Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 éves kislányom nem csak az...

2 éves kislányom nem csak az idegenektől de az ismerősöktől is fél. Apukámat hetente-kéthetente látja 1-1 órára,mostanában mégis sír ha a közelébe megy .Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Unokatesója vele egykorú,kb havonta találkoznak,ma mégis sírt mikor odament hozzá. Ma a boltban is az eladó ahogy beszélt hozzá ,el kezdett sírni. Pár hónapja lett ilyen túl félénk eddig nem volt ilyen vészes.
2020. aug. 17. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Esetleg emlékszel hogy történt e valami? Lehet hogy egy mesében látott egy ijesztő bácsit aki hasonlít apukadra, az is lehet hogy túl hangosan beszélt vagy viccelődött és ettől megijedt vagy nagyon megolelgette esetleg megszúrta a borostajaval amikor megpuszilta és megijedt tőle a kislány . Történt valami negatív ami jobban megmaradt a kicsinek. Esetleg lehet hogy ti nem csaptok a fenekere de nagypapanak ez belefér ezért valamiért így szabályozta vagy eddig is odacsapkodott de lekerült a pelus anélkül még ez ugye már fáj . Valószínű nem akarta bantani. Hallhatott e egy veszekedest megijedhetett e valamitől nála ?Sok mindenhez tarsithat dolgokat. Szerintem mondogasd neki hogy szereti nagypapa meg hogy ő aranyos és milyen cuki akarmijei vannak az hátha segít ha sikerül hatni a kíváncsiság ára az is hatásos lehet .Remélem megoldódik
2020. aug. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nem csak apukámtól fél,ez csak egy példa volt.
2020. aug. 18. 08:20
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Még kicsi, 2 éves, anyás.

Várd meg míg nagyobb lesz és jobban nyit majd az emberek felé. Nem kell itt nagy lelki problémákat keresni szerintem. Tenni max annyit tudsz hogy próbálod hogy ne csak mindig veled legyen,szokja más emberek társaságát is.

2020. aug. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is ilyen volt 2 évesen. Tényleg, még a hetente egyszer látott nagyszülőktől is félt...

Aztán félt a kopaszoktól, napszemüvegesektől...

Most 3 éves, szinte mindenkinek köszön az utcán 😁

2020. aug. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó,ez megnyugtató😀
2020. aug. 18. 15:51
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Igen, az.

Pedig én is nagyon el voltam keseredve anno.

Előző voltam.

2020. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
3-as válaszoló az is lelki eredetű hogy anyás és azt Te hoztad fel szóval nem értem mi az ellenvetésed a lelki alappal. Egyébként mint írták van hogy félt valaki a napszemuvegesektol , kopaszoktol...elso valaszolokent ugyanerre tertem ki csak nem két mondatban. És értem én hogy mindenkivel ezt csinálja de mégis egy csaladtagodrol adtál példát akihez így ismeretlenül viszonyithatok könnyebben megfogható számomra mint a mindenki. Szeparácios szorongáshoz kötődik az egész történet (ami normális folyamat)majd idővel "elmúlik"
2020. aug. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!