Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ősanyák, szaranyák, régi módi...

Ősanyák, szaranyák, régi módi nevelési elvek, újak. Mindenki! Válogatós lehet a gyermekem? Szólok, hogy hosszú lesz!

Figyelt kérdés
Kisfiam 13 hónapos lesz. 1 éves kora óta tiszta kín szenvedés az evés,vagyis egyre rosszabb. Mutatja az etetőszéket,cuppog, hogy éhes. Beültetem eszik bármiből 2 falatot és sír. Nem kell püré, nem kell főzelék, se darabos, se sós, se édes... nem kell tápszer sem. Bármit is adnék neki eldobálja kiabál cuppog és sír. Próbáltam már etetőszékben, ölben, játékkal, mondókázva, mese közben...mindig ugyanaz. Ha abbahagyjuk az evést, hogy mahd hátha ehesebb lesz akkor sír, ha ezer félevel kínálgatom akkor is. A levessel kezdődött, aztán nem kellett a főzelék, aztán a babakaja sem, nem eszi mostmár a virslit, sajtot, felvágottakat és egyebeket sem . Gyümiket imádta,na mostmár az se csúszik. Banán és üres kenyér, ez amit megeszik. Kekszből jobb napokon max 2 darabot. Foga biztosan jön mert tolja az öklét, de már van neki 8 és akkor nem volt ez, 4 napja kezdett el lépegetni önállóan ez se hinném, hogy bezavar mert előtte kezdődött. Mindegy, hogy én adom vagy más, magától eszik vagy etetem. Szóval! Mit is kellene tennem?

#Valogatós gyerek #Kín-szenvedés
2021. okt. 1. 15:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Semmit. Majd változik. Ereszd el.
2021. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Szépen betartod az evés időket. Két falatot eszik reggelire? Ok, akkor mehet játszani, legközelebb majd tízórait kap. Nem eszik akkor sem? Ebéd a következő. Közte nem kell kínálgatni.
2021. okt. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk az segített, hogy elmentünk étterembe, idegenek közelébe ültünk, és ahogy látta hogy esznek ő is megkívánta. Szerencsére voltak olyan rendesek hogy adtak neki az övekből. Rendeltünk neki olyat, megette az egész tálat (kis túlzással)

Ha a plüssállatokat etetem az nem, de ha videón lát másokat enni, attól megjön az étvágya.


Egyébként van étvágygerjesztő szirup gyerekeknek, esetleg azt megpróbálhatod.

2021. okt. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Ne stresszelj,éhen nem fog halni! Amúgy lehet simán a foga,nem mind ugyanúgy jön.A rágók nehezebb esetek.
2021. okt. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
A foga lesz, váltogasd az állagokat-hőmérsékletet neki, túl fogtok esni ezen.
2021. okt. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy étel mellett gyerek még nem halt éhen.

ANNYIT eszik amennyit akar, ha éhes lesz. majd enni fog.

Ez persze az egészséges gyerekre vonatkozik.

2021. okt. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%

Ha jòl èrtem pàr hete van ez. Valószìnűleg a foga jön, az elèggè kellemetlen tud lenni. Pròbàlkozhatsz hideg ennivalòkkal, az ìnyenek lehet, hogy megkönnyebbülèst hoznak.

Ha jokedvű egyèbkènt, akkor majd elmúlik ez az időszak.De ha sìròs, làzas is lesz, akkor fülgyulladàsra, nyirokcsomò megnagyobbodasra, torokfàjàsra gyanakodnèk, ezektől nehezebb nyleni

2021. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! Kicsit már rástresszeltem a dologra. Szívem szakad ettől a sírástól, és kicsit idegesítő is valljuk be,hogy még az abszolút kedvenceit sem eszi meg. Próbálkozunk tovább, aztán hátha helyreáll a rend. Mennyi idő amúgy mire a kis mocskok kibújnak? 3 hete tart ez, az ínyét vizsgálgattam, valószínűleg tényleg fog van a dologban, fehéredik és mintha meg lenne dagadva.

Mindenkinek ment a zöld, és külön köszönet,hogy nem szedtétek le a hajamat a bizonytalanságom miatt.❤

2021. okt. 1. 19:34
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

Szia!

Nálunk pont ugyanígy önálló járás után jött nála a korszakváltás hirtelen kérte a szilárdat, pürét elutasította, kanalat a foga miatt ellökte, mindenből csak a puha vagy puhára szétnyomkodottat tudta enni. Kb július közepétől 3-4 hét volt étkezés kihagyások, sírás,öt órán keresztül nem evés :( , a szemfogai jöttek plusz a hipotón izomzatával nehezen állt át a szilárd ételekre úgy hogy ami már nem annyira puha kettőt rág rajta és kiköpi :( ❤️.

Hát mi mindent kipróbáltunk. Amit meg tud enni: puha pékáruk,kedvenc a mini kakaós csiga, extrém puha a Lid l -ben a zacskós. Gesztenye Marci, gesztenyés túrórudi, tejszeletek.Banán, puha körte vagy nyáron dinnye kis darabokban. Fasírt, puha grill husi stangli belsejével összenyomva.

Abszolút kedvenc puhára főzött spagetti bolognaival.

Krémtúrót, pudingokat kanállal elfogadta idővel.

Kalács, barnakenyér héja nélkül, kiflik belseje, macisajtok, néha sonkát vagy májkrémet elfogad.

Levesekből maximum a sűrűjét megkóstolja.

Őszre eljutottunk oda hogy minden étkezésre ezek közül van olyan amit elfogad, de rengeteget mozog étkezések után,így már megnyugodtunk hogy lassan de gyarapszik ❤️.

Fogzás is javult kb 2 hónap után a felső szemfogak valóban kibújtak,nagyon megszenvedte szegénykém :( ❤️.

Etetéskor ami nagyon fontos nekünk hogy ne legyen stressz, ha aznap csak pl kakaós pudingot fogad el ebédre akkor is jókedvünk legyen, közben bátorítjuk,ölelgetjük, néha egy puszi ahogy jön megy a szobában az első öt perc ülés után ♥️. Látjuk hogy így többet is eszik. Ha kiborít valamit is kedvesen szólunk rá, nincs szídás, rossz hangulat, inkább mutatjuk neki hogy akkor tolja el inkább a tányért stb. Ez nagyon fontos! Ha keveset eszik van olyan pont hogy utána kakilni fog stb csak hát beszélni még nem tud. Dokitól kértünk fájdalomcsillapító cseppet is nyáron a fogzáskor evés előtt pl ebédnél kellett használni,mert a gél nem volt elég.

Remélem tudtam segíteni, kitartást!

2021. okt. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen sokat segítettetek. A kedvem abszolút jobb lett. Újúlt erővel tovább próbálkozom. ❤❤❤
2021. okt. 1. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!