Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Túl makacs és határozott 8...

Túl makacs és határozott 8 évvesel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A lányom 8 éves és nagyon makacs, valamint túl határozott szerintem. Félek, hogy zsarnokoskodó felnőtté válik ezáltal és hogy majd a párkapcsolatában gond lesz emiatt, ezért szeretnék változtatni az ő érdekében.

Ha valamit nagyon a fejébe vesz, nem tágít, meggyőzhetetlen. Pl. itt volt/van ez a koronavírus. Sok az idős a családban, sokat beszélgettünk róla itthon, amibe ő is mindig beleszól, megvétóz minket képtelenségekkel és mikor próbáljuk neki megmagyarázni, akkor végighallgat és ennyi, de utána tovább mondja a magáét, mintha nem is hallgatna ránk egyáltalán. Vagy ruhavásárlásnál is ez van stb.

Más álláspontjához abszolút nem simul, pl. mondtam neki az előbb, hogy egyen a pörkölthöz egy bizonyos tésztát, kijelenti, hogy nem, mert nem illik hozzá. Mondom dehogynem. Ekkora peckesen közli hogy "nem illik mert én azt mondtam, én döntöm el, nekem mi illik". Félek, hogy ebből egyre nagyobb kivagyiság lesz, mit tegyek? Mit tehetünk?

Egyéb gond nincs vele, szerencsére jól tanul, nem rosszalkodik és okos lány, csak tényleg félek, hogy ezzel később mi lesz a párkapcsolataiban, ahol kompromisszum kell talán még nem késő változtatni.


2020. jún. 26. 16:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%

En kijelolnek dolgokat amiben dönthet pl mit szeretne enni milyen ruhát akár hordani stb. Ésszerű keretek között. Hibazhat is ilyenben.

És lenne olyan amiben már pedig az van amit én mondok ha egyet értesz ha nem mert te vagy a gyerek én meg a felnőtt pl koronavírus ős sztori.

Anno túl sok területen próbált anyam beleszol i mindenben azt érte el vele h felnőtt fejjel sem vagyok hajlandó vele egyet érteni. Szükségük van ennyi idosen is már egy kis eletterre ez nem rossz dolog. A lanyod egy karakán sajat laban megallo kiscsajnak tűnik :)

2020. jún. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
19%

Nem irigyellek...

Gondolom az a kedves s megértő anyuka vagy.Ez nem is baj, ameddig ez a szitu nincs, mint most.

Később csak jobban ellent fog mondani mindenben s balhék jönnek...ajaj.


Annyit megfigyeltem mindenfelé, hogy sokan túlbabusgatják törpéiket s azok már már kiskirályok a szülő akarata felett.

Esetedben talán azon korban éppen a törpi, hogy némi vaskalapossággal s fondorlattal helyre lehet tenni.

Sok cirkusz meg hiszti is várható, de hát ki a főnök, a góré, kié a felelősség kérem szépen?

A szülőé.


Egy kis neveltetés célzatú "játékot" ajánlok, mint hallgass anyádra vagy ráfázol.

Amennyiben még nem ismeri a növényeket nagyon, akkor kiviszed a természetbe s elmutogatod, hogy azt s azt stb, azt kézzel morzsolja össze, de azt az 1-et ne tedd, megtiltom neked szigorúan!!!

Ő kérdi majd, miért stb..jobbára vagy nem...Azért, mert én azt mondtam és hallgatnod kell rám!Tessék, tiéd a feladat, addig én telefonálok egyet...valami, magára hagyod, hogy dönthessen hátad mögött, ez fontos.


Nos, ilyenkor vagy megérti s tisztelni fogja utasításod, hallgat rád vagy nem.Ez akkor fog számára nyomatékot adni s neked kiderülni, amikor megmarkolja a csalánt;)))


Lehet elsőre kemény bár szerintem fityfene, de hatékony.

2020. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem látok ebben akkora problémát mint ahogy leírod.

Az meg elég nevetséges hogy 8 éves korában attól félsz hogy milyen lesz később a párkapcsolatában. Ezt a mostani viselkedéséből nem lehet megítélni, és te arra (szerencsére) úgyse fogsz rálátni, ez pont olyan dolog amit rá kell bízni, ez a magánügye lesz, amihez nincs közöd.

Az nem baj h van véleménye, ha nem volt kedve megenni a tésztát, hát így járt, minden gyereknek van olyan étel amit egyszer csak nem eszik meg.

A ruha vásárlásnál ésszerű keretek közt választhat ő. A saját ízlésedet ne erőltesd rá.

A lényeg,hogy mindent el kell magyarázni neki, ami tényleg totál hülyeség azt ne hagyd neki.

2020. jún. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
93%

Én sem látom annyira, hogy mi a baj. Nyilván pl a koronavírusos dolognál nem kell ráhagyni, el kell mondani, hogy nem úgy van és pont. De a tésztásat nem igazán értem. Oké, hogy szerinted az megy a pörkölthöz, de neki meg joga van nem szeretni azt a tésztát. Nyilván el kell neki mondani, hogy most nincs más, ezt kellene megenni, de ő attól még nyugodtan kifejtheti a véleményét. Nem kell erőltetni.

Nekem ami sokkal furább a kérdésben, hogy hogy jön a párkapcsolat egy 8 éves kislányhoz? Bőven ráérsz ilyeneken agyalni, és amikor màr itt lesz az ideje, akkor meg úgysem lesz beleszólásod. S az miért baj egy párkapcsolatban, ha valaki határozott? Nyilván nem kell túlzásba esni azzal sem, de nem rabszolgát kell nevelni belőle. Ha már belenevelnéd egy 8 évesbe, hogy “jaj ne mondj már ilyeneket, mit fognak szólni a fiúk”, az nagyon nagyon káros. Nem kell még ilyenekkel foglalkoznod.

Más téma, de neked, Kérdező, rendben van/volt a párkapcsolatod? Akkor szoktak ilyen hülyeségeket kivetíteni a gyerekre, ha amúgy nincsenek rendben nálatok a dolgok. Nem bántásból kérdezem.

2020. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
5%
8 évesen ezt művelné? Olyan pofont vernék a fal adná a másikat
2020. júl. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
16%

15


No no, itt nem szabad nevelőcélzatú tanácsot adni csak simogatósat, ami semmit sem ér:DDD

2020. júl. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!