Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Olvastátok már a gyereketek...

Olvastátok már a gyereketek naplóját?

Figyelt kérdés

Az ágyából esett ki és aggasztó rajzok vannak benne. Nagyon rosszul érzem magamat amiért megnéztem, nem tudom, hogy helyesen tettem-e. Arra gondoltam, hogy lefotózom és megmutatom egy pszichológusnak,viszont ha azt mondja, hogy van okom aggódni, akkor muszáj lesz bevallanom a gyerekemnek.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Nem szeretném, ha megromlana a kapcsolatunk!



2021. jan. 23. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen aggasztó rajzok?
2021. jan. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves? Tinikoromban én is rajzoltam ilyesmiket (nem csak a naplomba).

Szerintem csak próbálj nyitottabb lenni felé.

2021. jan. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%
Napló? Amikor minden digitális? Még a budilehúzót is programozhatod, hogy helyetted húzza le.
2021. jan. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A rajzok nagyrésze színes firka, mint amit a kisgyerekek csinálnak. Elég groteszkek, zavarosak. Vannak anatómia rajzok, ember, állat, azok már nem firkák, és mellette ''érdekességek''az adott testrészről. Találtam benne tervet madárcsapdáról meg utána egy listát a kellékekről meg a folyamatról, hogy hogyan lehet átlátszóvá(???) tenni. Vannak ábrák, hogy csontokat hogyan lehet összerakni, hogyan lehetne elfogni bizonyos állatokat, a környéken merre látott olyat. Vannak olyan rajzok, amik más rajzok alatt vannak. Azokat nem szedtem ki, mert akkor észrevenné, elég jól leragasztotta őket.
2021. jan. 23. 13:07
 5/9 A kérdező kommentje:
17 éves a fiam.
2021. jan. 23. 13:07
 6/9 A kérdező kommentje:
Mármint a madarat hogyan lehet átlátszóvá tenni. Nem tudom, hogy az mit takar, de angolul van a lista a hozzávalókról.
2021. jan. 23. 13:13
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Kicsit ijeszto egy majdnem felnottol
2021. jan. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%

Nekem ez csak természettudományos érdeklődésnek tűnik. A szervek, testrészek iránti érdeklődés tökre rendben van. Az állatpreparálás ugyan nem éppen egy hétköznapi hobbi, de baj nincs vele és tényleg tök érdekes téma. Ha az lenne, hogy kínozza az állatokat vagy gyújtogat az már inkább lenne aggasztó.

Egyébként mivel nem szándékosan néztél bele a holmijába, lehet, hogy érdemes lenne rákérdezni. Megmondod, hogy leesett, kinyílt, megláttad, és tényleg ilyesmi érdekli-e, miért érdekli, stb. Persze nem elítélően vagy számonkérően. És persze hozzáfűzve, hogy semmiképp nem néznél bele szándékosan.

2021. jan. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

1.) Ne olvasd el a 17 éves (saját?!!) fiad naplóját.


2.) Szerintem, ha amúgy nem elmebeteg, akkor nem az ilyenekből fog kiderülni, hogy elmebeteg. Persze megmutathatod akárkinek, meg el is mesélheted neki, de ne lepődj meg, ha utána 1-2-10 évtizedig nem áll szóba veled.


3.) Biológiai érdeklődésűként (bár engem főleg a növények nyűgöztek le), anno nagyon érdekelt, hogy hogyan lehet egy levelet úgy elbontani, hogy csakis a levélerezet maradjon belőle. (Ezt díszítési célra használják.) Jó sok évtizeddel ezelőtt ez egy megoldandó probléma volt. Aki megoldotta, kb. meggazdagodott. belőle. Miért ne lehetne ezt csontokkal is?


(Nagynéném állandóan bukdácsolt bioszból gimiben. De a biosztanár azt mondta, hogy aki hoz egy csontvázat a szerzár számára, az kap egy ötös. Úgyhogy nagyanyám levágott tyúkot/kacsát, döglött macskát/egeret/verebet/gyíkot főzött ki szakmányban, szép feérre a csontokat, a húst kipiszkálta, és odaadta Blökinek.

A nagynéném meg éppen átcsúszott bioszból.

Nagymamám nem volt elmebeteg, ezt bizton állíthatom.)

2021. jan. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!