Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Rosszevő gyerekek szülei: van...

Rosszevő gyerekek szülei: van ötletetek, hogy mi alapján válogat a gyereketek?

Figyelt kérdés
Bizonyos állagú, illatú, hőmérsékletű, színű, ízű ételeket preferál? Vagy esetleg abban a cipőben jártok, mint én, hogy fogalmam sincs, hogy mi a baja, mert kóstolni sem hajlandó a gyerkőc?

2021. febr. 4. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam se zöldséget, se gyümölcsöt nem fogyaszt nyersen, de főzve sem nagyon, pedig millióféleképpen próbáltuk rávenni, hogy legalább megkóstolja, semmi. Egyetlen egyszer adott valamiféle választ arra, hogy miért nem, azt mondta: "Mert nem ízlik a színe!" Köszi... Remélem kinövi, mert így eléggé behatárolt az étlapja. Ja, 8 éves lesz áprilisban.
2021. febr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, semmilyen főtt ételt nem eszik, vagy olyat, amit kanállal kellene enni.
2021. febr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is van gond de a fiamnak ASD-je van. Rosszabb napjain csak nyers gyümölcsöt eszik csak, jobb napján szilárdabb textúrájú ételt is hajlandó enni, de pl húst egyáltalán nem eszik. A lényeg hogy a szükséges vitaminok bentlegyenek meg a fehérje, mi pl fehérje szelettel oldjuk meg amikor jó napja van azt megeszi meg vitamin szájspray-el.
2021. febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Nincs ami alapján válogatna, egyszerűen ilyen vagy olyan kedve van, van valami hülye gondolata, hogy na ez most nem szimpi, és simán meg sem kóstólja, sokszor mèg azt se, amit előtte kért, és jóízűen megevett. Ilyenek, hogy reggel megevett egy tükörtojást, ő választotta, vacsorára már nem kell neki(nyilván újat sütök ugyanúgy), majd az “undorító, fujj”


Teljesen kikészít ezzel. Korábban azt hittem állagra meg színre megy, de neeem, a lekvár undorító, a puding az nem!


Vagy pl szereti a rántotthúst(legtöbbször), érzi a finom illatot, jön a konyhába, hogy “hú, minek van ilyen jó illata”, mondom neki, hogy rántotthús lesz, erre “fúj gusztustalan”. Szerintem egyszerűen élvezi a figyelmet, amit a válogatóssággal kreál.

2021. febr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsőszülőtt lányom nem eszik semmilyen főzeléket, ha bármilyen zöldséget lát félre kotorja vagy meg sem eszi. De általában ránézésre eldönti, hogy azt nem szereti. 🙄 Na ilyenkoe jön a vétó jog amikor 1 falattal muszáj megkostólnia, hogy biztos legyen benne, hogy ő azt bizony nem szereti..


Érdekes, mert a salátát savanyúságot nyersen a zöldségeket viszont szereti.

Ki érti ezt? 🙄🤔


A lényeg, hogy legyen hús,

krumplipüre,tészta, sajt, tejföl és húsleves.

2021. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én 1 éves fiam, először mindent megszagol, utána ha tetszik neki akkor megkóstolja és ha ízlik neki, akkor megeszi. De ha szaglásra már nem tetszik neki, akkor hiába adnám, eltolja maga elől, vagy elfordítja a fejét, jelezve, hogy nem kell neki. Még a száját se nyitja ki. Válogat.
2021. febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is kezdett a nagy rossz évi enni. Bevezettük a -szabályt hogy nem kell megenni de meg kell kiszólni.

Érdekes hogy így az ételek 90%-át megeszi.

2021. febr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7-es!

Hogy vetted rá, hogy megkóstolja? (Jutalmazás és szankció ellenében sem kóstol a kisfiam.)

2021. febr. 5. 08:16
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Atya ég most látom mennyi mindent át írt a telefonom 😱

Kicsit már fáradt voltam nem is néztem csak pötyögtem 🤣

Én egy nagyobb volumenű jutalmat rebegtettem meg neki de hoszabb távon.

Ha hétfőtől péntekig minden nap megkóstolta amit főztem akkor szombaton elmentünk a pepcoba és választhatott valamit. Ne gondolj nagy dolgokra ilyen 1000-1500 forintos történetek.

Vagy ha megkóstolta a kajákat akkor hétvégén elmentünk sutizni/fagyizni.

Szerencsére nálunk ez bevált mert a kisasszony nagy pepco fan.

2021. febr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

én kölyökként nem ettem meg semmit, amit túl hosszan kellett volna rágni (zsíros húsok stb...), aminek behatárolhatatlan állaga van (főzelékek, darált hús, igen, rossz napjaimon a hamburger is fura.), és irtóztam a kanáltól, tehát a levesek kiütve (inkább elcseszekedtem a villával felszúrkálni a tésztákat, mint kanalazva megenni...), rosszul voltam bármitől, ami megnedvesítette a szendvicsemet, pl uborka, paradicsom, és utáltam mindent, amin szósz van (nem látom, melyik darab pontosan micsoda). Ezen kívül nem érintettem meg az ételemet kézzel, mert csak.

ja meg úgy alapállásban rühelltem minden étkezést, mert az egész az üvöltözésről, a büntetésekről, a megszégyenítésről szólt.

és itt a furcsa tény: a fent sorolt dolgokat a mai napig, fiatal felnőttként sem vagyok hajlandó elfogyasztani. de hirtelen nem is számítok "rossz evőnek", mert otthagytam a barom szüleimet a francba, és vannak kedves és jól nevelt lakótársaim, akik nem csesztetnek az étkezésemmel. mindenkinek magánügye.

az én ötletem az, hogy hagyd a francba, szerintem nem ér a zöldborsófőzelék megkóstolása annyit, hogy még felnőtt fejjel is rosszul legyen az "ebéd a szülőkkel" programponttól.

2021. febr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!