Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Figyelemzavar magától javul?

Figyelemzavar magától javul?

Figyelt kérdés

Egyik osztálytársa a gyerekemnek elvileg figyelemzavaros, anyukéja mindig a tanárokat hibáztatja, hogy nem veszik figyelembe a figyelemzavart a gyereknél és simán beírnak rossz jegyet. Bár én nem értek hozzá, de látom problámás gyerekeket nevelő ismerőseimnél, hogy mindenféle fejlesztésre járnak. Ezt a gyereket sehova sem hordják, anyukája azt mondja, kötelesek a suliban fejleszteni. Otthon semmi gomd nincs vele, hisz egész este tud a gép előtt játszani, videókat nézni. Ezt anyukája mondta. De a gyerek is mindig meséli a gyerekemnek miket nézett, mikkel játszott.

Ő is fog javulni idővel, lesz esélye megfelelő továbbtanulásra?


2020. febr. 6. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Nem figyelemzavaros, csak nem foglalkoznak vele otthon. Ha foglalkoznának nem ülne a gép előtt ennyit. Neked meg nem sok közöd van hozzá. :/
2020. febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Igen, javul magától, ahogy érik a gyerek önuralma(ami a tapasztalattal fejlődik).


Minél többet tapasztal, annál jobban működik a gyerek. Minél több fejlesztést kap(hozzák tapasztalási helyzetbe) annál gyorsabban megy végbe az érése, ami amúgy is érne, hisz naponta magától is éri egy két tanulsàgos inger, de nyilván jobb a több. Gondolom heti 2x45 perc van neki kiírva és könnyített osztályzás, amit illene megkapnia, ezek szerint nem kap, anyuka joggal dühös. A fejlesztés rajzolgatás, mozgás, csak menő neve van, nem csodaszer. Úgy képzeld el, hogy egy sima nap egy pontot ér, egyóra fejlesztéses mondjuk 5öt, és ha 100at ér el a gyerek, sikerül egy másodperccel tovább tartani a figyelmét.


De nem csak ebből áll az élet, minden téren tapasztalnia kell, meg kell találni az egyensúlyt.. nem szólhat minden nap fejlesztésről mert más területek ilyenkor kimaradnak érés szempontjából.


Ne aggódj a gyerek miatt, rendben lesz, az iskola hunyó a dologban, anyuka joggal dühös, egy db fejlesztéses óra pedig 7000-8000 ezer forint magánban.

2020. febr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van neki felmetése,de nem mindenből. Pont azok miatt akadt ki nekem legutóbb. De örülök, ha ez javul, agyereket szeretem. Anyukáját annyira nem. Ezért is aggódtam.
2020. febr. 6. 16:52
 4/4 anonim ***** válasza:
94%

Szia! Én figyelemzavaros felnőtt nő vagyok. Nagyon jó, ha fejlesztik, az csak előnyére válik!


Velem nem foglalkoztak anno, nem volt divat, meg én nagyon szerettem tanulni, szóval tanulási gondjaim nem voltak emiatt.


Viszont minden más... érzelmi regulációs zavar, szociális szorongás, mindenemet elhagytam, sok dolog egyik fülemen be, másikon ki, stb. És ez messze nem csak szétszórtság már.


Sok figyelemzavaros gyerek kreatív és álmodozó. Én is ilyen voltam/vagyok. Az hogy órákat tud ülni valamit csinálva ami érdekli, az ún. Hiperfókusz jelensége. Én is sokszor ezt csinálom, kizárva mindent, bármit tudok órákig csinálni, ami érdekel, viszont mindenben lassú vagyok szinte. Akkor baj a hiperfókusz, ha valami miatt minden mást elhanyagol, pl. Tanulást.


Egyéb felnőttkori tünetek; vezetni nem tanultam meg pl., nem tudok koncentrálni. Sokszor elfelejtek számlákat befizetni. Össze-vissza pakolom a dolgaim, nem tudok rendet tartani.Határidőnapló... fúj. XD Sokszor nem vagyok jó hallgatóság. Elfelejtek neveket, szülinapokat. Nagyon kínos nekem sok dolog mind a mai napig és sokan nem fogadnak el. De nem érdekelnek.


A lényeg, hogy a monoton, nagy koncentrációt igénylő munka nem való figyelemzavaros embereknek. Az én képességeimmel felvettek volna az orvosira. 17 évesen jöttem rá, hogy nem való nekem.


Sok mindennel lehet kompenzálni amúgy. Neten mindenféle trükk fent van, többségüket senki se tanította nekem, egyszerűen rájöttem, hogy hozhatom ki magamból a legtöbbet.

2020. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!