Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak ha nem hallgat...

Mit csináljak ha nem hallgat rám a 4 éves gyerekem?

Figyelt kérdés
Pl. reggel 5x kell rászólni, hogy kezdjen már el öltözni mert indulni kell az oviba. Ha eszünk nem tud ülni nyugodtan, folyton szólongatni kell, hogy üljön már nyugodtan a széken. Nem tud 2 percig békén hagyni, hogy telefonáljak vagy bármi. Pékségbe vagy bárhol alig tudom elmondani az eladónak mit kérek mert folyton beszél, hiába szólok rá. Nem tudom más 4 éves is ilyen e vagy csak ő, de nekem már nagyon fogy a türelmem sajnos. Nem hallgat rám egyáltalán pedig kiskora óta rászólok mindig ha olyat csinál. Volt büntetve pl nem játszhat csak mesekönyvet nézhet, de nem használ semmi.
2020. nov. 20. 11:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
65%

"Nem tudom más 4 éves is ilyen e vagy csak ő"


Kb. mindegyik ilyen. :-)))))

Néha szabadulj ki otthonról feltöltődni, jobbat nem tudok tanácsolni.

2020. nov. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
60%

Mindegyik ilyen. 😂

Nekem a 8 éves is ezt csinálja folyamatosan.

2020. nov. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell ötször rászólni, maximum kétszer. Utána egyszerüen teszel valamit.

Az oviba pl elviszed egyszer pizsamában, hidd el, legközelebb nem fogja húzni az idöt.

Evésnél ha nem marad nyugton, akkor elküldöd az asztaltól.

Ha nem marad csöndben, amikor telefonálsz, akkor átküldöd a másik szobába.

Az üzletekben egyszerüen nem hallgatsz oda, hanem a saját dolgodat intézed.

Emellett az olyan büntetésnek semmi értelme, ami nem kapcsolódik a rosszalkodáshoz, föleg, ha idöben messzebb van.

De tényleg ne engedd, hogy ebböl egy végtelen ideig húzódó játszma legyen - egyszer elismétled a felszólítást, utána nem szórakozol vele többet.

2020. nov. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
34%

Nem látok bele az életetekbe, csak abból tudok ítélni, amit itt leírtál. Igen, a legtöbb 4 éves ilyen.

Az írásodból az jön le, hogy szegényt állandóan bacogatod... Semmi egetverően rosszat nem írtál le, hogy miket csinál. Szóval kb az jön le, hogy azért szólogatsz rá, mert úgy viselkedik, mint egy átlagos 4 éves. És gondolom, annyiszor teszed ezt, hogy már teljesen közömbös, mert állandóan rászólsz mindenért.

2020. nov. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
8 éves is ilyen? Azt hittem egyre könnyebb lesz vele, de inkább csak egyre nehezebb minden. Nem tudom más hogy bírja 2-3 gyerekkel, én eggyel is kikészülök már. Meg ez a sok betegség, hogy mindig mindent elkap, tiszta idegbeteg vagyok, hogy elküldenek a munkahelyemről.
2020. nov. 20. 12:52
 6/29 anonim ***** válasza:
87%
A könyv nézegetés ne büntetés legyen, mert soha nem fog szívesen olvasni...
2020. nov. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
34%

Ilyenek. :) tul kell elni. Lesz meg olyan is kamaszkorban, hogy nem szol hozzad hetekig.

De ne ertsd felre nekem is 3es fel a kolykom es ettol a falra maszok.. De ezzel a mondattal nyugtatom magam.

2020. nov. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Derjaderja ***** válasza:
30%

Határeset. A zizegés meg hogy elterelődik a figyelme az öltözködésről az oké, bár valami pozitív módszer jó lehet. Ha ügyes kap vmit amit beválthat vmire ha összegyűlt pár.


4 évestől igazából szerintem nem reális elvárni, hogy reggel, egyedül, rohanva öltözzön, ez egy korosztályidegen civilizációs ártalom. Az várható, hogy kis segítséggel, akár csak hogy ott tartod a figyelmét egy beszélgetéssel, nyugodt tempóban fel tudjon venni alapdarabokat.


A belebeszélés egy határon túl viszont nem oké szerintem, ez azért van, mert nem tanítottad meg erre. Én a mindjárt 2 éves lányomtól már alapszinten elvárom, hogy ne vágjon a szavamba. Pedig ő nagyon temperamentumos.


Persze ha túl kevés az interakció a gyerekkel, akkor az más téma. A boltban pl érdemes vele beszélgetni, kérdezgetni, magyarázni, és a sorra kerülés előtt szólni neki, hogy most várjon csendben amíg ott vagy, hogy ne zavarjuk az eladónénit, és utána megint fogsz vele foglalkozni.

2020. nov. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
53%

"Én a mindjárt 2 éves lányomtól már alapszinten elvárom, hogy ne vágjon a szavamba."


😂😂😂😂😂

Várd meg a dackorszakot, meg ami utána jön, okoska! 😂

2020. nov. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Nem tud még teljesen egyedül öltözni, a gond csak azzal van, hogy el sem kezdi levenni a pizsamát. Lusta vagy nem tudom mi erre a jó szó. Mielőtt megyünk boltba is mindig elmondom neki, hogy halkan meg nem tudok mindig minden játékot megvenni neki. Mégis folyton hisztizik mindenért.
2020. nov. 20. 15:57
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!