Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért olyan nagy a külömbség...

Miért olyan nagy a külömbség az iskolai, és az otthoni viselkedés között?

Figyelt kérdés
Az unokám elsö osztályba jár. Mivel egyke, tulságosan sok meg van egedve neki. Az iskolában nagyon fegyelmezetten viselkedik, a tanitónő soha nem panaszkodik rá. Nagyon figyelmes, szofogadó. De otthon, bármilyen lehetetlen dolgot kitalál, vagy szeretne valamit megkapni, ha nem éri el a szándékát, addig hisztizik, amig anyuka, vagy apuka már nem birja, es enged neki. Gondolom, eléggé általános, sok gyerek van igy. Mi a helyes modszer ezt kezelni?
2021. febr. 26. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolában meg vannak szabva a határok+ a társai előtt cikinek érzi a hisztit
2021. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A probléma többrétű. Egyrészt teljesen normális, hogy az iskolai követelményrendszer után otthon elenged, ez azt jelenti, hogy otthon jól érzi magát, ez ugye egy jó dolog. Ha kicsit rosszalkodna, én abban nem látnék gondot. De a hiszti más kérdés, abban nem szabad engedni, akkor se, ha órákig csinálja. Az a baj, hogy a szülők nem bírják, úgyhogy azt tanulta meg eddig, hogy hisztivel bármit elér. A nem legyen nem, még ha földhöz is veri magát. Sőt, mivel iskolás, vagyis elmúlt két éves, ezért el is lehet neki mondani, hogy hisztivel nem ér el semmit, de ezt ugye be is kell tartani. (Másrészt meg engedni kell érvelni, vagyis pl. ha pénteken később akar lefeküdni a megszokottnál, és azt mondja hogy holnap úgysincs iskola, akkor engedni kell egy órácskát.)


Ja, és a nemet meg kell indokolni, sok gyereknek kell, hogy megértse a dolgokat.

2021. febr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolában "viselkedik",az otthoni közegben kienged,biztonságban érzi magát. A felnőttek is àltalàban a munkahelyen,"idegenek" között viselkednek,míg a szeretteik között lazítnak. Amúgy lehet,hogy az iskolában szorong, kudarcok érik,nehézségei vannak,s ez a családban jön ki.
2021. febr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: Gyerekként gyűlöltem az iskolát a sorozatos kudarcok miatt,s nálam is otthon csapódott le...
2021. febr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen gyerek voltam. Az iskolában kisangyal, otthon meg kisördög. A tanító nénik folyton dicsértek. Anyukám meg is kérdezte fogadó órán, hogy biztos, hogy ugyanarról a gyerekről beszélnek-e. Később sporttal vezettem le az iskolai feszültséget.
2021. febr. 27. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!