Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Affektiv apnoe 3 hónaposan,...

Affektiv apnoe 3 hónaposan, milyen tüneteket produkalt a baba, illetve mi váltotta ki?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hónapos, eddig 6x produkalt kekules, nem vesz levegőt, elmered a semmibe, fennakad a szeme, dolgot, gyakorlatilag másfél, két héten belül, voltunk orvosnál, kórházban, ők refluxot mondanak, mert ezek után mindig bukik, de én a tünetek alapján inkább affektiv apnoet mondanék, de természetesen tovább vizsgáljuk, de nekem ez nem reflux.. Kizokkentjuk, vízezzuk az arcát és fújjuk, erre észhez tér, utána kicsit még kaba, majd teljesen elalmosodik és jó mélyen alszik egy 30 percet, de semmi sem ébreszti fel. Viszont nem tudom mi válthatja ki, mert ő nem sír, tehát nem abból felejt el levegőt venni, hanem szimplán csak úgy vagyunk, sokszor elaludni próbál, de nehezen megy neki, jár keze lába, aztán hirtelen elkekul. De most legutóbb csak fogtam a kezemben és beszélgettem. Tapasztalatok érdekelnenek, akiknek szintén nem a sírás váltotta ki.
2021. jún. 10. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Neurolgian jartatok?
2021. jún. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia. Mindkét gyermekem apnoes volt, amit bizonyitottan a reflux okozott. Bizony, lehet az az oka. De a reflux is tünet volt náluk, nem önálló betegség. Mindkettejükről kiderült hogy tejfehérje allergiások. Amint tejmentes tápszert kaptak (anyatejeseknel az anyának kell nagyon szigorú mentes diétát tartani) azonnal elmúlt az apnoe.

Mindkettővel intenzíven is voltam.


Ha gondolod írj privátban, és segítek, tudom milyen rémisztő és nehéz.

2021. jún. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Affektív apnoe idősebb korban van, mikor már az akaratukat próbálgatják a gyerekek, és egy érzelmi kitörés-hiszti közben tartják vissza a lélegzetüket. A három hónapos légzéskimaradása nem lehet ilyen.

Tényleg meg kéne nézetni neurológián is.

A refluxra kapott valami? Gyógytápszer, emelt fektetés, seciális párna...?

2021. júl. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, az affektiv apnoe nem minden esetben akaratlagos, produkált dolog. Pici babánál is lehet affektiv, teljesen függetlenül az akaratától.

Persze , van olyan gyerek, aki annyira túl tolja a hisztit, de az a ritkább.

2021. júl. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!