Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehet, hogy autist a 2 eves...

Lehet, hogy autist a 2 eves gyerekem?

Figyelt kérdés

23 honapos a kislanyom

Szenzorosan eleg erzekeny

Egyetlen szot se mond meg hangutanzot se

Nagyon tavolsagtarto MINDENKITOL aki nem en vagyok vagy az apja vagy a mama

Ha nem engedek meg vmit eszeveszett duhrohamot kap es mindenaron meg akar harapni valamit mergeben ha en vagyok a legkozelebb akkor engem... iszonyu agressziv lesz

1,5 eves koraig CSAK tapszert volt hajlando enni. Ma mar azt eszi amit mi

Nem tudja a tipikus mondokakat utanozni mint csipcsip csoka stb

Ha vmit nagyon akar repdes a kezevel


Viszont

teljesen jo a beszedertese

utanoz hetkoznapi dolgokat mint torolgetes porszivozas telefonalas (fulehez emeli) ilyesmi

A gyerekek tarsasagat kedveli

Mutogat

Utasitasokat megert es vegrehajt


Aggodnom kene?


2021. febr. 25. 23:00
1 2
 1/15 Derjaderja ***** válasza:
88%

Ház ez alapján egy tipikus 2 éves az introvertáltabb fajtából.

A beszédfejlődése nem gyors, de ez nem jelent önmagában semmit.

2021. febr. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
nem feltétlenül autista. 1-2 autisztikus tünete lehet, de kinőheti
2021. febr. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
és ha autista, mit csinálsz?
2021. febr. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

3, mondjuk fejleszti, hogy jobban megbírkózzon ezzel a világgal a gyerek és a szülő is?

Egyébként hamarabb mondanám, hogy adhd.

Az SPD sem csak autistákra jellemző, többségében az idegrendszeri éretlenség okozza, így éréssel (ha kell fejlesztéssel) múló tünet.

A helyedben kérnék beutalót neurológushoz vagy elvinném magánba.

2021. febr. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13%
Le lehet nullázni, de azért kérdeztem, mert az autizmus sem a világvége, itt mégis mindenki úgy retteg tőle, mintha másféle fogyatékosság nem is létezne.
2021. febr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%
Fejleszteni meg így is, úgyis kell, ha le van maradva. Csak most az autizmustól való rettegés a trendi.
2021. febr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
9%
Lehet, hogy inkabb te vagy az: harmadszorra teszed fel ezt a kerdest ugyanugy.
2021. febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ne haragudj en ide tettem ki ezt a kerdes meg a sima baba topicba ahova szinten odakommentelted h minek tettem ki ide is. Egyreszt tobb helyrol tobb valsz johet. Masreszt kepzeld tudni akarom ha autista h elkezdhessem fejleszteni


Te meg jobban tenned ha eljarnal pszichologushoz v vkihez aki segit mert gondolom neked tenyleg autista a gyereked es lathatolag eleg fusztralt vagy tole.


Es igen vannak az autizmusnal rosszabb betegsegek is, amugy ez relativ h ki mivel tud konnyebben megbirkozni, de azert ne csinaljunk ugy mint az autizmus csak egy kis aprosag lenne, szornyu dolog, foleg h nem csak egy picit erintett a gyerek

2021. febr. 26. 13:10
 9/15 A kérdező kommentje:
Es nem az autizmustol feles lett trendi hanem sajnos drasztikusan megnovekedett az autistak szama az utobbi 1 evtizedben... nyilvan fel tole mindenki foleg h ki se derul 2-3 eves kor elott, boldogan babazol aztan egyszercsak kiderul h az egesz el van cseszve. Gondolom ha valaszthatnal te is azt szeretned h egeszseges legyen a gyereked
2021. febr. 26. 13:12
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem szóltam méghozzá, csak meg szeretném erősíteni az első két választ, jó választ adtak (foglalkoztam gyerekekkel a szakmámból eredően). A soraidból csak egy mondat, amiről nem tudhatjuk pontosan, hogy mit fed, mégpedig hogy szenzorosan érzékeny.


Mennyire érzékeny szenzorosan, és pontosan melyik érzékszerve van érintve?


Megsúgom, hogy ha valóban kirívóan szenzorosan érzékeny volna, önmagában ez akkor se utal az autizmus spektrumzavar tünetEGYÜTTESRE. A szindróma (azaz tünetegyüttes) attól szindróma, hogy TÖBB, bizonyos tünet közül legalább 70-80%-ának egidejűleg kell jellemeznie az illetőt a diagnózishoz.


Tehát ha csak abból indulok ki, ímiket írtál, szó nincs autizmus gyanúról. Persze élőben látni egy gyermeket más. Viszont megnyugtatlak, hogy önmagában egy tünet (sőt, 2-3 tünet), amely egy bizonyos szindrómára jellemző, önmagában még nem jelent diagnzóist arra vonatkozóan, amelynek -jelen esetben az autizmusnak- a tünetegyüttesét vizsgáljuk.


Ha csak a kérdező által írtakból indulok ki, akkor egyetlen bajt lehet elképzelni a soraid alapján: esetleg azt, ha túlzottan érzékeny szenzorosan, de az esetben SEM autizmusról volna szó, lévén az autizmus egy tünetEGYÜTTES, azaz kevés önmagában a szenzoros érzékenység az autizmus diagnózishoz. Olyan esetben azonban szervi, agyi, vagy idegrendszeri másfajta zavar lehetséges esetleg. De autizmus semmiképp, ha nincs más gyanús tényező.

2021. febr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!