Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem állapítható meg az...

Miért nem állapítható meg az autizmus?

Figyelt kérdés

Adott egy 5 éves kislány, akin egyértelműen megmutatkoznak az autizmus jellemző tünetei. Az ujjait görcsösen tekergeti folyamatosan, nem beszél egyáltalán, nem szerepjátékozik, nem étkezik tisztán és önállóan (és alig van étel amit fogyaszt egyáltalán) későn vált szobatisztává. Ennek ellenére azt mondja az édesanyja, hogy amikor vitték vizsgálatra akkor azt mondták, hogy nem állapítható meg az autizmus. Ennek milyen okai lehetnek? Elképzelhető, hogy mivel a kislány nagyon bizalmatlan, félénk és önállótlan, így nem is tudták igazán megvizsgálni a viselkedését? A szülő esetleg elutasíthatja a diagnózis megállapítását?

Egy olyan csonka családról van szó, ahol az anyuka egyedül neveli a kislányt és sajnos elég sajátos nézetei vannak a gyereknevelésről, a fejlesztéseket sem mindig csinálja a lánnyal, problémák vannak az óvodában is, pszichológushoz is járnak... ezek okán nem értjük miért nem állapították már meg az autizmust.



2020. dec. 29. 16:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

Valószínűleg nem az a baja, azért. Millió és 1 probléma és betegség van az autizmuson kívül, ami lehet a baja.


Valami pszichológiai baja lehet inkább, mint autizmus.

2020. dec. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Nem értjük? Kik? Te és a többi mindenkit kibeszélő, marha okos anyuka? Talán ha segíteni nem tudsz, ne üsd bele az orrod!
2020. dec. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok anyuka. A kislány elhunyt édesapja a családom jó ismerőse volt. Sajnos nem sokkal a gyermek születése előtt elhunyt. Azóta én próbálom támogatni őket, már amennyire tudom.
2020. dec. 29. 17:43
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Két dolog van. Az egyik az, hogy vannak valakinek autisztikus tünetei, a másik meg az, hogy autista-e. Autisztikus tüneted biztosan neked is van, mindenkinek van, pl. ha mániákusan sorrendbe rakod a könyveidet, az már az. Vagy ha nem vagy hajlandó megkóstolni egy olyan ételt, amit nem ismersz. stb. De ilyen tünetei a legtöbb kisgyereknek vannak, főleg ha szorong, ha van valami probléma a családban. Az adhd-nak is vannak hasonló tünetei. Ráadásul a gyerekek sok minden bónájukat kinövik. Ezért az átmeneti helyzetben lévő gyerekeknél nem lehet mindig egyértelműen megállapítani az autizmust. Országonként is változó, hogy hova teszik a határt, sőt még szakemberektől is függ. Van amelyik már pár autisztikus tünetnél kiadja a diagnózist, van amelyik óvatosabb.

Az én fiamra nagyon mondták az óvodában, hogy autista, sok tünete volt, de elvittem kivizsgáltatni a Vadaskertbe, és az ottani doki azt mondta adhd. Mivel az óvodában még ebbe sem nyugodtak bele, elvittem egy másikhoz, ő azt mondta, hogy várjunk még egy évet, és utána nézzük meg. Szerencsére sok tünetet kinőtt, így végül elvetették a dolgot. Most 10 éves, és teljesen normális. De nagyon fura dolgai voltak kisebb korában.

Sok gyereknél csak iskolás korban tudják megállapítani, hiszen pl. kisgyerekeknél a válogatás, a bizonyos dolgokhoz ragaszkodás még normális is lehet, de 7-8 éves korban már nem.

Az, hogy nem tudják megvizsgálni, nem zárja ki a diagnózist, hiszen akkor is látják, ha egyértelmű. Ismerősöm kisfia nem beszélő autista, fél óra után megmondták róla, annyira látszik. Pedig ő aztán nem működött együtt.

Egyébként meg ki mondja, hogy egyértelmű autista tünetei vannak és mi alapján? Csak autistákra specializálódott pszichiáter állíthat ilyet, egy laikus nem, de még egy hétköznapi gyermekpszichológus sem mondhatja ki.

2020. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ezt én gondolom így, illetve hát nem véletlenül küldték a kisgyereket pszichológushoz és fejlesztésre is, már több helyre is... de nincs sajnos változás, értelmileg sjanos egy 2 éves szintjén van nagyjából, bár beszédileg még ott sem hiszen nem mond semmit, csak ilyen furcsa hangokat ad ki néha. Én orvos nem vagyok se semmi ilyesmi, az autizmussal foglalkozó oldalakat olvasgatom. Anyukának nem akarok semmit bebeszélni vagy ilyesmi, csak óvatosan próbálom őt rávenni hogy foglalkozzon a lánnyal többet, hiszen jövőre már iskolába kellene mennie... én csak abban vagyok biztos hogy baj van a kislánnyal és nem fejlődik. Nincs jogom beleszólni, de kívülről nézni is nehéz.
2020. dec. 29. 18:16
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudni, hová vitték vizsgálatra. Ha az Autizmus Alapítvány sem tudja megállapítani, akkor valóban elgondolkodtató, de ha valamelyik más diagnosztizáló hely, esetleg csak Pedagógiai Szakszolgálat/Szakértői Bizottság volt a vizsgáló, akkor simán benne van a pakliban, hogy egyszerűen ostobák voltak vagy kenegették a sz*rt, valamiért nem akarták! megállapítani.

Az, hogy nem beszél, nem szerepejátékozik, és későn vált szobatisztává, teljesen független az anyától, az ő sajátos nevelési elképzeléseitől. A többi esetleg lehet "miatta", de nem feltétlenül.

2020. dec. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%
"csak óvatosan próbálom őt rávenni hogy foglalkozzon a lánnyal többet"-ez komoly??
2020. dec. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#7-es miért mi a bajod? Megvan a saját életem, a saját családom, a saját gondjaim. Amikor meglátogatom őket vagy viszek nekik valamit akkor látom az elhanyagolt kisgyereket. Mégis mit kéne csinálnom szerinted? Én neveljem fel? Nem is értem egyesek mit képzelnek...Nem akarom magamra haragítani az anuykát azzal hogy beleszólok az életébe, mert akkor szerencsétlen kislánynak annyi se jutna mint most. Így hát IGEN: próbálom őt ösztökélni hogy többet foglalkozzon az egyszem gyermekével.
2020. dec. 30. 10:10
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a bajom, hogy egy szóval nem írtad, hogy anyuka nem foglalkozik a gyerekkel. Attól, hogy problémás a kislány, még nem egyértelmű, hogy ez a törődés hiányától van.
2020. dec. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Írtam már a kérdés leírásban is, hogy nem csinálja vele sajnos a fejlesztéseket sem.
2020. dec. 30. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!