Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kezeljem a dühkitörései...

Hogyan kezeljem a dühkitöréseimet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 11 éves lány vagyok! Dühkitöréseim vannak van hogy naponta akár többször is! Nem könnyen idegesedem be de ha igen akkor arra gondolok h mi értelme az életemnek néha megszorítom a nyakam és benyomom a gégémet v mi van ott? Akkor azt érzem hogy sokkal jobb lenne ha meghalnék! Ezt meséltem az egyik legjobb barátnőmnek és azt mondta ilyenkor gondoljak a családomra! Nem nagyon segített... Mit tegyek?
2010. júl. 23. 19:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ez nem normélis dolog.Szuleid tudnak róla?Jó lenne felkeresni egy pszichologust,mert ez neked sem jo,meg a kornyezetednek sem!Hidd el,javulhat a dolog.
2010. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Agressziódat nem a célszemély ellen fordítod, hanem magad ellen. Un. szuicid magatartás.

Otthon, vagy a számodra fontos helyen minden rendben van?

2010. júl. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, jön a feszültség, menj el futni, úszni, hajtsd ki magadból a dolgot! Vagy menj ki egy közeli erdőbe, rétre, ahol egyedül vagy és sikíts egy hatalmasat! Vagy menj el sétálni, ha nagyváros, ródd az utcákat, és el fogja valami terelni a fiygelmed és megnyugszol. Ha konkrét, visszatérő problémáról van szó, egy beszélgetőtárs (szakember) nem ártana! L27
2010. júl. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz. Ez nem teljesen normális dolog, már ne is haragudj. Szüleidnek mindenképp szólj. Jobbulást.
2010. júl. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igazából a szüleim észrevették! Ha ideges vagyok az öklömmel beleütök a combomba!Én egyébként elmennék pszihológushoz v pszihiáterhez de nem merem megmondani Anyunak! Nincs köztünk az a nagyon barátságos viszony! Nem nagyon szoktunk beszélgetni:(! Valamelyikőtök irta h menjek el futni, sétálni... Sajnos nem megy , mert hirtelen szokott rám jönni!


Egyébként köszönöm a gyors válaszokat!

2010. júl. 24. 09:58
 6/19 A kérdező kommentje:

"Otthon, vagy a számodra fontos helyen minden rendben van?"


Igen igazából igen...

2010. júl. 24. 09:58
 7/19 anonim válasza:
100%
Ha szinte sosem beszélgetsz anyukáddal akkor bizony nincs rendben semmi otthon. Mindenképp javasolnám, hogy beszéld meg ezt anyukáddal, ha nem hallgat meg akkor a barátnőd anyukájával, vagy egy tanároddal, aki majd beszél erről a te szüleiddel, mert ez így nagyon nincs rendben.
2010. júl. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Utolsó: Egyébként gyakorlatilag nekem nem hiányzik annyira a szüleim társasága én a barátnőimmel rengeteget beszélgetek és és nekem ez elég h meghallgatnak és adnak tanácsokat én is adok nekik
2010. júl. 24. 11:45
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Rett szindrómád is lehet, kérj segitséget az osztályfőnöktől, van esetleg sulipszichológus? Fordulj szakemberhez , igenis kérd meg anyukád, hogy vigyen el dokihoz, mert szeretnél ezen változtatni! Olyan nincs, hogy nem mered!
2010. júl. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A tegnapi 10:16-ossal egyetértek. Lehet, hogy neked konkrétan most nem hiányzik a szüleid társasága és jól tudsz beszélgetni a barátnőiddel, de gondolom ők nem felnőttek, így ebben a problémádban nem tudnak neked segíteni. Gondolom azért is tetted fel itt a kérdést, mert tőlük nem kaptál megfelelő válaszokat.

Én is azt javasolnám, hogy próbálj először anyukáddal beszélni erről, ha pedig ő nem hallgat meg, akkor barátnő anyukája/tanár/suliorvos! Ne hagyd elfajulni a dolgot, mert így nagyon nehéz időszak lesz a tinikorod, ami egyébként sem egyszerű, hidd el, hogy szükséged lesz a felnőtt segítségre/beszélgető partnerre! Nagyon jó, hogy vannak barátnőid, de ők nem mindig tudnak segíteni, hiszen sok mindenben ők is ugyanolyan tapasztalatlanok!

2010. júl. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!