Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy szerettessem meg vele a...

Hogy szerettessem meg vele a fogmosást?

Figyelt kérdés
Majdnem 2 éves lányom nem hajlandó fogat mosni (illetve engedni, hogy mossam neki). Néha tetszik neki az, hogy ő mossa az én fogaimat és közben én az övét, de általában sehogy nem tudom rávenni, hogy nyissa ki a száját és sírás a vége. Vagy hetekig nem is tudom megmosni a fogait.. magának se hajlandó. Mit tegyek vele? Egyébként az evés is nehéz ügy, minden szempontból elutasító, de még nem kaptam orvosoktól, védőnőtől stb. se jó ötletet.

2021. szept. 9. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Családban volt ilyen, mi a kislányommal vittünk a másik kislánynal cuki fogkefét és fogkrémet. Azóta hajlandó fogat mosni, mert a kis barátnőjétol kapta. Próbáljatok ki valami ilyesmit.
2021. szept. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Szenzomotoros étel averzió? Ha bizonyos állagokat nem bír, öklendezik ha a szájában van egy idegen dolog jelen esetben a fogkefe


Csak tipp de hallottam már ilyenről h emiatt volt küzdés pl a fogmosas

2021. szept. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen biztosan van neki, mondtak is ilyesmit. Csak annyi tanácsot kaptam, hogy simogassam mindenféle anyagokkal meg turkáljon lisztben, borsóban, ne erőltessek semmit stb. Ez nem igazán segít eddig... Arra meg nem várhatunk évekig, hogy majd egyszer lesz kedve fogat mosni, addig szétrohadnak a fogai :(
2021. szept. 10. 00:43
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Hol laktok? Nagyváros esetleg Pest? Keress fejlesztő tornát, rengeteget segít ezen, nem elég simogatni. Ez kezelhető, ne hagyd magad.
2021. szept. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Neurológushoz is vidd el, meg mozgasterapias szakemberhez. Ha megfelelő kezekben vagytok fogtok kapni segítséget!
2021. szept. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Olyan fejlesztő házat keress ahol van konduktor-manuálterápiás szakember, gyógypedagógus, gyógytornász. Ezeket elmondod, közösen játszanak vele és elkezdik a terápiát, ez általában torna.

Pedagógiai szakszolgálat is jó. Tájékozódj, van állami is jó, ahol utazási költségtétítést is kerhetsz.

2021. szept. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell szeretni, csak csinálni!
2021. szept. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A fentebb leírt tanácsokat konduktortól kaptam, a neurológus alig mondott valamit.
2021. szept. 12. 09:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mióta mosod a fogát? Ha nem az első fogacskák megjelenésétől, akkor rohadt nehezen fog hozzászokni. Ha csak szimplán nem szereti, vegyetek könyvet ebben a témában, esetleg egy vidám, figurás fogkefe, vagy mesélsz neki a fogmanókról. Már valamennyire felfogja ezeket a dolgokat.
2021. szept. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Első fogak megjelenésétől. Nem érdekli az ilyen mese, az sem, ha a játékbaba meg az egész család fogat mos.
2021. szept. 18. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!