Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy bírjátok a Tsmt tornát?

Hogy bírjátok a Tsmt tornát?

Figyelt kérdés

Most kezdtük egy 2 éves gyerekkel. Üvölt, tiltakozik,fél, kikel magából a tornagyakorlatok alatt. Nem is tudunk rendesen egy gyakorlatot se elvégezni, annyira kapálózik.

Tudom, hogy meg kell csinálni, tudom, hogy a javát szolgálja,de belül vele üvöltök.



2021. febr. 1. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Talán hamarabb kellett volna, még babakorában elkezdeni. De mi a baja? Nem érti meg, hogy mi történk? Másban is ilyen kezelhetetlen? Nem lehet vele beszélgetni? Azért a Dévény és a Tsmt nem embertelen kínzás. Én kimennék a helyedben. Sokszor csak a szülőnek megy a műsor.
2021. febr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1 évig csináltuk. Az én lányom elég türelmes volt, viszont nekem begyulladt a csuklóm és a csípőm a rengeteg emelgetéstől.. Majd minden gyakorlatnál 100x kellett megemelni..

Eleinte 2x-3x tiltakozott, de a közben énekelt dalok miatt megszerette.

2021. febr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem én határoztam meg, hogy most kezdjük a tornát.

Mivel autista, így nem érti meg/nem akarja elfogadni, hogy tornázunk.

(és nem tudok kimenni, mert itthon tornáztatjuk)

2021. febr. 1. 21:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1: a Tsmt-t otthon is csinálni kell, a szülőkkel, nem lehet kimenni.

Mi 10 hónapos korában kezdtük, akkor még szerette az egészet. 1 éves kora után a labdásoknál meg a gördeszkáson üvöltött. Másfél éves kora után már a plédeseknél is.

Szerencsére már nem kell csinálnunk.

Igazából nem tudok neked tanácsot adni. A Tsmt-s szakembernek nincs valami ötlete?

2021. febr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs, annyit mondott, hogy nem baj, ha üvölt, arra figyeljünk, hogy helyesen csináljuk meg a gyakorlatot.

De pl lehetetlen háton megtartani a plédben. Amint elkezdjük hintáztatni, már fordul is meg.

2021. febr. 1. 21:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt csinálta az én fiam is. Esetleg valamit a kezébe adni, ami érdekli és ritkán kapja meg. Nálunk ilyen volt a távirányító.

Persze ő még kisebb volt, mostmár nem izgatná semmi csak, hogy szabaduljon.

2021. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Baromi nehéz, pedig nem autista, csak megkésett beszédfejlődésű.

Van mellette egy tesó is, aki miatt nehezítve van.


Nálunk bevált, hogy rajzoltam a kedvenc mesefigurával egy táblázatot, amit kiraktunk.

Azon naponta jelöljük, hogy aznap hogy sikerült.

De vannak napok, amikor nem hatja meg.

3 hónapja csináljuk

2,4 éves

2021. febr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%

Én kerestem egy olyan terapeutát, akinek az a véleménye, hogy a kínzós tsmt nem jó, csak ha örömmel részt vesz benne a gyerek.

Leírom hogyan volt, lányom csak nem beszélt, emiatt kellett.

2 évesen bölcsis torna, tsmt terapeuta tartotta, csoportos: nem szerette, abbahagytuk.

2 és fél évesen kiirattam egy otthoni programot: nem akarta, elszaladt, hagytuk.

Közel 3 évesen találtuk meg azt a terapeutát, aki megkérdezte mi az, amit szeret a lányom, milyen gyakorlatot, és abból összerakott egy otthoni programot. A lányom nagyon szerette és 2 hónap alatt megtanult beszélni.

2021. febr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Tudom, hogy most nem ez a lényeg, de 2 évesen honnan tudjátok, hogy autista?
2021. febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!