Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az ADHD-nak miért lehet...

Az ADHD-nak miért lehet tünete, hogy a gyerek nagyon válogatós?

Figyelt kérdés
Mi az összefüggés?
2020. szept. 27. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Ingertúlterhelés vagy az opponálás esetleg kényszeresség..


Mind jellemző az adhdra(is), minél több tünet van, annál biztosabb, hogy van valami baj.

2020. szept. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Adhd önnyugtatás, h nem csesztes el a gyereked nevelését, pedig de
2020. szept. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván azért rohangált mint a mérgezett egér már 11hónaposan és azért mászott 5-6 hónaposan 4xes sebességgel, mert az első hat hónapját elrontottam.


Ameddig az utcabeli cigányasszony gyerekét elverik, ordítva alázzák csúnya szavakkal, édességgel tömik minden második pillanatban meg hercegnőnek szólítják és tele van millió pepcos rózsaszín aprósággal felaggatva és itt szaladgál 3 évesen a nagyobb(5-7 éves)testvéreivel az utcán felügyelet nélkül, az oviban meg jólnevelt, nyugodt, feladatokat teljesítő gyerek, aki részt vesz a játékokban és énekel, nem verekszik, addig szerintem nevetséges a nevelés hatásairól ovisoknál beszélni.


Tudom megnyugtatna az a tudat, hogy a te gyereked a csodás nevelésed miatt nyugis és szabálykövető, de csak nagyon szélsőséges hatások tudják befolyásolni a gyerek viselkedését kis korban, amúgy olyanok, amilyennek születtek, ahogy az agyuk reagál a kémiai anyagokra..

2020. szept. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
3-as, így van! Az enyém autista is mellé. A mai napig (6 éves lesz) nincs tv, kütyü, mégis milliószor bolondabb, mint akiket folyamatosan azzal kötnek le. Nincs ráhagyva semmi, keményen a "nyakára lépek", mégsem lehet bírni vele. Sz*r alvó, sz*r evő (pedig no édesség és egyéb szennykaja). Pörög, hangos, impulzív, erőszakos, önfejű, opponáló, mindenen, a semmin is kiborulós stb. A fejlesztések sem érnek igazából sokat. Gyári hiba - nem kifogás, nem felelősséghárítás.
2020. szept. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

A 2-es annyira tudatlan, hogy ne is pocsékoljatok rá érveket, úgysem érti meg.

Az adhd tünete a rugalmatlanság, és ebbe az is beletartozik, hogy nem akar új ízeket kipróbálni, csak a már ismerteket. Ha meg győzködni kezded, akkor azonnal életbe lép az opponálás, nehogy már azt tegyem, amit mondanak. Szóval ezért.

Más tünete van?

2020. okt. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ki állította, hogy az én gyerekemről van szó? Általánosságban megkérdeztem, mert hallottam, hogy az ilyen gyerekek rossz evők, nem értettem az összefüggést. Köszönöm a válaszokat.
2020. okt. 4. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!