Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kétéves gyerek nem akar...

Kétéves gyerek nem akar szájról olvasni szavakat. Lehetetlen így tanítani. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ha tanítani próbáljuk, ahogy tanácsolják, hogy olvasson a szánkról szavakat, szinte teljesen passzív. Nagyon ritkán látni, ahogy figyeli a szánk mozgását, de inkább dacosan csóválja a fejét.


Két éves múlt. Sajnos még nem indult meg igazán a beszéd fejlődése, két szavas mondatokat meg végképp nem tud. 😢


Volt valakinek hasonlóan reagáló gyereke?



2021. jan. 10. 18:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%

ha egészséges, nem siket, miért kéne szájról olvasnia?!

"dacosan csóválja a fejét",mi ez a baromság? mi ez a sok hülye kérdés itt, amit tuti nem nők írnak?

2021. jan. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A lányomat is először hallás vizsgálatra vittem két éves korában. Aztán a gyerek neurológiára.

A vizsgálatok után az orvos azt mondta,nem talál semmi elváltozást. És még azt is hozzá tette,ha majd mondani valója lesz megszólal. Egy-két hónap múlva megszólalt. Igaz, hogy csak néha és nem a mama papa szavkat mondta.

Pl, liba, kimész, ezmiez, nem.

Két és fél évesen viszont megugrott a fejlődésben. Kerek mondatokat használt. Három évesen oviba ment. Az ovónő megjegyezte, hogy a szókincse nagyon fejlett. Négy és féléves szinten kommunikál.

Suliban jó tanuló volt. Az idegen nyelvek tanulása nagyon könnyen ment neki. Szavaló versenyeken indult.

Szóval amint látod, a tiéd sem késett el semmiről.

2021. jan. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

1es válaszoló vagyok.


Hidd el kérdező, benne vagyok a témában, nagyon is...

Minden szó igaz,amit leírtam. Fogadd el.


Az én lányom megkésett beszédfejlődésű (a rengeteg más problémája mellett...)

Ő pl 3 éves koráig csak gagyogott. Konkrétan.


Rengeteg helyre kellett hordanom.


Viszont a TSMT tornát én 2-3 éves kor közt ajánlom. Mégpedig azért, mert a szülőknek megterhelő az idősebb, nehezebb gyereket emlegetni.

Én 1 évig csináltam a lányommal. 100x kellett majdnem minden feladatnál megemelni!!

1 év alatt begyulladt a csuklóm és a csípőm is... Ezért kellett 3 éves korában abbahagynunk.


Szóval minél hamarabb elkezdi valaki, annál jobb.

2021. jan. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
94%

Én a 4 válaszoló vagyok és ez az én kérdésem:D

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgy..


Annyit tennék hozzá, hogy aztán nem küldtek bennünket semerre a covid miatt és 2év 7 hónaposan kezdett el egyik napról a másikra beszélni, 1-2 hétig szavakat használt aztán 1-2 hét rövid monatozás, most 3 éves múlt 2 hónappal és összetett mondatokat használ.Semmivel nem beszél kevesebbet vagy rondábban mint az a gyerek aki 2 éves korában már mondatokban beszélt vagy sok szava volt.

2021. jan. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam. 2db szót mond összesen... senkit nem zavar...

Eszembe nem jutna szájról olvasással tanítani.

2021. jan. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Szia! Van valami változás? Milyen amúgy a viselkedése?
2021. jún. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

16: Köszönöm a kérdést.


Sokkal jobb a helyzet, elkezdett beszélni. Még a mondat alkotásban van elmaradva kicsit, de már jó úton halad.


Magától is volt áttörés, de beírattuk bölcsibe, ahol a társaság megtette jótékony hatását és ez is sokat dobott eddig. (Még nem olyan hosszú ideje jár)


A viselkedése változó, de a bölcsiben jó gyerek és jól vette az akadályokat, szabályok megtanulását. Sokat dicsérik.


Mi is szinte teljesen megnyugodtunk.

2021. jún. 2. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!