Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ki hogyan kezeli/kezelte,ha...

Ki hogyan kezeli/kezelte,ha verekszik a gyereke?

Figyelt kérdés

Fogalmunk sincs, hogy miért, de a 2,5 éves kisfiunk elkezdett pofozni minket. Sosem látott ilyen dolgot nálunk, bölcsibe pedig nem jár. Ha fel van pörögve és/vagy fáradt, akkor fordul elő, hogy lekever egyikünknek egyet. Csak a logika tart vissza minket, hogy ráverjünk a fenekére vagy a kezére (hogy várnánk el tőle, hogy ne verekedjen, ha mi is ezzel reagálunk).

Eddig büntivel, lefogással próbalkoztunk miközben elmagyarázzuk, hogy itthon senki sem verekszik, neki sem szabad és bocsánatot kell kérnie. De így is átlagosan naponta egyszer előfordul.



2020. jún. 11. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Ez tipikus jellemzője egy túlpörgött, túlfáradt gyereknek. A legtöbb ilyenkorúnál előfordul ilyen esetben. Ő még nem tudja megfogalmazni hogy anya fáradt vagyok aludni szeretnék. Így jön ki rajta. Próbáljátok picit odafigyelni hogy mi az az inger ami már túl sok neki, vagy korábban vinni aludni, ilyesmi.


Ettől függetlenül persze unásig mondogatni kell, hogy nem szabad mert ez nekünk fáj. Előbb utóbb rögzül.

2020. jún. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Helyes, hogy nem ütitek meg!
2020. jún. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Engem egyszer pofozott le a fiam és annyira meglepődtem, hogy visszakézből kapott egy jó nagy taslit, nem gondolkodtam. Nem vagyok rá büszke, de bevált, mert ő meg anyira megdöbbent, hogy következménye lett a dolognak, hogy többet meg sem próbálta.
2020. jún. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Az utolsóval egyet értek. Nem büszke rá az ember,de néha nem árt nekik. Fiú gyereket meg pláne keményen kell fogni és férfit nevelni belőle nem könnyű feladat. Megütni anyát nem járja,egy apai simogatás rá fér. Nem csecsemő már. Persze nem ütni verni kell azt a kis gyereket,de van amit nem szabad engedni. A férjem mesélte,hogy az óvodába olyan rossz volt,hogy hát eljárt a keze az óvónéninek. Otthon nem merte elmondani,mert apától kapta volna a következőt. Én egyszer azt mondtam anyámra hogy hülye,kb ennyi idősen,engem nem vertek el szinte soha,ne de akkor kaptam apámtól. Soha többet ilyet nem mondtam.
2020. jún. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olyan bünti kellene, ami visszatartó. És fontos, hogy előtte is utána is tudatosítani benne, hogy miért van a bünti. "Most azért kapsz büntit, mert megütötted anyát." A bünti végén meg bocsánatot kell kérnie, és utána megbocsátani neki.
2020. júl. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi már rutinból pakoltuk a kukazsákot a kedvenc játékaival. Persze mindig sikerült valahogy visszabizniszelnie az ajtóból, ameddig vittük. :)
2020. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!