Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tennétek, ha az apukával...

Mit tennétek, ha az apukával való szakítás/válás után a gyermeketek már nem lenne boldog veletek?

Figyelt kérdés
Apukával 1 éve szakítottam, mert megcsalt, állandóan hazudozott és ezek ellenére mindenért én voltam a hibás. Vállalkozóként sokszor délben kelt fel, ezért annyira nem volt pénze, hogy állandóan tőlem vagy másoktól kért kölcsön. Most egy szoba méretű üzlethelyiségben alszik a földön, ahol nincs fürdőszoba (csak egy wc). A szülei sok 100 ezerrel támogatták már, de addig vette belőle cigit és nem dolgozott, amíg egy forint is volt belőle. Sokat káromkodik és egyre mélyebbre süllyed. Menthetetlen. Van egy 5 éves közös kislányunk, aki mindezek ellenére rajong érte. Pedig van, hogy három hétig el se viszi, napokig nem keresi...Ha elviszi, akkor mindig variál az időponttal kapcsolatban. Egésznap tömi édességgel, nem fürdeti le, éjfélkor fekteti le és a földön alszanak. Nekem van új kapcsolatom, békében élünk. A kislányommal minden hétvégén programot csinálunk pl. jatszóház, állatkert, kirándulás stb. Minden hétköznap van privát játékidő, ami csak róla szól. Esti mesét olvasok. Hozom-viszem oviból. Párom is egy angyal vele. Van saját szobája. A gond az, hogy szomorú állandóan. Ha az apjától jön haza, szinte könyörög, hogy visszamehessen hozzá. Sokszor elmondja, hogy utál minket. Néha teljesen kezelhetetlen. Van, hogy a legjobb programokon sem érzi jól magát velünk. Már teljesen magam alatt vagyok...Nem tudom mit tehetnék :((((

2020. febr. 8. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Sajnálom ha érdemben nem tudok hozzá szólni de nagyon sajnálom.

De te mit is szeretnél pontosan?

2020. febr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Az nem fordult még meg a fejedben, hogy az exed ellenségesen áll hozzád, és ennek megfelelően mossa a gyerek agyát is? Egy 5 évesre nem jellemző, hogy azt mondja a szüleinek, utállak. Akkor sem, ha rosszul érzi magát. Ez csak később jön majd, kiskamasz korban. Te megbízol az exedben?
2020. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt szeretném, ha a kislányom boldog lenne. :( Leginkább az érdekelne, hogy akik voltak már hasonló helyzetben náluk, hogy alakult a későbbiekben? Pl. a kicsi rájött, hogy milyen az apuka és rendeződött az anyával való kapcsolata vagy apuka összeszedte magát és a gyerek odaköltözött? Esetleg a rossz szülői kapcsolat miatt felnőttként rossz útra tévedt?:((
2020. febr. 8. 21:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahh. Nem az a baja.

1 apát ritkán látja, és az neki kikapcsolódás.


2.ott mindent szabad. Ennyi.


Néha kéthetente lazuljatok.

Nyáron a kertbe sátor, csakúgy utcaiia hagy aludjon.


10 év múlva ciki lesz apu.

De addig is, valamit találj ki.

Pl ha sír apa után , hívd fel , és ő beszéljen a gyerekkel.

2020. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld meg kicsit az ő szemével látni. 5 éves, még nem látja a teljes valóságot. Rajong az apjáért, mégha az “meg sem érdemli”. Ő egyelőre azt látja, hogy teljesen felborult az élete, az anyukája és az apukája már nem szeretik egymást, sőt az anyukája lecserélte az apukáját. Lehet még sajnálja is szegényt mert egyedül maradt és a szép, biztonságos, otthonszagú házatok/lakásotok helyett egy üzlethelység padlóján kell aludnia. A miérteket, ok-okozatokat ő még nem tudja összerakni.

Nagyon sajnálom, hogy így alakult a helyzetetek, most nagyon sok kitartásra és erőre lesz szükséged.

Én a helyedben nem hordanám mindenfelé ilyen sokat, max havi egyszer. A többi időt vmi könnyed dologgal tölteném. Kitalálnék olyan dolgokat, amik szórakoztatók, de újdonságok és főleg kettesben próbálnám.

Az, hogy mond e apuka rólad vmit nem hiszem hogy tudod befolyásolni. Ki kell várni míg magától is átlát a szitán.

2020. febr. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 aaaaaaa ***** válasza:
21%
Még jó, hogy benned nincs hiba.
2020. febr. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk hasonló a helyzet, csak az exem itt normális.

2x váltam el, 2 kislányom van a 2 házasságomból.

A nagyobbik lányom jól viselte viszonylag, mikor tavaly nyáron elköltöztünk a második férjemtől, mert neki addig is hányatott élete volt.

De a kicsi nehezebben. Pedig a mostani párom is imádja, jó lakásban lakunk, saját szobájuk van, hordjuk programokra stb. Szintén 5 éves.

