Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Beteges bogárfóbiája van a...

Beteges bogárfóbiája van a gyerekemnek, mit tegyek, hova vigyem?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve kezdődött, hogy betegesen elkezdett rettegni mindenféle rovartól, különösképp a legyektől, de legyen az bármi ami repül : katica, poloska stb.

Rettenetes volt a tavalyi év így vele, egész nyáron a 4 fal közül nem lehetett kimozdulni. Reméltem hogy a tél alatt lecseng, de nem csengett sajnos. Fél, retteg, sír, ordít, ez nem normális amit csinál. Soha semmi nem csípte meg, fogalmam sincs ez mitől alakult ki. Ki tudna segíteni? 5 éves.


2021. jan. 30. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen jellegű, erős pánik már nem normális, amikor már a hétköznapjaira is ekkora hatással van. Érdemes lenne gyermekpszichológushoz vinni, de legalább a gyerekorvossal beszélni. Te beszélgettél erről vele? Volt valami rossz élménye? Mivel magyarázza a félelmet?
2021. jan. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Én nem hagytam volna hogy ennyire irányítsa a család életét, hogy nem mentetek ki a gyerek miatt a házból hónapokig. Holnap vasárnap, szépen felöltözteted, és elmentek sétálni, akkor is ha üvölt, vagy csak kimész vele a kertbe, szépen leülsz vele, hogy ne legyen egyedül, de az ajtót bezárod, nem mehet be.

Ha meg hajlandó vagy rá, akkor gyerekpszichológus, ha van a környéketeken. Ez már magától nem fog elmúlni. Óvodás gyerek, mit csinál majd az oviban ha vissza kell menni, vagy a suliban? Soha többet nem megy ki?

Nem megoldás sajnos, hogy ebben az esetben ráhagyjuk, hogy jajj szegény lelke. Vagy kiviszed, vagy mész vele a pszichológushoz.

2021. jan. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
A nettó erőszakolástól nem lesz ám jobb a helyzet, sőt, majd még a szülőkre is ki lesz akadva, hogy nem számíthat rájuk és nem értik meg. Egyértelműen gyermekpszichológus kéne, minél előbb
2021. jan. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnám fel csak így.

-Rajzoljatok együtt bogarakat, meséld el, mit csinálnak, hogyan élnek a bogarak

- vegyél neki bogaras mesekönyveket.

-Bogyó és Babóca nettó bogárgyülekezet, kedves, szívmelengető sztorik vannak velük :)

-Jöhetnek a döglött bogarak. Vigyél be neki egypárat, nézze meg mindig egyre közelebbről. Mászass a saját kezeden katicát, és mondd hogy látod anyát se bántja stb.

2021. jan. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%
4 vagyok. Egyébként nekem durva fóbiám volt csigákkal, meztelencsigákkal. Amíg a városban éltem, addig ez nem volt mindennapos gond, viszont amikor falura költöztünk, minden nap ki kellett mennem a járdára és kerülgetnem a halálos félelmem tárgyait. De ha nem tettem volna, nem tudtam volna dolgozni járni, meg kellett szoknom. Eleinte még az úttestre is elkerültem miattuk, olykor fel is sikoltottam, vagy futottam a járdán, csak hogy ne is lássam őket. Ma már könnyedén elmegyek mellettük. Persze egy kisgyerek más, nem lehet csak úgy bedobni a mély vízbe, komolyan sérülhet lelkileg. Ezért írtam a fenti tippeket.
2021. jan. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
A fiam a telekre nem akart menni jó darabig, mert egy búgós lámpa van ott. Tanácstalan voltam, aztán kitaláltam valamit, ami felülírta a lámpa búgását,és jött. A legújabb, a kézmosási mánia, bármihez hozzáér, már mossa is. Reménykedem benne, hogy kinövi ezt is.🙂
2021. jan. 31. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
77%

Én is annak a híve vagyok, hogy nem szabad szembesíteni a félelmével, mert lehet, hogy még nagyobb sokkot fog okozni.

Valamivel úgy "csábítsd" ki, ami eltereli a gondolatait a bogarakról. Valamivel, amit szeret csinálni, és nem tudna rá nemet mondani.

2021. jan. 31. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Àh, jelen, az én gyerekemnek is. Tőlem leste el, mert a sötétben repkedő poloskától na meg a pókoktól én is irtózom, és persze ilyenkor bementem a gyereket, pl bújjon a takaró alá, amíg levadászom a poloskát..


Ellenben ha pl szöcskét fogunk, ami ritka cuki állatka, ő se és én se félek, fogjuk a kezünkben, meg ha van valami program, ami elveszi a figyelmet, akkor nem érdekel épp hány hangya és pók mászik a fűben a talpam alatt, de ha csak lesek ki a fejemből, és ott terem egy pók, hát a frász kitör.. Vagy ülök és rámszàll, mikor nem veszem észre egy rovar és belenyúlok.. Brr.. rajtam van az ízelt lábaival..


Amit tudsz tenni, hogy eltereled a figyelmèt, nem hagyod eluralkodni a pánikot, és ha meg is említed, gyorsan letudod pl”igen, ott van, de csak apró, ú nèzd milyen magas az a fa, gyere másszuk meg!” és erőszakosan nem veszel tudomást ha mondani akarja és stresszelni magát a rovarral, kitartasz az elterelés mellett, bárhogy rinyàl.

2021. jan. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!