Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni, ha a gyerek...

Mit lehet tenni, ha a gyerek nem akarja csinálni a TSMT tornát?

Figyelt kérdés

Sehogy sem bírjuk rávenni, üt, rúg, csíp, harap, nincs kedve, nem akarja, tiltakozik minden erejével.

A jutalmazós módszer nem működik, csak annyit ért meg hogy kap csokit, de azt nem, hogy tennie kell érte valamit.

Mit tehetnék, hogy ne legyen szenvedés az egész?


2020. nov. 12. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Mennyi idős?
2020. nov. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
2 éves
2020. nov. 12. 20:37
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Hű az amúgy is cudar kor 😞 nincs semmi amivel jól lehet motiválni? Amit nagyon szeret? Nem feltétlen kaja. Mondjuk hogy utána elmentek a jatszora vagy ilyesmi.
2020. nov. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Azt, amit minden mással is, amikor nem akarja csinálni. Nevelni kell.
2020. nov. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, mi nem Tsmt-re, hanem egyéb fejlesztésre járunk, szintén 2 évessel.


S, nálunk is sokszor elkalandozik a figyelme, mert menne már a labdára, vagy a lejtőre. Nem épp a feladat ellen van, meg nem agresszív csak mást csinálna. (Mondjuk, ez, egy fokkal jobb, mint nálatok.)


De, nálunk segít, ha én is csinálom vele, a feladatot, vagy utána buborékfújózunk egy kicsit, vagy labdázhat.


Ha lát, s látja, hogy mosolygok meg "csinálom" én is, játéknak fogja fel és csinálja szívesen.


Sőt, amit lehet, kicsit játékosabban, vagy zenére otthon is csinálom/gyakorlok vele.


Meg, nagyon sok múlik az oktatón/gyógytornászon/konduktoron is.


Kitartást és mielőbbi fejlődést kívánok!

2020. nov. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22%
Semmit. A tsmt nem kétéveseknek való. Van olyan aki kétévesen is megcsinálja, de az én lányom majdnem 3 éves volt, amikor el tudtuk kezdeni, nagyon jó egyébként, szépen fejlődött tőle. Ha nagyon akarod gyógytornász végigcsinálja vele, de szerintem gonosz dolog az akarata ellen tornáztatni.
2020. nov. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%
Nem is való neki. Eleve egy borzalmas módszer. Ayris terápiát érdemes csinálni.
2020. nov. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a valaszokat! Próbáltuk már amiket írtatok, bevontuk a tesót is, együtt csinálta az egész család, de mintha tudná, hogy kötelező... Lassan már ott tartok, hogy hagyom a fenébe és nem érdekel az egész
2020. nov. 13. 00:03
 9/13 anonim ***** válasza:
23%
Persze. Nem érdekes. Már elég idős, hogy megmondja, mi a legjobb neki. Felesleges szülőként felelős döntést hozni, ha túl nehéz a helyzet. Legyen ahogy ő akarja!
2020. nov. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Kisfiam 2 és fél éves volt, mikor beszéd miatt otthon TSMT tornáztunk. Alapvetően nem volt vele gondja, többször még élvezte is, de volt olyan, mikor nem volt kedve, és voltak olyan elemek benne, amit nagyon nem szeretett, úgyhogy megpróbáltam ezeket előre venni. Aztán jöhetett a végére az, amit a legjobban szeret. Így egy idő után megtanulta, ha ügyesen végigcsinálja, az utolsó gyakorlatok már inkább a mókáról szólnak.

Persze olyan is volt, hogy semmire nem tudtam rávenni, akkor inkább hagytam délutánra vagy épp aznap kimaradt. Viszont másnap már mindenképp meg kellett csinálni.

Minden gyakorlathoz mondókáztunk, azt nagyon szerette és ő is mondta utánam.

Nem könnyű rávenni egy kisgyereket egy ilyen kötelező dologra, de kis játékkal, mondókákkal el kell érni, hogy sikerüljön, mert nagyon jó hatással van a gyerekre ez a fajta torna.

2020. nov. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!