Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » ÜDv mindenkinek! Két kisgyerme...

ÜDv mindenkinek! Két kisgyermekem nagyon sokszor nem akar este aludni és vergődnek, játszanak, kacarásznak stb...mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy harmadik gyermek is, egy fél éves kislány, nem hagyják őt aludni ezzel és persze minket szülőket sem hagynak pihenni. Egy nagyobb szobában vagyunk közösen átmenetileg pár hónapra.

Nem használ semmi. SEm szépen kérés, sem fenyegetés, sem sarokba állítás (ettől sírni kezd, megígéri a csendet aztán mintha misem történt volna folytatja a ramazurit...) játéktól eltíltás semmi az égvilágon. Még csak a verést nem próbáltuk de nem is szeretnénk! Viszont teljesen tönkre megyek abba, hogy telibe sz.rnak. Hiába vagyok higgadt, kedves stb, akkor is csinálják tovább a fesztivált - pont ugyanúgy mint amikor kiabálok. SZaladgálnak, dumálnak, hangosan nevetgélnek stb.

Tudom, örüljek, hogy vannak, egészségesek és boldogan elvannak. IGaza is van annak aki ezt mondja - mégis az esetek nagyobb részében képtelen vagyok így felfogni... van amikor meg dolgoznom is kellene ilyenkor este még és azt sem lehet tőlük...


Ha valakinek van ötlete, hogy miért vesznek semmibe mindent amit mondok szívesen fogadom. Nyilván valahol valamit elbaltáztam náluk, építő kritika segíthet... Mit szúrtam el és hogyan lehetne helyrehozni. Gondolom ez hosszú folyamat lesz, addig is van e valami tippetek hogy hogyan vészeljem át ezeket az iszonyúan idegesítő estéket...


5 éves a lány és 7 éves a fiú.



2021. jan. 26. 20:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy a hugi születése közre játszhat...Esetleg du.jól lefárasztani őket játszótéren,nagy séta...stb Lehet,hogy hülyeség amit írtam..Vagy elvenni tőlük valamit amit szeretnek ha pl.9-kor nincsen csend.Nehéz ez nekik is szerintem mármint az egy szoba mindenkivel és a kis tesó is!
2021. jan. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
45%
Minél előbb olyan helyre menni ahol mindenkinek van saját szobája
2021. jan. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

2-es koszi jar a taps. Nyilvanvalo dolgot felesleges :)

1-es, Mindent probaltunk amit irtal :(

2021. jan. 26. 21:49
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Oviba suliba járnak? Vagy az ovis otthon van? Sulis gyerkőc napközis pl?

Hány órakkor van ez a ramazuri? Ha mondjuk 8kor raknád le a kicsit de a nagyok pörögnek..akkor vidd ki őket konyhába/nappaliba stb. Ott adj nekik elfoglaltságot. Mondjuk a nagyobbnak elolvasni 1 kismesét,amit utánna elmondhat neked. Az ovis közben rajzoljon arról amit a tesó mesél. Esetleg gyurmázni pl. Azzal le tudod őket ültetni.

Mióta vagytok egy szobában? Lehet új az élmény nekik.

Ami még talán eszembe jut hogy teljesen lekapcsolni a lámpát. Vak sötétben csak nem ugrálnak.

2021. jan. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Koszi a tippet 4-es. 4 honapja vagyunk igy - eleinte csendben voltak - aztan mar csak ha kozejuk ultem - aztan mar igy sem.

Senki nem jar sehova most a virus miatt mindenki itthon van...

2021. jan. 26. 22:46
 6/23 anonim ***** válasza:
20%
3om hiába flegmázol ha te is tudod hogy ez a megoldás.
2021. jan. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Valószínű nincsenek lefáradva.

Esti rutin meg van? Esti mese? Esti beszélgetés esti babusgatás?

Nálunk is jelenleg ugyan ez a helyzet, annyi különbséggel, hogy ők folyamatosan benyalnak valami ovis nyavaját ami miatt 1 hét ovi után 2 itthon vannak kb.. 🙄 Nekem 6 és 3 éves a nagy. 7 hetes a legkisebb, ez is közrejátszik. Kevesebb idő kevesebb babusgatás jut rájuk,annak ellenére, hogy igyekszünk egyensúlyt teremteni.

2021. jan. 27. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Koszi 7 es es kitartast nektek :)


Van mese, van babusgatas es megis csinaljak a fesztivalt. Akkor is amiko majdnem sirok

Mar

Az idegtol...

2021. jan. 27. 07:17
 9/23 anonim válasza:
45%
Mennyi képernyőt nézhetnek (telefon, tv, laptop...)?
2021. jan. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nincsenek elfáradva. Ekkora gyerekek a csak otthonléttől bizony megbolondulnak. A nagy sem jár iskolába, kisebb sem oviba? Nem csodálkozom, hogy ilyenek. Ha mást nem, akkor legalább nagy sétákra menjetek napközben.
2021. jan. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!