Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akik jártak korai fejlesztésre...

Akik jártak korai fejlesztésre, mennyi idő volt, mire behozták a lemaradást?

Figyelt kérdés

Be hozták-e? Mekkora és mi volt a gond?

Tudom hogy minden gyerek egyedi, csak érdekelnének a tapasztalatok.


2020. nov. 16. 16:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Megkésett beszédfejlödés miatt kezdtünk járni 2 és fél évesen, 3 éves múlt mikor beszélni kezdett, gondolom fejlesztés nélkül is elkezdett volna beszélni, de féltem, hogy esetleg ennél is később kezdi el, összességében sok értelme nem volt fejlesztésre járni
2020. nov. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

3 hónapos kora óta kap fejlesztést. Mivel már ovis, így a koraiból "kinőtt", de még mindig szüksége van rá, nem hozta még be se mozgásban, se beszédben, se szociálisan a korosztályát. Most 5 éves.

Épp azon vagyunk, hogy kapjon egy plusz évet az oviban, az talán már elég lesz, hogy legyen esélye az iskolában.

Az értelmével egyébként nincs gond.

2020. nov. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos nem tudom, mi vár ránk.

Kisfiam kB másfél éves koráig megfelelően fejlődőtt, minden érdekelte, ügyes, okos volt. Fejlettebb volt a kortársainál nagy átlagban. Aztán történt valami. Nem tudom mi...

Most ott tartunk, hogy mind a kognitív készségek én mind mozgásában el van maradva a korához képest, és fogalmam sincs mitől lehet ez... ☹️

2020. nov. 16. 18:14
 4/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Milyen idős a gyermeked?

2020. nov. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
És felmérték? Miben van elmaradása?
2020. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ez sajnos mindig a probléma súlyosságától függ, hogy behozható-e egyáltalán. Mennyire fejleszthető, szinten tartható egyáltalán vagy nyílni fog az olló.

Mi a diagnózis? Van már egyáltalán? Vagy csak szerinted van lemaradás? Neurológus/ neuropszichológus látta?

2020. nov. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
2 éves. Még neurológus nem látta és konkrét diagnózis nincs. De mennünk kell. Én alapvetően olyan nagy problémát nem látok. Szavakat mond, formabedobozik, épít, játszik mindent, ki talál saját játékokat. Viszont a kérdéseimet nem teljesíti, nehezen érti meg hogy mit szeretnék.
2020. nov. 16. 19:56
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Ezek szerint marhára előreszaladtál az aggódással.

Előbb egy hallásvizsgálatot intézz!

2020. nov. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Voltunk a nevelési tanácsadóban, ők mondták, hogy kell a fejlesztés, mert el van maradva.
2020. nov. 16. 20:04
 10/17 anonim ***** válasza:
22%

El? Talán le. De mégis miben? Mert azt nem sikerült leírni.

Rajta kell lenni a vizsgálati lapon.

2020. nov. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!