Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lemaradt a kislányom mozgásfej...

Lemaradt a kislányom mozgásfejlődésben, már nem tudunk lassan mit kezdeni vele, mással is volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Az egész ott kezdődött hogy nagyon feszes volt, egy hónaposan kezdtük a Dévény tornát, amit rendszerint végigsírt, 7 hónapos koráig jártunk, akkor még nem fordult át. Végül 7,5 hónaposan elkezdett az egyik irányba hasra fordulni, rá két hétre hanyatt vágni magát, de csak puha felületen. Dévény már semmit nem ért, álltak széttett kezekkel. Továbbmentünk neurológiára, ahol megállapították hogy van olyan reflexe ami nem épült le, járjunk tornára. Ott már akkor is sír ha elkezdem a föld felé rakni, ezért azt beszéltük meg hogy itthon csináljuk az ott megbeszélt gyakorlatokat. Itthon persze nem akarja, feszíti magát, sír, nyafog... Már kezdek ott tartani hagyom a fenébe az egészet, lesz ami lesz, erre a védőnő ma elkezdte hogy már ülni kellene stb. Közben a gyógytornász is húzta a száját hogy olyan kis sírós, és mindig csak a nyunyókáját gyömöszölné torna helyett, lehet pszichológus kellene neki, és amúgy otthon milyen a helyzet? Mintha bántanám a gyereket.


Szóval most már kezd elegem lenni az elvárásokból és a végigsírt tornákból, másfelől meg megrémít hogy tanulási nehézségei lesznek, lemarad stb.

Most ott tartunk, hogy egyik oldalra fordul hasra, nem kúszik-mászik, nem ül és 9 hónapos.


Alapvetően mosolygós nyugodt kislány, de szerintem már rajtam is érzi a feszültséget. Mit tegyek?


2021. febr. 16. 16:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Vissza vinném dévényre. Enyém is sírt minden alkalommal,szar bolt,kibírtuk.
2021. febr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyok hozzáértő, de szerintem is le van maradva, én budapesti vagyok, más volt a probléma, de voltunk a korai fejlesztöben és a fejlesztöház nevű helyen, mindkét helyen többféle szakember van és sokféle torna, terápia. Tsmt vált be nekünk a legjobban azt otthon is lehet csinálni. És a helyedben elvinném egy,másik fejlödésneurologushoz is.
2021. febr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Sír igen de ez van. Fiam is az első 8 alkalmat biztos végig üvöltötte.

Ha a jelenlegi tornász nem jó keress egy másikat, sírni fog de szüksége van a fejlesztésre.

2021. febr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Nemcsak dévény van a világon, lehet nem is jó neki, mivel nem fejlődött tőle, keress mást!
2021. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
9 hónapossal mit kezdjen a pszichológus? Ne add fel a fejlesztést, nem vagy egyedűl, sok gyerek sír. Nekünk egy időre abba is kellett hagyni, aztán mással újrakezdtük.
2021. febr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Általában ezeket a tornákat végigüvöltik az elején de van, hogy végig, amíg jàrni kell.


A legtöbb gyakorlat kényelmetlen nekik.



A gyerekemmel később lkezdtünk gyógytornára járni (2 èves)

Neki is beragadt reflexe is van.

Hát ami arra irányul még most fél év múlva is hisztizik miatta...

2021. febr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Dévényre vidd vissza. Mi egy évig jártunk. Folyamatosan sikított. Ültem mellette és hallgattam. Hiába sajnáltam szegényt de tudtam, hogy ez kell neki sajnos.
2021. febr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

Ne vidd vissza Dévényre, Tsmt-re vidd.

Nekünk ugyanez volt.


Csecsemőkori nyaki reflex nem épült le.


10 hónapos koráig jártunk Dévényre, aztán már csak Tsmt-re, amíg nem kezdett el járni.


Így alakult:

Forgás - 8 hónaposan

Kúszás - 9.5 hónaposan

Felállás, fal mellett lépegetés - 13 hónaposan

Ülés, mászás - 14 hónaposan

Járás - 17 hónaposan


Jó, hogy jártatok Dévényre, ártani nem ártott, de már felesleges. A tsmt segíteni fog.

Hidd el, tudom mit érzel.

Nem lesz semmi baj. Minden lemaradást be fog hozni.

Kitartást!

2021. febr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

Keresnék egy normális gyógytornászt. Nem Dévényest. Az normális hogy sír, ellenkezik, de normális gyógytornász ezzel egyrészt tisztában van, másrészt ezer trükk van a tarsolyában, hogy hogy lehet minimalizálni az ellenkezést és bőgést.

Mondanám egyébként hogy próbáljátok ki a HRG-t, de nem tudom hogy bárhol nyitva vannak-e az uszodák.

2021. febr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ami felénk van:

TSMT inkább 3 éves kortól vállalják

uszoda: csoportos órák nincsenek egyénit tartanak súlyosan sérült gyerekeknek

Dévényes azt mondta izomtónus problémák kezelve lettek - több mint fél évig jártunk hetente

Most olyan gyógytornásznál vagyunk akinek van neurológiai tapasztalata.

Nem mondom hogy boldog vagyok de folytatjuk, csak tényleg nagyon bosszant hogy napi szinten csináljuk és ellenkezik, sír közben.


Ahol voltunk neurológián ott gyógytornász is nézte.

2021. febr. 16. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!