Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem fogja fel az apja,...

Miért nem fogja fel az apja, hogy azért nem akar menni vele a fia sehova, mert állandóan leordítja?

Figyelt kérdés
Teljesen önbizalom hiányos a gyerek. Sosem foglalkozott az apja vele, mert nincs kedve, meg ideje. Most már 10 éves, néha elviszi magával. De abból is mindig ordítás van. Pl pecáznak, 2 rosszul sikerült dobás után ordít vele, hogy neki ehhez nincs türelme, mikor már 300x elmondta, hogyan kell és 400x is rosszul csinálja. De ez mindenben így van, inkább kikapja az adott dolgot a kezéből és megcsinálja, mint hogy többször elmondja neki. Tegnap oda jutottunk, hogy inkább már pecázni sem akar a fiam, mert ez neki nem megy. A férjem szerint meg ez hülyeség.
2020. júl. 7. 08:13
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
És ez miért a problémás gyerekek kategóriában van? Az apa egy idegbeteg állat.
2020. júl. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ADHDs a fiam. Az apja meg nulla türelemmel rendelkezik. Mert őt minden és mindenki felidegesíti.
2020. júl. 7. 08:29
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

Apuka akkor is türelmetlen lenne, ha nem lenne ADHD-s a fia.

Minden ilyen alkalmat fel kellene venni videóra és lejátszani 100x az apukának aztán terápiára küldeni mert nem normális.

2020. júl. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Derjaderja ***** válasza:
100%

Te vagy aki már többedszerre ír, hogy pl a nyaraláson lexarja a fiát?

Ha igen, mi a terved hosszú tàvra, mert ez a helyzet nem oldódik meg attól, hogy havonta írsz egy kétségbeesett kérdést, miközbeh a férjed nem érdeklődik az egész iránt semmit?

2020. júl. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor is elmondtuk, amit minden alkalommal. Én tettem szóvá, hogy hiába írsz ki minden héten erről egy kérdést, ugyanaz lesz a válasz. Te persze előadtad, hogy nem írsz minden héten...Íme, az eheti. Te értelmi fogyatékos vagy? 5 milliószor leírták már, VÁLJ EL! Ha nem akarsz, ne nyavalyogj. Nem fog attól megváltozni a férjed, hogy hetente itt szidod. Őszintén, mit vársz innen???
2020. júl. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Az én apám is ilyen, sajnos, pedig egészséges gyerek voltam. Nem igazán foglalkozott velünk ugyanezen okokból, ha mégis elvitt valahova akkor ugyanaz történt amit te leírtál. Se szólni, se sírni nem mertünk. Azóta tanultam pszichológiát, tudom hogy emiatt van bennem olyan törés, amiért félek kezdeményezni, mert "úgysem jó, hülyeség, az úgy nem jó"... A döntés a kezedben van, én tudom, hogy nehéz, de ezt a gyereked (szerintem) megfogja sínyleni ha együtt maradtok. Még ha nem is mutatja ki. Én sokszor megakartam halni, és megmenteni anyámat is, az öcsém meg másképp reagál erre (már ő is felnőtt). Eliteli apánk viselkedeset, és szembe szegul vele (én sosem mertem), azonban tudattalanul másolta ezeket a viselkedésmintákat (persze én is, és nehéz küzdenem, hogy ne olyan legyek), és sokszor ő ugyanúgy viselkedik. A gyereknek magyarázkodni nem érdemes, mert úgyis a viselkedesnek fog hinni, nem pedig a szavaknak. Ha érdekel privátban megkereshetsz.. Kitartást kívánok!
2020. júl. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
megmondtuk már ezerszer, válj el, vagy törődj bele hogy így vagy úgy, de elveszíte(tte)d a fiadat. nem kell még háromezerszer kiírnod, nem fogjuk hirtelen azt válaszolni, hogy hagyd csak hadd tegyétek tönkre még jobban ezt a szerencsétlen gyereket, igazán senkit nem érdekel az ő jólléte, ha te cserébe a biztonságos, megszokott fszon maradhatsz.
2020. júl. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Férjed mit mond, miért nincs türelme? És miért nem olyat csinálnak, amit élvez a gyerek? Pl. kalandparkban is lehet közös élményt szerezni.
2020. júl. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!