Kezdhetek ketsegbe esni?

Figyelt kérdés
Fiam 2 éves múlt, meg nem beszél, csak halandzsazik. A fő baj, hogy nem is játszik semmivel, kedvence a mosógép, ventilátor, ajtókat fiókokat nyit zár, és fel-ala fut. Kevésbé keresi a visszajelzéseinket, keveset is néz ránk. Volt valakinek hasonló habitusu gyereke, aki aztán felzárkózott?.

#beszéd #2 éves #nemjatszik
2021. júl. 24. 08:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
Két évesen az enyém is ezt csinálta. Pakolt minden fiókban,nejlon zacskókkal játszott.. hiába vettem meg minden játékot egyszerűen nem érdekelte. Ne aggódj! Most ez tetszik neki ezt élvezi,fél év és kinövi ezt.
2021. júl. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nálatok volt probléma a szemkontaktussal?
2021. júl. 24. 08:18
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szemkontaktussal talán nem volt gond.. nem is figyeltem igazán, de alapból szemtengely ferdüléses..


Szóval igen, elvittem fejlesztésra 5 hónap alatt felhozták.

2,5 éves korása 4-5 szavas mondatokban, 3 éves korára körmondatokban ragozva beszélt..

Mondókák kicsit, énekek egyáltalán nem mennek.

A halláss fizikailag jó, de “hallása”, ütem érzéke semmi.. nekem sincs egyébként.

2021. júl. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

1-es vagyok.


Konkrétan rám sem bagózott. Szóltam neki és mintha a falnak beszéltem volna. Annyira a “saját”dolgai érdekelték hogy nem figyelt rám. Aztán vettem sok készségfejlesztő dolgot,de az sem kötötte le. Ez tartott kb fél évig.

Ne aggódj szerintem mert 2évesen pakol,rájött hogy tud “szaladni” és ez Nost nagyon tetszik neki. Adj neki időt szerintem.

2021. júl. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszaitok. Hát mást nem tudok nyilván tenni mint időt adni neki:)

Azért is aggódom mert a környezetemben lévő hasonló korúak nagyon máshogy viselkednek már. Tudom persze, hogy lehet különbség a gyerekek között, ezért is hallgatom szívesen azok tapasztalatait, akiknek közben behozta a gyereke a lemaradást.

Sajnos nálunk még a kerekek porgetese is elég nagy favorit, amitől még megijedtem.

2021. júl. 24. 09:01
 6/22 anonim ***** válasza:
0%
Soha ne hasonlítsd maséhoz. Ő ilyen és kész. Változni fog ez,nem kell neki ugyan olyannak lennie mint a más gyerekének. Pakoljon,menjen ami tetszik neki csinálja és ennyi❤️
2021. júl. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Az enyém ilyen volt, de volt, hogy megült, szépen rajzolt, ügyesen kirakózott és rengeteget szerepjátékozott, macska volt meg orvos meg ilyenek, illetve imádott teríteni és konyházni. Autista+ADHDs(de mindig nehéz volt megmondani, hogy más). Szemkontaktussal már csak annyi van, ha izgul, nem néz a szemedbe, hanem mindent néz.


Bármi lehet, de nyilván aggasztó.

2021. júl. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj szakemberrel, védőnő doki.

Inkább mondják, hogy nincs baj, mint hogy ha van éveket elvesztegess.

2021. júl. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

7-es és hány évesen diagnosztizáltak? Most mennyi idős a gyereked?

8-as természetesen beszéltem már szakemberekkel, egy valamit nem mondott senki: hogy nincs itt semmi baj.

Viszont mást nem tudott senki javasolni, minthogy várjunk, hogy merre változik, hátha javul ezért tele vagyok aggodalommal, es nagyon megnyugtat, ha azt hallom, hogy másnál is volt ez így és csak átmeneti.

Nyilván az is érdekel, ha kiderült valami, és hogy akkor mit lehet tenni, vagy hogy az a valami is enyhül...

2021. júl. 24. 10:58
 10/22 anonim ***** válasza:
51%

Fél évesen merült fel, majd 1,5 évesen, majd 2 és 3 hónaposan, majd 4 évesen tök oké volt, majd 5 évesen újra, de megint fentartják, hogy eltűnni nem fog az egész, viszont lehet olyan, hogy tökéletesen beilleszkedik, megtanulja kezelni a nehézségeit és akkor megint "eltűnik" a diagnózis.


Nem vagyok benne biztos, hogy autista vagy adhds(adhdban azért, mert nem hat a gyógyszer), mondjuk nem is az én tisztem megítélni, ha a határon mozog nehéz az egész. Ha csak ennyi gondja van, majdnem biztos, hogyha érintett is, csak enyhén az..

2021. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!