Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan alakul nálatok a...

Hogyan alakul nálatok a napirend 3 gyerek (autista/adhd-s) mellett?

Figyelt kérdés

Én próbálom betartani a napirendet, de sajnos mindig van valami gubanc és egyszerűen fogalmam sincs, hogyan lehetne 3 gyerek napirendjét úgy összeegyeztetni, hogy mindenre és mindenkire legyen elég idő. Nagy tragédiák nincsenek, de bevallom, hogy estére az idegeim cafatokban lógnak és alig várom, hogy legyen egy kis csönd.

Igazából olyan ötletekre lennék kíváncsi ami nálatok bejött, hátha nálunk is beválik. :)


2021. márc. 29. 12:55
 1/2 anonim válasza:

Nálam a nagy vigyázott a kicsire, ez sokat segített. De azért mindig oda kellett figyelni. Sokmindent kihagytam a napirendből, ami átlagos esetben természetes lenne. A lényegre koncentráltam: játék, fejlesztés, egészséges étel, programok legyenek. Az sérültnek és a többieknek is.

Sok év után tudtam csak magamat igazán kipihenni, miután felnőttek a gyerekeim.

Sok erőt kívánok neked! Tudom, a mai körülmények között még nehezebb az életed. Remélem, a párodra vagy szülőkre tudsz támaszkodni.

2021. ápr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem csak 2 gyerekem van, mindkettő adhd-s, a fiam sokáig nagyon gázosan viselkedett, mindenki mondta, hogy autista. Bár kivizsgáltattam, nem az. Minden gyógypedagógus mondta, hogy napirend, napirendi kártyákkal, de egyik sem magyarázta el soha. Én végül nem kártyáztam vele, de szóban minden reggel megbeszéltük, hogy mi fog következni. És mindig jó előre szóltam neki, hogy lelkileg fel tudjon rá készülni. Pl. ha ovi után mentünk fejlesztésre, már reggel is mondtam neki, mert ha úgy készült, hogy megyünk haza ovi után, és nem az volt, akkor nagyon kiborult.

Igen, egy családban, ahol több gyerek is van, azért ez nem egyszerű. A pedagógusok ezt nagyon reklámozzák, de az iskola azért más. Ott ritkán van olyan helyzet, ami kizökkenti a tanórát.

Nekünk pl. vicces volt, amikor este 7-kor harangoztak, és a gyerek meghallotta, és mondta, hogy aha, most kell menni fürödni. Ez évekig bevált, nem is kellett szólnom.

Meg pl. ő nem fekszik le aludni úgy, hogy nem fürdött előtte. Soha. Volt, hogy 39 fokos láza volt, és mondta, hogy ő rosszul van, és megy aludni, de előtte akkor is megfürdött. Vagy ha későn értünk haza valahonnan, és mondtam neki, hogy majd reggel fürdesz, azt sem szerette, ő akkor is ment fürödni. Apával emlékszem össze is vesztek, mert ő nem értette ezt. Én mondtam, hagyd, 5 perc alatt megfürdik, ha most ezen összekaptok, akkor fél óra hiszti lesz.

Szóval ezeket a dolgait azért tiszteletben kellett tartani, és be kellett illeszteni a napirendbe.

2021. ápr. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!