Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyermekem után emelt összegű...

Gyermekem után emelt összegű családi pótlékot kapok. Járhat egész nap óvodába? Vagy csak délig maradhat ott?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Attól még járhat.

Ha nem engedik az nem ezért van--mondjuk azért mert otthon van az anyuka.... De állítólag ebbe sem köthetnek bele...

2010. aug. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nincsen összefüggés.
2010. aug. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ebbe csak hosszított gyes esetén köthetnek bele.
2010. aug. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, ezt fejtsd ki kérlek, mert én nem értem. Ha hosszított gyest kap a szülő, akkor esetleg nem maradhat a gyerek, csak délig? Vagy hogy gondoltad?
2010. aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

háááááát igen, ha óvodás a gyerek, akkor nagy valószínűséggel elmúlt 3 éves és mivel a GYES a gyerek 3 éves koráig jár, ezért itt csak "hosszított" gyesről lehet szó.

Maradhat egész nap az én értelmezésemben, mert a törvény akkor nem engedi ezt ha valaki azért kap Gyest (ami nem is gyes) ha 3 gyereke van. Nem tudom mi a neve, talán gyet


De ha beteg a gyerek és azért vagy GYES-en, akkor maradhat egész nap.

Ja de te nem is ezt kérdezted, a családinak meg nincs köze hozzá, hol van a gyereked.

2010. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

OFF: ki hol lát a kérdésben GYES-t?

ON: Az emelt összegű csp mellett nyugodtan lehet egész nep, semmi köze a kettőnek egymáshoz.

2010. aug. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sehol, a sorok közt van, ugyanis az emelt családi mellé jár a hosszított gyes. Vagy fordítva.
2010. aug. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Csak a pontosítás miatt: A kettő nem mindig jár "párban". Vannak olyan betegségek (hirtelen nem találok jobb szót), amihez azért jár emelt csp, mert esetleg az étkezés speciális, fejlesztés kell a mozgás javításhoz stb.,
2010. aug. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, járhat. Én is emelt összegűt kapok és egész nap ott van.
2010. aug. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

23:56-os, az általad vázolt esetekben párban jár.


Részben viszont igazad van, ugyanis a hosszított GYES csak 10 éves korig járhat, míg az emelt családi 18 éves korig. Így van 8 év az egyik javára.

2010. aug. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!