Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Fél éve kezdtem el bébiszitterkedni egy családnál. A szülőknek jól fizető munkájuk van de szinte egész nap nincsenek otthon,csak hétvégéken. Van egy 2 és fél éves kislányuk akire én szoktam vigyázni. Nagyon hisztis gyerek,ha nem foglalkozok vele vagy elmegyek egy percre rögtön üvölt,sír. Persze tudom nem ő tehet róla mert a szülei is keveset foglalkoznak vele meg hogy még kicsi,de engem nagyon idegesít. De egyébként amikor éppen nem hisztizik nagyon aranyos,nevet,mosolyog rám. Már tudja a nevemet és már rajzolt is nekem. Vagyis csak firkálgatott de ez akkor is kedves tőle. Viszont egy hónapja elkezdte hogy amikor hazajönnek a szülei,hazudik nekik. Egyszer azt mondta hogy ellöktem. Persze semmi ilyen nem történt. A múltkor azt mondta hogy csúnyán beszéltem vele. Meg hogy azt mondtam neki nem szeretem. Ilyen se volt. Nem tudom honnan veszi ezeket. Persze a szülei se hitték el az elején de most már vagy a nyolcadik ilyen volt és az anyuka mondta hogy ha mégegyszer panaszkodik akkor többet nem vigyázhatok rá. Most sem én vagyok vele hanem a nagymama de ő nagyon öreg ezért már nem lehet vele olyan sokat. Mivel csak kitalálta ezeket ezért elképzelhető hogy mégegyszer panaszkodni fog. És most nem tudom mit tegyek. Beszéljek a szülőkkel hosszasan hogy keveset foglalkoznak vele és azért találja ki ezeket hogy felhívja magára a figyelmet? De akkor meg lehet hogy azért küldenek el. Vagy a kislánnyal kellene elbeszélgetnem hogy ne mondjon ilyeneket rólam mert akkor többet nem mehetek hozzájuk? Vagy csak egyszerűen többet ne menjek oda és mondjak fel. Csak az a baj hogy nekem szükségem van a pénzre és ők nagyon jól fizetnek. És nem hiszem hogy más család is ennyit fizetne. Persze mellette még dolgozom mást is hétvégén. De sajnálom is a kislányt otthagyni,láttszik rajta hogy nagyon rossz neki hogy így elhanyagolják. Mondta is nekem hogy "olyan rossz hogy apu és anyu ilyen keveset van itthon". És tényleg nem tudom mit tegyek. Hagyjam ott az állást? Vagy mit csináljak ? Ti mit tennétek?

2020. febr. 11. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Beszélj a szülővel, de ne firtasd a magánéletüket mert ez nagyon kényes téma. Mond el nekik hogy sértőnek találod hogy a kislány sztorijait elhiszik. Persze ezt nem rájuk zúdítani, valamilyen beszélgetés végén hozd fel a dolgot. Kérd hogy beszélgessenek erről a kislánnyal és ha gondolja tegyen kamerát a lakásba ha az megnyugtatja őket.
2020. febr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy felmondanék. Ez a korosztály szokott hazudozni. Anyuka válasza nekem nem szimpatikus és lehet, hogy emiatt inkább hagynám ezt a családot.
2020. febr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hétfőn találkozok velük legelőbb. Még mielőtt a szülők elmennének próbálok velük beszélni. De nem tudom hogy kezdjem. A gyerekük hazudik. Ez mégis hogy hangzik? Ti mit mondanátok nekik?
2020. febr. 11. 16:59
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom mi az a pénz ami ott tart téged.

Ha azt mondták még egy ilyen lesz akkor úgyis lesz ezek szerint és mindegy.

De először a szülővel kell beszélni, utána a kislánnyal. Ha neked nem para meg ilyenek akkor mondd h szereljenek fel nyugodtan kamerat vagy vmi... Bár ez mar kicsit túlzás lenne ezért írtam h nem tudom mennyi lenne az a pénz amire én ezt bevallalnám

2020. febr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom a kamera túlzás...

Ha idáig fajulna a dolog akkor mennék

2020. febr. 11. 17:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne használd a hazudik szót, ezen simán besérülhetnek a szülők. Inkább füllent, kamuzik, élénk a fantáziája...ilyesmi.

Pont abban az életkorban van, mikor szeretnek a gyerekek valótlant állítani.

Elhiszem, hogy rosszul esik, igazságtalannak tartod, hogy adnak egy 2,5 éves szavára vele szemben.

Nekem volt egy (vicces sztori,mert a szülők nagyon jó fejek voltam, és ő már a 2.lányuk volt, így volt már tapasztalatuk) esetem, egyébként 2,5 volt a kislány (bölcsisem) nekünk a bölcsiben azt kamuzta, hogy otthon nem kap vacsorát, otthon pedig azt, hogy nálunk a bölcsiben egész nap nem kapott kaját 😆😆

Délután viccesen megemlítettem, hogy mit mondott, és ekkor derült ki, hogy állítólag én sem adtam neki enni...szóval nálunk nem volt gond, mert abszolút partnerek voltam a szülők.

Sajnos, ha a lányuknak hisznek, ez ellen nem nagyon tudsz mit tenni, keress a témában cikket a neten esetleg, hivatkozz életkori sajátosságra. (magánéletüket nem érdemes megemlíteni, biztosan nem vennék jó néven, esetleg annyit, hogy napközben sokszor hiányolja őket a kislány....

2020. febr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Látszik,hogy nagyon fiatal vagy és igazából nincs tapasztalatod kisgyerekkel.

2.5 éves hisztis mert dackorszakban van, és mivel a szülők marha keveset vannak vele ez miatt nincs stabilitás - sír mert fél - szeparációs szorongása van. Ez mellett gondolom a nagyi sem szab határokat Te igazából miért is tennéd hisz nem a Te dolgod nevelni. Nincs következetesség.

Másrészt egy 2.5 éves nem hazudik mert nem tudja mi az még, nem érti pontosan. Ellenben beindul a fantáziája amit ő valósnak vél. Igazából 3-4 évesen sem tudják még pontosan mit jelent hazudni, de ekkor már kiterjedt fantáziával rendelkeznek. Számukra ez ilyenkor mese, és mikor a valóság összefolyik a képzelettel azt konfubalációnak hívják. Egy 5 éves viszont már érti és pontosan tudja mit jelent hazudni és hogy nem jó dolog.

Én biztosan megkérdezném a kislányt a szülők előtt mit vélt csúnya beszédnek mert ugye egy gyereknek az is lehet csúnya ha egy felnőtt azt mondja neki hogy teszem azt hókuszpók vagy pöttöm.. Én azt is megkérném mutassa meg szerinte hogyan lökted el mert egy pöckölés is lehet számára meglökés.

Bölibe jár? Mert akár onnan is hozhatja ezeket.

2020. febr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak van igaza, egy ekkora gyerek nem hazudik. És ezt a szót semmiképp ne használd. Ha a szülei nem tudják, hogy a mesélés életkori sajátosság, akkor ott kell őket hagyni.


Szerintem amúgy lehet érezni, hogy mikor költ a gyerek. Az enyémnek például van egy saját háza, ahová a párom haverja jármedencét takarítani.

2020. febr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. febr. 12. 15:39
 10/10 anonim válasza:
Szia! Csak úgy kíváncsiságból, aztán megoldódott a helyzet?
2020. nov. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!