyan dolgok megvonásával míg el nem takarít, ami szeret csinálni, enni, inni, stb.
2020. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk ez ugy van, hogy megkérem, pakoljon el, ha nem pakol én szoktam egy kukászsákba és "kidobom". Természetesen masodjara raszolok és elpakol, már tudja mi van, ha nem...
2020. febr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
A kérdésben nem látok semmi provokációt, a válaszok engem is érdekelnek.
2020. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

Jutalommal. Egy kör társas, egy látogatás az állatkertbe, kürtöskalács.


Ha nem, megmondod neki, hogy veszélyes így hagyni a játékokat, ráléphetünk és széttörik(nálunk megrágja a macska), ha nem akar rájuk vigyázni nem fontosak neki, akkor odaadjuk olyannak, akinek fontosak a dolgai és akar vigyàzni rájuk

2020. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Oviban van egy rendrakós dal amit énekelnek ,így otthon is ezzel kezdjük, azt a rendszert megtanulta így itthon is nekiáll ha éneklem.

De neki is van rosszabb napja, mikor nincs kedve rendet rakni, mert akkor jön a fürdés ahhoz sincs kedve..

Általában alapból segítek neki, mert pl enyém 4 éves és azt mondom neki hogy rakj rendet neki az tág fogalom, az se tudja mi az rend pontosan.

Ezért általában úgy kommunikálom le hogy kicsim te rakd be az autóidat a parkolóházba én addig elrakom a társast a polcra pl.

Utána rakd el légyszíves a plüsseidet én elrakom a mittudoménmit..

Így sose szokott gond lenni mert megérti mit akarok tőle, és együtt csináljuk.

2020. febr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk is a segítés vált be.


A rakj rendetre mindig hiszti volt a válasz, a gyere rakjunk rendetre meg mosoly, és szaladás.


A felnőttek is szívesen segítenek, együtt működnek, ha szépen kérjük, és csapatban csináljuk. A gyerekek sincsenek ezzel másként.

2020. febr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Kezdetektől erre szoktatva, példamutatással.

Pl nálunk mindig el kell pakolni ( nyilván néha kevesebb sikerrel megy)

De fürdés előtt mindent a helyére

Sokszor, ha abbahagyja a játékot már maga elkezdi egyedül

1,5 éves csak..


Mindig azt látja, hogyha végeztünk, akkor pakolunk.. / saját dolgainkat is/

2020. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%
Ki kell alakítani a szokásokat. Elvileg ha valamit 60 napon keresztül minden nap csinál az ember, az szokássá válik. Ez azt jelenti, hogy 60 napon át minden nap ott kell állnod a gyerek nyomában, és addig cseszegetni, amíg el nem pakol. Ehhez piszok sok türelem és kitartás kell. És a gyereknek azt kell látnia, hogy ti, felnôttek is elpakoltok magatok után.
2020. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%

Az egyik kedves válaszolóhoz csak annyit tűznék hozzá hogy az komoly ha 4 évesen azt sem tudja mi az a rend...

Nekem még nincs 3 a gyerek de nincs olyan hogy nem pakol el maga után. Minden játék a saját helyére, vetkőzésnél szennyes a mosógépbe , hazaértünk overál a szekrénybe stb. Magától. Szoktatás kérdése szerintem.

2020. febr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!