Neki ilyen hangulatingadozásai vannak. Egyébként az elején rosszabb volt, amíg az exem is ellenséges volt velünk (velem és párommal). Aztán eltelt egy kis idő, exem is belátta, hogy nincs értelme ennek és hajlandó volt páromat is megismerni. Azóta jól kijönnek és béke van. Egyszer a kislányom megkérdezte a páromtól, hogy te és apa barátok vagytok? Párom meg mondta, hogy olyasmi :) Onnantól javulnak a dolgok. Még előfordul, hogy nem örül páromnak stb de jóval kevesebbszer.

Nekik ez nagy változás. Nagyobbik lányom jár most pszichológushoz (10 éves) és ott mondta a hölgy, hogy nekik felbomlik a biztonságot jelentő háttér. Nagyobbik lányommal pl annyit költöztünk, hogy gyakorlatilag nem volt otthona, ezért is ilyen deviáns a viselkedése.

A gyerekek másképp dolgozzák fel az ilyen változásokat, sokszor meg sem tudják fogalmazni őket. Nálunk is van, hogy a kicsi szomorú, nézi a tv-t, odabújok hozzá, megkérdezem mi a baj, sírva fakad és azt mondja hogy nem tudom, rossz napom van... A szívem megszakad ilyenkor, megkérdezem mihez lenne kedve. Vagy felajánlom, hogy ezt meg ezt csináljuk, csak ne sírjon mert nagyon szeretem :) Aztán meg szokott nyugodni.


Adj neki időt! Ez nagyon fontos. Érezze azt, hogy már stabil minden körülötte. Tudom, hogy nagyon nehéz, türelmesnek kell lenni. Sajnos a gyerekek nem tesznek különbséget jó és rossz szülő között. Ő az apja és pont. Akármilyen. Sokszoros tapasztalat. Anno az én apám ivott. De nagyon. És sokkal jobban szerettem mint az anyámat aki emiatt állandóan üvöltözött velem is, féltem tőle. Hiába mondták, hogy apám miatt ilyen, gyerekként ez nem érdekelt, velem mindig kedves volt..

A nagylányom apja hasonló, csak nem iszik. Ő egy tróger. Nem fizet a gyerek után semmit, nem érdekli mi van vele. Pár éve feljelentettem a rendőrségen mert nem fizet. Inkább hivatalosan lemondott a gyerekről (persze nem lehet törvény szerint) csak ne kelljen fizetnie.. Aztán le is csukták mert továbbra sem fizetett ahogy most is érik a következő mert azóta sem fizet.

A nagyobbik lányom meg védi! Szereti.. Hiába mondom, hogy nem érdemli meg, rád se bagózik stb.. Ők ezt nem így értékelik.


Szóval legyetek nagyon türelmesek, idővel meg fogja szokni az új helyzetet! Az megkönnyítené a dolgot, ha az exeddel megpróbálnátok egy normális együttműködő viszonyt kialakítani és akkor a kicsi is azt látná, hogy anya és apa amúgy nem utálja egymást, minden rendben van. És próbáljatok beszélgetni vele, mégha az elején úgy tűnik nem mentek vele semmire, ez nem igaz. Egy idő után fog mondani nektek dolgokat. Türelem és sok-sok szeretet ❤️

Bocsi ha túl hosszú lett.

2020. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt ne vedd magadra. Én szüleim elváltak, és sokáig azt gondoltam, hogy apa mennyivel menőbb, mint anya, mert apa mindent megenged, azt csinálhatok, amit akarok, egész nap, és nincsenek hülye szigorú szabályok, ehetünk mindig sült krumplit ebédre kólával, vacsorára meg chipset, pedig azt anya sose engedte.


Ez a valóságban (idősebb fejjel megértve persze) azt jelentette, hogy apám vastagon lesz.rta, hogy mit csinálok, ha éppen havonta egyszer elvitt, akkor is csinálta a saját dolgait és egyáltalán nem érdekelte, hogy mivel ütöm el az időt, kaját nem főzött, nem takarított különösebben és ehettem, amit találtam, ami általában chips volt meg mekis kaja. Nyilvánvalóan egy gyereket még teljesen hidegen hagy, hogy a táplálkozása nem kiegyensúlyozott, a programok meg főleg egyáltalán nem érdeklik, ha lehet számítógépen is játszani, kifejezetten akkor, ha leckét is kéne írni.


Felnőttem, és már tudom, hogy anya mennyit küzdött velem, apámmal meg egyáltalán nem beszélek. De ezek nem 5 és még csak nem is 10 évesen értek meg bennem, hanem inkább olyan 20 évesen (úgy igazán). Gyereket nevelni szerintem a leghálátlanabb dolog a világon. :)

2020. febr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Apukával le kellene ülni és megbeszélni hogy vagy normális életet kezd, normális otthont biztosítva a gyereknek azokon a napokon amikor nála van, illetve azokat a szabályokat alkalmazza a gyereknevelésbe ami nálatok is él. A láthatást pedig fix előre meghatározott napokra,időtartamra tenni amihez tartja magát ő is, ti is. Ha ez nem megy akkor bíróság és korlátozni a láthatását amég nem képes a gyerek normális ellátására és nevelésére.
2023. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!